Skocz do zawartości

Awarie i problemy techniczne po stronie Polsat Box


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ferguson potwierdził, że strumień sygnału jest nadawany z błędem. I tyle. Akurat tutaj przyznaję Fergusonowi rację. Inne zmienione częstotliwości od CP działają dobrze. 30.IX w nocy było OK a rano po przeszukaniu częstotliwości już nie. I co tu Ferguson zawinił? CP doskonale wie o co chodzi. A propos, dekodery których producentów nie radzą sobie jeszcze?

Ferguson HF 8900 po 20-30 sekundach próby na tym tp restartuje się bo nie jest w stanie obrobić otrzymanego sygnału. Jak nie zmienisz kanału to będzie się restartować ciągle.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Markar, ja tu akurat nikomu nie kibicuję ani nie przyznaję racji. Obie strony mają skłonności do bajkopisarstwa... "Ferguson stwierdził, że strumień jest z błędem" - a na jakiej podstawie tak stwierdził? Na czym dokładnie polega ten "błąd" i dlaczego jego ewentualne skutki mają tak ograniczony zasięg (praktycznie do Fergusonów)? Polsat z kolei broni się tym, że wszystkie strumienie są OK a wina jest po stronie Fergusona, bo "ich tunery wielokrotnie okazywały się nie zgodne ze standardami" (to cytat). Nie pomaga tez sytuacja, w której producent od 4 lat nie udostępnia nowego oprogramowania lub choćby drobnych poprawek (o to także pytali w Polsacie). Choć akurat w moim Opticum też mam stare oprogramowanie a 11,158 śmiga aż miło - nie było konieczności aktualizacji po zmianach 1.10.

 

Przeglądałem różne wątki i chyba jeszcze jakieś Globo nie radzą sobie z tym tp. ale to przecież wszystko chińszczyzna więc pewnie większa część podzespołów jest wspólna z fergusonami.

 

Markar, pisałeś kiedyś, że znalazłeś użytkowników TT, u których po zmianach podobno wszystko działa bez problemu. Może warto drążyć ten temat? Jeśli faktycznie niektóre egzemplarze działają to jest jakaś szansa na poprawkę, jednak jeśli ci użytkownicy tylko "ściemniali" to... jest słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę krótko to co w stopce nie ma problemów z kanałami CP/NC+ po zmianach na Transponderach HB, jeśli starsze modele mają inaczej to bug w sofcie, Ferguson musi zwalać na nadawcę bo przecież nie będzie pisać poprawek do nie wspieranych dekoderów, zresztą inni producenci robią podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek OK, pewnie coś w tym jest - tylko, że na starsze modele dostępne są inne wersje firmware (oprócz firmowego) i podobno problem jest ten sam (wspominał o tym Markar). Może więc chodzi o hardware? W końcu jeśli ferguson oficjalnie nie wspiera jakiś modeli, to dlaczego miałby wymyślać jakieś błędy postronnie Polsatu? Wystarczyłoby napisać - model nie wspierany i po sprawie. Zresztą jaki to problem zacząć wspierać? Nie zostawia się na lodzie klientów, którzy kupili topowy model tunera... to nie buduje dobrych relacji z marką a wręcz przeciwnie - zdecydowanie odstrasza.

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W branży IT jest podobnie i tam top produkty też tracą wsparcie po 3 latach, problem z Transponderami to elektronika i oprogramowanie, im oba lepsze tym mniej problemów z odbiorem, tuner potrafi korygować błędy transmisji w mniejszym lub większym stopniu, zależy to 50/50% od elektroniki i oprogramowania, sam nie wnikałem w ten problem bo instalacja sat u mnie nowa i tunery też, ci co mają problemy powinni zacząć od instalacji sat, antena 80cm co najmniej przez instalatora ustawiona i konwerter od 40zł wzwyż, podmienić dekoder i sprawdzić czy jest tak samo czy lepiej, tunery Ferguson robi raz lepsze raz gorsze, na mojego nie narzekam ale staruszek AF 7318 UCI był kapryśny, mam jeszcze OPTICUM HD TS 9600 i w wolnym czasie go podepnę i sprawdzę, przed zmianami na Transponderach działał na 5 z modułem CP.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 A ja mam starego echostar'a dvr 747, na którym mam pakiet darmowy i tez mam problem z tp 11158! A dziś mecz!:-( Fakt, ze antena ma tylko 85% ale dziwne, że wszystko działało przed 1.X. a teraz działają wszystkie tylko nie ten! Jak na niego wchodzę to mam górny pasek 72% a dolny 0% a np. tp 11137h mam 82% i 55% itd itp...

echostar'y nie są polsatowskie ale były kiedyś "jakby" dedykowane.

Ma ktoś jeszcze problem z "pol[beep]em" na starych echostarach czy jednak muszę antenę poprawiać?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, na moim Fergusonie Ariva 202E z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu odbiór tp. 11158/V cały czas jest prawidłowy. Nic się nie zacina, nic nie zawiesza, ani tym bardziej tuner się nie restartuje. Odbiór cały czas jest bez zakłóceń. Jakość sygnału na tym transponderze waha się u mnie w granicach 70-72%. Sprawdzałem to też przed chwilą. Moja antena to Corab 80 cm.

Nie wiem, jak sytuacja z FEC na tym transponderze, ale mój Ferguson Ariva 202E ten parametr ustawia zawsze automatycznie. Nie mam nawet możliwości wpisania wartości FEC ręcznie. Mogę tylko wpisać częstotliwość transpondera, wybrać polaryzację i wpisać wartość SR (Symbol Rate). I to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson potwierdził, że strumień sygnału jest nadawany z błędem. I tyle. Akurat tutaj przyznaję Fergusonowi rację. Inne zmienione częstotliwości od CP działają dobrze. 30.IX w nocy było OK a rano po przeszukaniu częstotliwości już nie. I co tu Ferguson zawinił? CP doskonale wie o co chodzi. A propos, dekodery których producentów nie radzą sobie jeszcze?

Ferguson HF 8900 po 20-30 sekundach próby na tym tp restartuje się bo nie jest w stanie obrobić otrzymanego sygnału. Jak nie zmienisz kanału to będzie się restartować ciągle.

Skoro są tak pewni swego niech upublicznią informacje co według nich jest źle.

Tak może odpowiedzieć każdy importer sprzętu, który nie ma już wsparcia dla danego modelu dekodera.

Ferguson to tylko legenda, dawno już nie są tym czym byli na początku, jak nie mieli konkurencji na naszym rynku.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to częstotliwość 11158 DVB-S2 działa w większości na tunerach z auto FEC. Moja Manta co prawda ma opcję wyboru FEC  ale ma też AUTO. HF 8900 i Ariva TT tej opcji nie mają...Dziś byłem u rodziny, kiedyś skonfigurowałem im 2 HF 8900 na antenie 80 cm. I co - kicha, tnie jak diabli. Dla mnie sprawa prosta CP musi porównać co zrobił na wszystkich swoich transponderach skoro reszta działa a ten akurat dla starszych tunerów nie działa. Wszystkie tunery platformowe mają auto FEC - jak bym tutaj się czepiał. Ktoś pisał wcześniej o jakiś błędach WSS... Jednak jest coś na rzeczy. Nie czepiajmy się Fergusona, który akurat u mnie odbiera setki częstotliwości z 10 satelit z modulacją DVB-S2 i tylko akurat tej jednej nie może. Jakby miał tak skopany soft to dlaczego odbiera wszystkie inne dostępne DVB-S2 począwszy od 1.0W a skończywszy na 39.0E??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się z tym zgodzić. Owszem FEC poszedł w dół, ale za to zwiększyła się złożoność modulacji. DVB-S/QPSK z FEC 5/6 zadowoli się mniej precyzyjnym ustawieniem anteny niż DVB-S2/8PSK z FEC 3/4. Dokładnie w pierwszym przypadku wymagany minimalny stosunek sygnału do szumu to 5,5 dB, w drugim już 7,91 dB.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj włączyłem dekoder  PVR7000 na kanał Polsat News HD,a tu obraz tnie.Przełączyłem na Polsat Film HD,a tu także tnie kwadratami na ekranie.Wcisnąłem czerwony klawisz aby sprawdzić poziom sygnału na 10,911 V 27500 i pasek na żółto do ok.połowy.Pomyślałem iż może jakiś wiatr w nocy hulał.W drugim pokoju sprawdziłem na Ariva100e ten sam TP,a tam sygnał 100/87%.Więc się zastanawiam co jest nie tak?Wyciągnąłem z gniazdka sieciowego wtyczkę od PVR7000 HD i po kilku sekundach ponownie podpiąłem do prądu.I odziwo na TP 10,911 pasek sygnału już do samego końca na zielono.Więc albo wina dekodera(softu?),lub problem ze zmianami  na TP po 1.X. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Polsat Sport kanał 11 (transporder 11158 V) mój dekoder HD3000 zawiesza się, czasem się sam odblokuje i wróci do poprzedniego kanału, a czasem trzeba odłączyć go od prądu, przywracałem ustawienia fabryczne(parę razy, bo tak doradzają w obsłudze technicznej CP) i dalej kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...