Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze telewizora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój dotychczasowy Samsung uległ awarii, ale z racji tego, że był na ubezpieczeniu serwis przysłał mi ofertę wymiany tego modelu na inny, nowy. I tu mam problem, bo nie wiem, który wybrać:

 

Samsung UE32J5000 - http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue32j5000.bhtml

 

czy

 

Philips 32PFH4100/88 - http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-32pfh4100-88.bhtml#opis

 

Telewizor użytkowany głównie do nc+ (oglądam dużo sportu i filmów, więc fajnie by było, żeby w tych rolach się sprawdzał) oraz od czasu do czasu gram na konsoli.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips  byłby dobry ale ze względu na jego historie i traktowaniem klienta    Samsung to jedyny wybór   jako że żaden z tych tv niema panelu 100hz .Więc nie nadaje się ani do sportu  ani do filmów.  Cena do 1000zł  smieszy mnie w ogóle że serwis Samsunga tak traktuje klienta.  Szkoda że nie proponuje  TV  z Kineskopem.  Wolałbym zwrot kasy i dołożenie.                TV nadają się głownie pod naziemną  są gorsze od moich Samsungów z 2008 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego Samsunga od grudnia 2014. Działa bez zarzutów, kupiony w sklepie. Pod tv mam podłączony dekoder i PS3. Do tej pory działa jak nowy. Na Twiom miejscu zastanowiłbym się przed zakupem tv, Phillips podobno też jest niezły. Nie polecam telewizorów od LG.

To, że Ty nie polecasz, to nie znaczy, że LG jest kiepski. Ja do LG nie mam zastrzeżeń. Za to do Szajsunga wiele i z czystym sumieniem ...nie polecam i odradzam brania jakiegokolwiek modelu.. Ale nie będę się rozpisywał dlaczego. Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Philipsa sprzed dwóch lat, nie widzę innego sensownego rozwiązania. Sprawdź tylko parametry, czy jest FHD oraz jaki ogólnie ma obraz. Za tę kwotę możesz gdzieś na Allegro trafić na model 5008, telewizor sprzed dwóch lat, są jeszcze takie gdzieś w odmętach naszego polskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG  nadal  pcha panele  IPS   obraz jest jasniejszy  i lepsze kąty ale za to gorsza czerń. Samsung miał do pewnego czasu swoje panele.   LG  i Samsung to ta sama waga   serwisowa   clouding większy na Samsungu.

Philips sprzed dwóch lat to tylko na allegro i to używka. Samsung będzie zawsze łatwiej dostępny bo mają kosmiczne parcie na marketing tego TV .  Tylko że czy Philips 32 w ogóle będzie 1080p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceneo pokazuje 5008 w dwóch sklepach internetowych, chyba sprzedają je jako nowe, więc niekoniecznie musi być to używka z Allegro. Po prostu się nie sprzedało i nie ma za bardzo co zrobić z tymi telewizorami. 5008 ma IPSy od LG, ale w tej cenie trudno oczekiwać czegoś z VA, no chyba, że dużym kosztem innych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba samsunga to przewaznie zasilacz ktore po gwarancji kosztuja prawie tyle co nowy tv,w niemczech ok 400€,problem jest z pozoru nie widoczny dopóki nie przelaczymy na 3D,jezeli obraz 3D mruga znaczy ze zasilacz umiera,mialem to w dwoch 47 i 55 cali,na szczescie po roku czasu zauwazylem przez przypadek włączając film na 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung  LG  jak i inne TV  gdy nie korzystasz  wyłączaj całkowicie.  Nie tylko z pilota.   Pogrzebałem w sieci i jak się okazuje     TV nadal pracuje w środku nawet gdy jest wyłączony tj lampka czerwona.  2 moje TV   LCD i Plazma wylądowały w serwisie właśnie dlatego że je wyłączałem tylko z pilota.   Teraz oba są na dodatkowym wyłączniki i mam spokój. Oczywiście cena za prąd także spadła nieznacznie ale spadła jak wyłączam po "nowemu" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wiedziałem gdzie napisać, więc postanowiłem tutaj. Mam pytanie, czy w naszym krajowym obiegu jest jakiś telewizor z wbudowanym tunerem satelitarnym, który posiadałby 2 wejścia na moduły CI (+)? Spotykamy z reguły typowe 1 wejście, a czy są w ogóle takie na 2? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dzięki za informację. Raczej TV SAT. Ewentualnie nagrania z dekodera. Nic poza tym, jeżeli chodzi o filmy.
A jeżeli chodzi o sceny dynamiczne to jaki jest minimum, jeśli chodzi o panel, według Ciebie?

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym modelu? 

http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-49LH570V

 

Szukam TV głównie do oglądania filmów i meczów piłki nożnej (nc+), jednocześnie bez jakichś wielkich "szaleństw" technicznych.

 

Podaj jakieś konkretniejsze dane. Tak jak odległość od ekranu, czy patrzysz na niego z kąta itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość od ekranu zależna od miejsca. z pozycji fotela jakieś z 3-4 metry. Z łóżka już powiedzmy z 6. Więc myślę, że nie jest to wiele.

Często jednak pracuje przy biurku przed komputerem i mam włączony tv w tle. Ale wtedy już oglądam pod pewnym kątem. Minimalnym, ale jednak.

Chciałem go umieścić w rogu pokoju. Jeszcze nie wiem czy go postawić czy powiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Ten pierwszy model wydaje się być ciekawy. Tylko czy płynność obrazu 200Hz to wystarczy do oglądania meczów piłki nożnej w dobrej jakości? No i czy nie lepiej zainwestować w większy ekran - 43 cale, może i więcej? Zaproponuje ktoś jakiś interesujący model? Z góry dziękuję za wszelkie rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Matryca w takich przypadkach wynosi 50 Hz - 200 Hz. To wartość wynikająca z algorytmów ulepszania obrazu. A jeśli chodzi o przekątną ekranu - obowiązuje zasada im większy, tym lepszy, ale ja z powodzeniem po dzień dzisiejszy oglądam na 40 calach i nie mam ochoty wymieniać na większy. :) W necie dostępne są przeliczniki odpowiedniej przekątnej odnośnie odległości od obrazu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...