Skocz do zawartości

Awarie i problemy techniczne po stronie Polsat Box


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od początku, tzn. od listopada zeszłego roku mam prombel z kanałem RTL. Mój Samsung w ogóle nie pokazuje tej stacji. Na początku wyświetlała się informacja systemowa, że kanał jest zakodowany. Od jakiegoś miesiąca zauważyłem, że jest brak sygnału a/v, a dodam, że nic nie było ani kręcone, ani zmieniane, ani resetowane w dekoderze. Co, to może być :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTL nie jest kodowany tylko zakończył nadawanie sygnału z z satelity Hot Bird – 13E Od 1 stycznia 2007 roku stacja będzie dostępna tylko z satelity Astra 19,2E, zarówno w wersji analogowej, jak i cyfrowej w MPEG-2.

Parametry RTL z satelity Astra 19.2°E

12,188 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4

 

Więcej możesz poczytac tutaj:

RTL nie z Hot Birda

Już bez niemieckiego RTL na 13E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

posiadam Thomsona DSI 030 no i od paru dni nie ma w ogóle kanału 1 na którym jest Polsat, co za tym idzie nie mam Polsatu na Cyfrowym Polsacie

mógłby mi to ktos wytłumaczyc ta sytuacje , czy to tylko u mnie tak sie stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sam Polsat nie odbiera z tranpondera 11.158V?

Za mało informacji podałeś, podaj jeszcze jak wygląda sprawa z odbiorem innych kanałów - jaką moc sygnału uzyskujesz na innych transponderach HotBirda.

Jeżeli od paru dni nie odbierasz Polsatu to może ostatnie wichury przesunęły Tobie antenę satelitarną albo został uszkodzony konwerter, podaj więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś grzebią w kodowaniu (chyba), dziś ok. 17tej ze trzy razy na Eurosporcie 2 wyskoczył mi komunikat " Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" (czy jakoś tak) po przeskoczeniu kanałów wracało do normy, ciekawe czy na innych programach też "głupiało"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo!

Jestem tu nowa. CP odbieram w Niemczech. Mam dekoder Sagem 4285. Od zeszlej niedzieli mam problem z odbiorem kanalow na czestotliwosciach 11158, 11393, 10949, 11488. Bez problemow odbieram programy na 12284 i 12188.

Problem jest taki ze te kanaly ktorych nie mam (Polsat, tvn, DisneyCh, Tv Polonia...) byly i w jednej minucie znikly (nie bylo burzy, nic takiego). Pojawila misie informacja:problem z odbiorem sygnalu, sprawdz polaczenia dekodera itd., co tez zrobilam, sprawdzilam itd.

Probowalam od nowa zainstalowac liste programow, na wszystkich polsatowskich czestotliwosciach (12188, 12284, 11158, 12322) i wyglada to tak, ze po wybraniu opcji transporder jakosc sygnalu mam zielona kreske i 81%, znajduje sygnal: polsat, pojawia mi sie lista kanalow ale ogladac moge tylko te, o ktorychwspomnialam (TP1, TP2, Jetix, Axn). Gdy ustawie program ktorego nie mam, np. polsat i sprawdzam jakosc sygnalu to pojawia mi sie 82% tyle ze czerwone, przy TVN mam 45% tez czerwone. Poziom sygnalu na np.TP1, ktory odbieram bez problemu mam zielona kreske i 81%. Probowalam przeszukiwania indywidualnego, nie wylapuje mi tych kanalow, ktorych nie mam (pojawia mi sie okolo 404 kanalow tv, przed ta feralna niedziela mialam zdecydowanie wiecej). Oczywiscie dzwonienie na infolinie tez mam juz zaliczona, z rachunkami wszystko ok, pan z serwisu upiera sie ze mam sprawdzac podlaczenia dekodera ... ktore sprawdzlam. Robilam juz tez ustawienia fabryczne... nic, nie pomoglo, ta sama historia.

Moze ktos ma podobny problem, lub tez mial. Prosze o rade. Zgory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze to dość dziwne, ale pachnie mi to uszkodzeniem konwertera, obcina pewien zakres częstotliwości, choć i to brzmi dość dziwnie :cry: , ale jest jeszcze jedna możliwość bo takie numery mogą się dzieć przy niedokładnym ustawieniu anteny, pisałaś " (nie bylo burzy, nic takiego)." ale może jakieś większe ptaszysko przysiadło na antenie i mogło ją delikatnie przestawić, zanim zaczniesz ruszać anteną to spróbuj podłączyć dekoder do innej anteny np. u sąsiada który odbiera z HB jeżeli okaże się że wszystko jest ok. - tzn. antena a jak problem nie zniknie to dekoder albo karta fiksuje.

 

Zaczekaj jeszcze chwilę wróci troche ludzi z pracy czy szkoły to może ktoś się z tym już spotkał i lepiej Ci poradzi ( ale do sąsiada/ki możesz wyskoczyć zaraz i sprawdzić :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...