Skocz do zawartości

Sonda 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie się nie dziwię, że wytoczył skargi nt. nowej Sondy. Wielu się nie spodobało, jak i pewnie jemu, że tak krótko omawia się temat, i przechodzi do następnego. Stara Sonda miała cały ~25 minutowy odcinek poświęcony jednemu tematowi, a w nowej mamy kilka tematów w ciągu 15 minut - i tu jest pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nie zgodzę. Program to jeden temat na jeden odcinek 20-minutowy. Dwa były, za tydzień kolejne dwa i tak dalej.

 

A co do listu Siudyma - zero konkretów. Ot, tak chciał zwrócić na siebie uwagę. Przecież prawa do nazwy i tak dalej ma TVP, prawda? No chyba, że po śmierci Kurka i Kamińskiego by je straciła. Ale wątpię. Niepotrzebnie Siudym chce wywołać spór, który by się zakończył w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siudym ma po części rację. Po [beep]ę reaktywować program tylko z nazwy, kiedy jego formuła sposób przedstawiania tematów nie ma nic wspólnego z oryginałem? Chodziło tylko populistycznie o wykorzystanie legendarnej nazwy, żeby przyciągnąć sztucznie widzów. A potem coś się zrobi, czymś zapełni. Lepiej było zrobić podobny czy taki sam program, ale po normalną, inną nazwą. Program miałby czysta kartę, nikt by nie porównywał do poprzedniego i się czepiał.

 

Precież Kurski robi program telewizyjny Wiadomości, który mógłby spokojnie przemianować na Dziennik Telewizyjny i by nikt nie krytykował, bo tu ma akurat dużo podobieństw. Natomiast reaktywuje Pegaza i Sondę, które z pierwowzorami nie mają kompletnie nic wspólnego. Zrozum tu tego "wizjonera".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwróciliście uwagę na dekoracje? Są prawdziwe, a nie wygenerowane. Czyli wystrój programu musiał wynieść sporo na rachunku. Przy średniej oglądalności na poziomie 1,1 mln widzów, naprawdę wydaje się kosztowny.

 

Teraz porównajmy to, do tego, co w minionych latach leciało na TVP2 w tym paśmie. Czyli, publicystyka "Tomasz Lis na żywo" ze średnimi udziałami 2 mln widowni. Autor sam produkował swój program. Drożyzna? Nie.

Mit obalony. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenografia "Sondy 2" jest świetnie zrobiona. Ja bym się nie czepiał kosztów scenografii.

 

Dla mnie komentarz @Mr.Chiquiity co do porównania "Sondy 2" do programu Tomasza Lisa jest bez sensu. Lis promował swój program m.in. przed "Kulisami serialu M jak Miłość" mówiąc, że jego program będzie po "Kulisach".

 

Nie dziwi cię Chiquitta, że Lis dostawał od TVP 70 tys. złotych za jeden odcinek?.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwiło. Orientuję się w cenach i wynagrodzeniach. I w końcu to znana osoba przyciągająca widownię.

 

Nie twierdzę, że scenografia Sondy2 jest zła. Mnie też się bardzo podoba.Przypuszczam tylko, że obecny program jest droższy, i przynosi mniej korzyści od poprzedniego (w tym samym czasie emisji). I, co stoi na przeszkodzie w opracowaniu podobnej, albo lepszej autopromocji?

 

Moim zdaniem, cudowny wspomagacz "M jak miłość", to też mit. Jakoś nie działa na wszystkich. ;)

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież było jasne,że program popularnonaukowy raczej nie przyciągnie tyle osób co jatka u Tomasza Lisa. Jednak dla mnie "Sonda2" jest dużo wartościowszym programem. Bo co wynosiłem z programu Lisa?? To,że dana formacja to jest samo zło, podobnie jak kościół i narodowcy. Już o tym wiem od dawna od pana Tomasza, więc słuchanie ciągle jednego i tegio samego przez 8 lat nie wzbogacało mnie w żaden sposób . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita: No i co z tego, że Sonda 2 jest nawet droższa od programu Lisa? To jest program misyjny, z którego w przeciwieństwie do programu Lisa można wynieść coś wartościowego. Sam jeszcze nie tak dawno pisałeś o TVP i misji, a teraz już nie liczy się misja tylko koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

A, czy ja pisałem, że nie jest? :roll: Obaliłem tylko pewien obiegowy mit. Wielomilionowa widownia popularnego serialu, nie daje specjalnych korzyści następnemu programowi. Sonda2 na tym nie korzysta tak, jak nie korzystał Lis.

 

@Tim

Dla widza może i tak, ale dla nadawcy większą wartość stanowił poprzedni program. Czyli w najlepszym razie pora emisji Sondy 2, nietrafiona.

 

Pisałem o misji owszem, ale o takiej z dobrym źródłem finansowania. A na razie, nie ma dobrego. Co więcej, sięga się po dodatkowe pieniądze podatników. Jak wszyscy będą płacili abonament, to wtedy faktycznie nie będą liczyły się koszty.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie programu publicystycznego do programu popularnonaukowego to lekki bezsens. To tak jakby decydować, co jest lepsze: pralka czy lodówka? Sondę 2 lepiej porównywać do innych tego typu programów w telewizji.

 

A tak poza tym to programy publicystyczne zawsze będą mniej kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając sprawy nie na temat... Uważam, że kwestia oglądalności i koszty produkcji Sondy 2 są ważne dla TVP. Nie bez powodu podzielono ją na 2 odcinki. Ale, jak właśnie pokazuje program poprzednika, wybrano złą porę emisji. 21:50 to czas niedobry dla nauki.

 

Doskonale potwierdza to jeszcze niższa oglądalność 2 odc. - 938 tys. widzów. Czyli 400 tys. mniej niż pierwszego (1,34 mln),

 

Lubię program. Ale odkąd to tylko chwali się, co się lubi? ;)

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita - czasami jak Cię czytam to mam wrażenie ze Sonda2 odpowiadałaby Ci, gdyby to był program o związkach jednopłciowych ewentualnie gdyby był realizowany przez poprzednia ekipę - wtedy walił byś peany w każdym zdaniu. Natomiast nie zauważasz ze aktualnie przynajmniej są jakieś zmiany bo ja TVP nie oglądałem a teraz zacząłem, ale jak widać to taka domena poprzedniej ekipy wielki PR i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze, że po obejrzeniu faktycznie nie czuć za bardzo klimatu starej Sondy, którą obejrzałem na YT kilka dni temu. Po 1. ta nowa wygląda jak zwykły program popularnonaukowy. Po 2. już James May w swoich programach lepiej sypał żartami. :P Po 3. Co 2 głowy to nie jedna, niech obecni twórcy się nad tym poważnie zastanowią, bo brakuje właśnie tej drugiej siły, która by pomagała prowadzić, i pokłóciłaby się przy okazji.

Edytowane przez PharellMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita - czasami jak Cię czytam to mam wrażenie ze Sonda2 odpowiadałaby Ci, gdyby to był program o związkach jednopłciowych ewentualnie gdyby był realizowany przez poprzednia ekipę - wtedy walił byś peany w każdym zdaniu. Natomiast nie zauważasz ze aktualnie przynajmniej są jakieś zmiany bo ja TVP nie oglądałem a teraz zacząłem, ale jak widać to taka domena poprzedniej ekipy wielki PR i nic poza tym.

 

Daj spokój, bo zaraz ci wpis wykasują. Tutaj są równi i równiejsi. Mr, może bez konsekwencji spamować z podtekstem politycznym w każdym wątku, a innym, bez opamiętania tnie się posty z tego samego powodu.

Pomijając sprawy nie na temat... Uważam, że kwestia oglądalności i koszty produkcji Sondy 2 są ważne dla TVP. Nie bez powodu podzielono ją na 2 odcinki. Ale, jak właśnie pokazuje program poprzednika, wybrano złą porę emisji. 21:50 to czas niedobry dla nauki.

 

Doskonale potwierdza to jeszcze niższa oglądalność 2 odc. - 938 tys. widzów. Czyli 400 tys. mniej niż pierwszego (1,34 mln),

 

Lubię program. Ale odkąd to tylko chwali się, co się lubi? ;)

Jak jesteś taki skrupulatny co do kosztów ponoszonych przez TVP, to radzę przeczytać jaki gigantyczny deficyt generuje Klan, M jak Miłość i inne tego typu serialiki TVP. Przez lata, twoim ulubieńcom nie przeszkadzał taki stan rzeczy.

 

 

Obecnie, TVP prowadzi proces renegocjacji umów z producentami seriali, bo dotąd nawet bardzo popularne produkcje przynosiły spółce wielomilionowe straty.

 

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do teraz nie spotkałem się z porównywaniem wyników "Sondy 2" z innymi programami popularnonaukowymi. To było by ciekawe jak miała się oglądalność "Sondy 2" do Galileo czy DeFacto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami jak Cię czytam to mam wrażenie ze Sonda2 odpowiadałaby Ci, gdyby to był program o związkach jednopłciowych ewentualnie gdyby był realizowany przez poprzednia ekipę - wtedy walił byś peany w każdym zdaniu.

Wskaż mi proszę 2 rzeczy:

1 - W którym miejscu napisałem,, że Sonda 2 mi nie odpowiada?

2 - Kiedy nadmiernie chwaliłem jakikolwiek program poprzednich władz TVP?

 

Natomiast nie zauważasz ze aktualnie przynajmniej są jakieś zmiany

Mijasz się z rzeczywistością. ;) Jestem tutaj, jednym z najaktywniej komentujących zmiany w TVP.

 

Po 3. Co 2 głowy to nie jedna, niech obecni twórcy się nad tym poważnie zastanowią, bo brakuje właśnie tej drugiej siły, która by pomagała prowadzić, i pokłóciłaby się przy okazji.

Tutaj się zgadzam. Też zwróciłem uwagę na monotonię Rożka. Przydałaby się druga osoba sceptyczna, najlepiej kobieta.

 

 Jak jesteś taki skrupulatny co do kosztów ponoszonych przez TVP, to radzę przeczytać jaki gigantyczny deficyt generuje Klan, M jak Miłość i inne tego typu serialiki TVP. Przez lata, twoim ulubieńcom nie przeszkadzał taki stan rzeczy.

Nie mam czasu na wnikanie w szczegóły serialików, których nie oglądam. Kurski w tym co mówi, jest dla mnie mocno niewiarygodny. Mija się z rzeczywistością, a potem muszą za niego prostować wypowiedzi. W straty "M jak miłość" nigdy nie uwierzę. Praktycznie nic nie ma lepszej oglądalności w PL.

 

Do teraz nie spotkałem się z porównywaniem wyników "Sondy 2" z innymi programami popularnonaukowymi. To było by ciekawe jak miała się oglądalność "Sondy 2" do Galileo czy DeFacto. 

Premierowe odcinki Galileo ogląda średnio ok. 0,5 mln osób (1, 2). W przypadku "DeFacto" chyba nigdzie nie były udostępniane szczegółowe wyniki pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...