Jump to content

Recommended Posts

Do techniki satelitarnej wchłonąłem już szybko, ale nadal nie rozumiem przekazu analogowego, jak jest nadawany i jak sie go odbiera,i jakie są polskie kanały analogowe?

grzybek03, zakup sobie najtańszy tuner analogowy i sam zobaczysz w jaki sposób są nadawane te kanały. Tuner analogowy możesz obecnie kupić za grosze.

Gdy chcesz ustawić kanał w tunerze analogowym to przewijasz pasmo jednym przyciskiem i kanały pojawiają się jeden za drugim, tak samo jak szukasz kanałów na swoim telewizorze (np. nadawanych naziemnie albo z kablówki). Różnicą jest śnieżenie kanałów gdy mamy słaby sygnał, w telewizji naziemnej mamy inny "śnieg" a w telewizji analogowej jeszcze inny "śnieg". W przekazie cyfrowym rzecz jasna żadne dropy już nie istnieją.

za to z ASTRY masz calkiem sporo kanalow: Eurosport, MTV, VIVA GERMANY, RTL i inne kanaly niemieckie jeszcze nadaja

za to z ASTRY masz calkiem sporo kanalow: Eurosport, MTV, VIVA GERMANY, RTL i inne kanaly niemieckie jeszcze nadaja

No ale te same kanaly sa nadawane takze cyfrowo.

To sie nie oplaci.

grzybek03, jeden kolega wyżej podał dobry link do odpowiedniego tematu z którego możesz sporo się dowiedzieć na temat telewizji analogowej. Juz widzę że wcale nie czytasz działu "Wspomnień czar" skoro zadajesz takie pytania :P Tak czy siak, zabierz się wreszcie za lekturę tego tematu: TV Analogowa dawniej.

Tak tylko szkoda wydawać kasy bo analog już umiera. owszem używane tunery kosztują grosze ale np. nowy w sklepie intern. Hollex kosztuje bagatela 290zł http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=5&id=2 a za taką kasę kupisz naprawdę dobry tuner cyfrowy z modułem CA lub CI.

Faktycznie :shock: aż jestem zaszokowany że można jeszcze kupić taki tuner w takiej cenie. Właściwie kanały analogowe nadaje tylko Astra, na HotBirdzie nie ma co oglądać poza TVN którego dni też są policzone. Wiadomo, ten transponder analogowy TVN jest trzymany na potrzeby N dlatego ten kanał jest dalej nadawany w analogu. Druga sprawa: sygnał niekodowany a więc większy zasięg.

Jeszcze kilka kanałów transmitowanych w SECAM jest na Telecom 5.0W. SECAM stary jak świat, bardzo dziwię się francuzom że dalej korzystają z tego systemu :)

1967.jpg

Mam jedno pytanie co do tego tunera na hollex jak widać u góry po prawo ma takie wejścia jak do tv naziemnej, po co??

To jest modulator. Możesz do tego tunera podłączyć antenę naziemną a następnie drugim kablem idącym od tunera ciągniesz sygnał do telewizora i masz kanały naziemne i kanały z tunera na TV bez potrzeby przełączania kabli. Bardzo wygodne rozwiązanie gdy telewizor nie posiada złącz SCART>

Jeśli nie masz w TV wejścia SCART lub RCA, to przez modulator podłączasz odbiornik do wejścia antenowego.

Chcesz modulator podłączyć do swojego dekodera? To jest urządzenie które jest wbudowane do tunera sat (nie wszystkie je mają) i raczej nie ma takiej możliwości.

Faktycznie, nawet nie pomyślałem o tych urządzeniach :oops: Podlącza się je przez SCARTA. :wink: ----> To jest odpowiedź na wcześniej zadane przeze mnie pytanie :lol: