Skocz do zawartości

Awarie i problemy techniczne po stronie Polsat Box


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć nowy wątek, w którym bedzie można zgłaszać informacje o awariach kanałów, czyli ich braku (zniknięcie) lub problemach z obrazem i dźwiękiem. Zakładanie wątków o awariach dla poszczególnych kanałów zaowocuje ich zamknięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż licze na panstwa wiedze. No więc mam cyfrowy Polsat. Pełny pakiet. Mam juz od wakacji. No wiec viva polska była tylko przez jakis miesiac potem znikła. No wiec nie mam juz jej bardzo długo. W czym moze tkwic problem?? Identyczny problem mam z MTV polska. Prosze o ponooc jak to naprawic. Moje gg: 2191816. PIsac prosze. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

To wyglada na awarie konwertera albo na zmiane w menu tunera danych dla tego transpondera np. polaryzacji lub SR czy FEC. Jednak na 100% obstawiam konwerter. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymono: Na początek mała uwaga organizacyjna: połączyłem Twoje 3 posty w jeden, nie pisz posta pod postem, a używaj "Edycji" jeśli chcesz coś dopisać.

 

Po sile sygnału od razu widać, że masz źle ustawioną antenę. W dziale "Początkujący" znajdziesz kilka tematów, porad jak ją ustawić, na co zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Pomoc jest tylko taka. Wezwac instalatora i poprawic ustawienie anteny, jesli to nie pomoze wymienic konwerter i po sprawie. No chyba, ze masz mozliwosc przestawienia anteny samemu, ale jak sie na tym nie znasz to mozesz w ogole zgubic satelite i wtedy bez fachowca sie nie obejdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na dach i postaraj się chociaż minimalni zmienić ustawienie anteny, bo z sygnałem na poziomie 40% to tylko kwestia czasu. Mnie kiedyć znikł sygnał na kilku kanałach, mimo, że miałem wcześniej ok. 75% i pomogło lekkie przekręcenie samym konwerterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem tylko z 4Fun i TV Biznes ? A jak wygląda sytuacja na innych kanałach? Jeżeli na pozostałych częstotliwościach poziom mocy sygnału masz powyżej 60% (czyli jest w miarę mocny sygnał) a problem wystepuje tylko z 10.719V to wnioskuję że problem leży po stronie konwertera. Jeżeli natomiast sygnał na pozostałych transponderach też nie jest idealnie mocny to przydałoby się delikatnie przesunąć antenę (w prawo, w lewo, w górę, w dół).

 

Moje porady co masz zrobić!

1. Jeżeli masz możliwość sprawdzenia dekodera u jakiegoś sąsiada albo dystrybutora u którego został kupiony to zrób to. Pozwoli nam to wykluczyć że problem leży po stronie tunera i wtedy będzie wiadomo że coś się dzieje po stronie anteny.

2. W miarę swojej możliwości (jeżeli masz łatwy dostęp do satelity) obejrzyj dokładnie konwerter ściągając go z anteny. Ważne aby na obudowie nie było żadnego pęknięcia.

 

Teraz do dzieła i do roboty! :D

Pozdrawiam :)

 

 

Edycja: Ty już pisałeś o swoim problemie w tym temacie: Odbiorniki Cyfrowego Polsatu - pytania, problemy, komentarze

Czytałeś moją odpowiedź na Swój problem? (znajduje się na następnej stronie)

Masz problem tylko z jednym transponderem 10.719V? Czy nastąpił także drastyczny spadek jakości i poziomu sygnału na innych transponderach?

 

Zerknij sobie jeszcze na temat Problem z tr 10719 V - HB, ale tutaj przeczytaj tylko mój post który znajduje się na prawie samym dole. Obawiam się że masz podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...