Skocz do zawartości

Bodo


Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram wątek poświęcony serialowi ''Bodo'', który jest emitowany w niedzielne wieczory o godz. 20:25 w TVP1. Serial opowiada o Eugeniuszu Bodo - najpopularniejszym przedwojennym polskim aktorze filmowym i teatralnym, który w 1941 roku pod zarzutem szpiegostwa (miał paszport szwajcarski) przez NKWD trafia do syberyjskiego łagru i tam umiera w 1943 roku. Odtwórcami roli Eugeniusza Bodo są Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt.

 

Serial ''Bodo'' jest wg. mnie świetnie zrobiony, doskonała obsada aktorska i znakomita scenografia lecz wg. mnie niepotrzebnie pojawiają się w odcinkach scenki, przedstawiające umierającego i wycieńczonego Eugeniusza Bodo w syberyjskim łagrze (te sceny powinny zostać pokazane w ostatnim odcinku serialu). Także szkoda, że we wczorajszym odcinku nie pokazano Poznańskiego Rynku i Ratusza mimo tego, że akcja trzeciego odcinka dzieje się w Poznaniu (serial kręcono w Łodzi i we Wrocławiu).

 

Ciekaw jestem co sądzicie o tym serialu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry serial, dobra gra aktorska? Bez jaj. Jedynie scenografia na duży plus, reszta dno. Ktoś, kto się wychował na Karierze Nikodema Dyzmy itp serialach, gdzie np Wilhelmi po prostu rzucał na kolana, nigdy nie nazwie młodego Krolikowskiego prawdziwym aktorem. Gra mimiką twarzy na poziomie amatora z ulicy. W zasadzie tylko jedna, ta sama mina w każdym serialu bądź filmie. "Bodo" wrzucam do worka z Klanem, Barwami Szczęścia, Blondynką, sagą Nad Rozlewiskiem itp serialami. Ten sam poziom.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyemitowano odcinek 4 serialu ''Bodo''. To był ostatni odcinek z Antonim Królikowskim, który zagrał młodego Eugeniusza Bodo (od następnego odcinka postać Eugeniusza Bodo będzie grać Tomasz Schuchardt, który w dzisiejszych napisach końcowych został wymieniony jako... Bodo w więzieniu  :lol2:).

 

Także nieco lepiej pokazano plenery Pabianic (podobno Wrocław zagrał przedwojenne Pabianice). Nawet końcówka była doskonale zrobiona - scena, w której Eugeniusz Bodo debiutuje w Warszawskim teatrze a w międzyczasie jego ojciec zmarł z szpitalu.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiejszego odcinka postać Eugeniusza Bodo gra Tomasz Schuchardt, który moim zdaniem jest zdecydowanie podobny do pierwowzoru Bodo niż Antoni Królikowski. Odcinek piąty ciekawy, w którym to m.in. Bodo zadebiutował w filmie w którym sceny z nim... zostały wycięte.

 

Jeśli chodzi o postać Ady to moim zdaniem jest nieprzyjemna, bawiła się uczuciami Bodo tak, że postanowiła być nie z nim a z niemieckim kolegą Bodo - Hansem (moim zdaniem grany przez Adama Fidusiewicza Hans jest całkowicie nieprzyjemną postacią, tak samo jak grany przez Fidusiewicza Maks Brzozowski w ''Na Wspólnej'').

 

Co ciekawe, w dzisiejszym odcinku rolę piosenkarki w spelunie zagrała Natalia Sikora, finalistka drugiej edycji ''The Voice of Poland''. Ciekaw jestem natomiast czy grób ojca Bodo jest prawdziwy, czy zrobiony na potrzeby serialu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po szóstym odcinku serialu ''Bodo''. Roma Gąsiorowska jako Zula Pogorzelska wypadła sztywno, ciekaw jestem czy rzeczywiście śpiewała czy ktoś za nią podłożył głos?. Piotr Szwedes świetnie zagrał surowego i wymagającego dyrektora teatru ''Qui Pro Quo'', dużo się zmienił od czasu ostatniego występu w ''Złotopolskich''.

 

Scena jak Bodo i jego koledzy występują jako czarnoskórzy artyści była świetna i wręcz zabawna. Szkoda że Szwedesowi się nie podobał się ich występ. Widać również, że serial mocno się rozwija.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siódmy odcinek serialu ''Bodo'' był trochę nudny, lecz końcówka była znakomita. Maja Hirsch w roli przedwojennej dziennikarki jest irytująca tak samo jak Anna Próchniak w roli Nori Ney. Także w serialu pojawił się wątek radiowy i wątek Przewrotu Majowego (akcja wczorajszego odcinka działa się w 1926 roku).

 

Co ciekawe, całkowicie nagą tancerkę w serialu zagrała znana z ''Mam Talent'' Betty Q. Także w odcinku pojawiła się nieścisłość, a mianowicie mówiąc teatr Konrada Toma nazywał się ''Morskie oko'' a nie ''Perskie oko'' jak było podane w serialu.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odcinek 11 serialu ''Bodo'' jak zwykle świetny, szczególnie jeśli chodzi o sceny z Reri (Patricia Kazadi znakomicie i rewelacyjnie ją zagrała, zwłaszcza mi się podobała zaśpiewana przez nią piosenka pt. ''Dla ciebie chcę być białą''). Szkoda, że nie pokazano w serialu piosenki pt. ''Umówiłem się z nią na dziewiątą'', która pojawiła się w filmie ''Piętro Wyżej'' o którym była mowa w dzisiejszym odcinku.

 

Minusem dzisiejszego odcinka natomiast są: Ada, dziennikarka grana przez Maję Hirsch i po raz ''enty'' scena przesłuchania Bodo w radzieckim łagrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...