Jump to content
Mr. Orbita

Wideotesty SAT Kurier TV

Recommended Posts

Zapowiadam, że jeśli nic nie wybuchnie, to jeszcze w marcu zaczniemy publikować online pierwsze wideotesty sprzętu :brawo:

 

Na pierwszy ogień idzie Evobox PVR od Cyfrowego Polsatu - zostanie zaprezentowany w ok. 5 częściach po 5-15 minut każda, najpierw wideo ogólne dot. wyglądu i wyposażenia, później materiały prezentujące menu i obsługę (instalacja, użytkowanie, konfiguracja, nagrywanie oraz jeśli pojawią się prośby/pytania związanie z dekoderem - dodatkowe wideo Q&A zbierające odpowiedzi i pokazujące czego zabrakło, a o co będziecie chcieli zapytać :D ).

 

Ponieważ stawiamy pierwsze kroki w tym, to początkowe efekty mogą nie powalać na kolana, ale jesteśmy już po wstępnych nagraniach i wychodzi obiecująco ;) Prezentować wszystko będę ja, nie jestem idealnym prezenterem, ale mam wiedzę - moglibyśmy zatrudnić kogoś z lepszą prezencją, ale bez wiedzy czytałby z kartki co byłoby tak przekonywujące jak orgazmy Sashy Grey :lol2:

 

Od razu zapowiadam, że to będą bardzo konkretne materiały, nie takie pitu-pitu jak czasami wstawiają po 3 minuty na portalach, np. o telefonach, że nic z tego nie wynika. Konkrety, technika, szczegóły.

 

Zanim pojawi się pierwszy materiał do komentowania, to możecie podrzucać co chcielibyście zobaczyć w formie wideotestu. Nie ukrywam, że główny nacisk będziemy stawiać na odbiorniki cyfrowe, ale idzie wiosna, można też nakręcić coś w terenie ;) W grę wchodzą także jakieś poradniki, może aktualizacji oprogramowania w wybranych urządzeniach, może coś innego, nawet podstawowe przewodniki w stylu układania listy kanałów na jakimś modelu itp.

 

Jest sporo możliwości, ale nie sztuką jest kręcić wszystko, tylko to, co potencjalnie może Was zaciekawić, zatem słucham - co chcielibyście zobaczyć? ;)

 

EDIT: Marzec się kończy, nie zdążymy, więc zmieniam tytuł na kwiecień :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki Dr. Dish TV :) Brawo, tego brakowało! A Wy macie zawsze dostęp do nowszego sprzętu.

 

Oczywiście test dekoderów naszych platform to mus, dobrze byłoby przetestować dekodery z największych kablówek upc, vectra, mm. Porównania konwerterów w różnych wariantach cenowych, ze wskazaniem na mierniku. Dużo ludzi także chciałoby zobaczyć jak działają budżetowe dekodery na linuxie i jaki wybrać najlepszy soft pod PL wymagania. Mnie interesują bardziej względy techniczne czyli test okablowania, multiswitchy itp, ale pewnie nie wielu to zainteresuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kablówki chętnie bym przedstawił, niestety w większości przypadku brak dostępu do sygnału (tylko UPC jest realny, ale jeśli udostępnią dekoder). Myślę, że gdy zrobimy i opublikujemy parę takich wideotestów, to może operatorzy się zachęcą i pomogą zorganizować warunki, aby testy przeprowadzić ;) Wyjdziemy z ofertą, tylko wcześniej coś zrobimy, żeby było co pokazać ;)

 

Multiswitche nie wykluczam, choćby najpierw podstawa - po co się je stosuje i jak wykonać taką instalację. Później może jakieś testy np. tych z Unicable? Ale to będzie dalsza perspektywa...

 

Dekodery linuksowe będą też mieć swoje miejsce, ale być może to nie ja będę prezentować, zobaczymy, ja jestem mało obiektywny, bo popieram OpenATV :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry pomysł aby przeprowadzać video testy sprzętu satelitarnego. Może zatrudnić kogoś do prezentacji z typowym prezenterskim głosem typu jak arch.eu z Youtuba :D Życzę Powodzenia w realizacji projektu Pozdrawiam ;) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!!!  Pozdrowienia  i  gratulacje  za  podjęty  trud.  Proponuję  wideotest  odbiornika  Technisat  DIGIT ISIO STC UHD !!!  Już  się  ślinię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten test EVOBOX PVR będzie taki sam jak w gazecie, ale w formie ruchomej? Czy coś lepszego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chętnie zobaczyłbym taki videotest "VU+ Solo 4K".

 

Czy są jakiekolwiek szanse na test pierwszych modeli playerów BD-UHD/4K?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten test EVOBOX PVR będzie taki sam jak w gazecie, ale w formie ruchomej? Czy coś lepszego?

 

Nie. Oczywiście ogólnie informacje zostaną zachowane, mam nadzieję, że wszystkie, ale nie będzie to 1:1. Na plus idzie przede wszystkim to, że będzie można zobaczyć dokładnie i sam dekoder i jego menu, tylu zrzutów ekranowych w gazecie się nie zamieści, w druku nie widać też samego zachowania dekodera, prędkości działania itp. Na wideo będzie wszystko :)

 

Solo 4K i DIGIT ISIO STC są w kręgu zainteresowań (większym Solo 4K, ale to trzeba przemyśleć, bo wideotest Linuksa wymaga nieco innego podejścia, opisywane menu jest bez sensu).

 

Natomiast playery aktualnie nie są w kręgu zainteresowań - to nie nasza branża.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest filolog

A gdzie będzie można zobaczyć te wideotesty? Pytanie może głupie, a może nie..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

I właśnie dla takich tematów był systemy plusów ;) Świetne info. Skoro to mają być testy z prawdziwego zdarzenia to aż się człowiek cieszy, bo co innego zobaczyć sobie prezentację odbiornika, a co innego jego test. @Mr. Orbita pamiętaj, że na forum Satclub mają trochę koledzy czasem ciekawego sprzętu nieco wcześniej niż inni jako zapaleńcy i pewnie zgodzą się na testy jakiejś perełki, którą posiadają lub też będą posiadać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@filolog - portal, YouTube - wstępnie zakładamy bezpłatną dystrybucję, nastawiając się na zysk z reklam, jeśli to jednak nie wypali - będziemy rozważali inną formę. W każdym razie na początku dla wszystkich ;)

@bartolinos - współpraca zawsze możliwa, ale najpierw zrobimy trochę materiałów, żeby pokazać jak to widzimy w naszym wykonaniu, dalej się zobaczy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj, jak testy będą w PPV, czy dostępne tylko z kodem z magazynu to będą nikłe szanse na zwroty włożonej w nie kasy. Nie wiem na ile wyświetleń liczycie w bezpłatnej dystrybucji, ale szału to ciężko się spodziewać. W końcu to portal o technice satelitarnej, a nie o jedzeniu śmierdzących ryb po których testujący wymiotują i nabijają 500tys. wyświetleń. Portale testujący odbiorniki DVB-T robiący to w czasie bumu na nie osiągali nieco 20tys. wyświetleń po 3 latach od publikacji. I to tych najbardziej znanych, reszta szła góra w kilka tys.

 

Trzymam jednak kciuki, bo inicjatywa jak już zaznaczyłem świetna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, PPV moim zdaniem nie ma sensu z wielu powodów. Myślałem raczej (w przypadku, gdy wpływy z reklam na portalu i YouTube razem nie będą zadowalające) o zaprzestaniu publikacji w sieci i próbie sprzedaży jakiemuś innemu nadawcy. Po prostu zobaczymy jak będzie, zrobimy trochę i zbadamy efekty oraz czy jest zapotrzebowanie - to już nasz problem ;)

 

Zachęcam do podrzucania pomysłów, czyli co chcielibyście zobaczyć - żeby jak już się za to bierzemy - robić to, na co jest zapotrzebowanie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry pomysł te wideotesty. Moim zdaniem przydałoby się kilka testów odbiorników satelitarnych budżetowych - bo przecież one są najchętniej kupowane przez nas , zwykłych zjadaczy chleba. :grin: . Do takich tunerów na pewno należą te spod znaku fergusona czy też firmy opticum . Ja osobiście oczekiwałbym testów dwóch tunerów combo wymienionych wcześniej firm. Pierwszy to Ferguson Ariva 253 Combo, drugi to Opticum HD Sloth Combo. choć bardziej optowałbym za tym pierwszym. Ja od dawna używam sprzętu fergusona i jak na razie nie mam do niego większych zastrzeżeń. Od około sześciu , siedmiu lat mam Ariva 200 HD i działa u mnie bez problemow. Pięć lat temu kupiłem też dla mamy Odbiornik DVB-T Ariva T55 - podobnie żadnych zastrzeżeń co do jego działania. Cztery lata posiadam tablet Fergusona S3 Plus głównie dla nawigacji i DVB-T - też bezawaryjne działanie. :brawo:

Na pewno wasze testy byłyby i zapewne będą dla wielu stanowić dość istotny argument do zakupu sprzętu nie tak jak rady na forach udzielane przez ludzi którzy nie dysponując danym sprzętem zazwyczaj go krytykują. A ich koronny argument to taki że kiedyś posiadali jakiś tam sprzęt danej firmy i się na nim zawiedli, nie dopuszczając do siebie myśli że to co było 15 lat temu ma się nijak do rzeczywistości. Drudzy to tacy, co się urodzili tylko po to aby krytykować, a ich opinie są wyssane z palca lub typu gdzieś słyszał, gdzieś czytał, ktoś mu mówił itp, itd. :lol2:

Oczekiwałby odpowiedzi na pytania związane z Ariva 253 Como. Czy jest na tym tunerze EPG na Fokus TV , TVP Sport, Disney Chanel nadawanych w SD z satelity i odbieranych za pomocą kart Snart HD+? i  Czy do wzmacniacza anteny DVB-T jest potrzebny zewnętrzny zasilacz ? , czy może wzmacniacz antenowy zasilany jest z tego tunera ? Wiem że Opticum który mnie też interesuje ma zasilanie 5 V dla anteny (wzmacniacza) DVB-T. jednak z fergusonem nie spotkałem się ze 100% odpowiedzią w tym temacie. I ostatnie dość istotne pytanie na którym z tych tunerków jest lepsza jakość obrazu?

To by było na tyle. Pozdrawiam i życzę powodzenia w tym projekcie. :brawo:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budżetowe też będą, Opticum SLOTH Combo byłby jednym z następnych w kolejności,bo to świeży sprzęt i trzeba kuć żelazo póki gorące ;)

 

Natomiast co do pytań to właśnie w tym celu wymyśliliśmy taki ostatni film - Q&A - pytania i odpowiedzi. Co nie znajdzie się w pozostałych materiałach będzie mogło zostać zaprezentowane po zapytaniu w ostatnim. Będzie kilka kanałów komunikacji - komentarze na satkurier.pl, YouTube i odpalimy osobny adres mailowy :) Zobaczymy jak to się sprawdzi przy Evoboxie i jeśli chwyci, to filmy Q&A na koniec będą stałym elementem wideotestów :D Ustalimy termin graniczny przyjmowania pytań, zbierzemy i będzie pokaz wszystkiego tego, co każdy będzie chciał wiedzieć ;)

 

To jest ciekawa opcja, do tej pory czytelnicy nie mieli wpływu na to, co jest opisywane, a tu będzie można poprosić o sprawdzenie konkretnej rzeczy i zostanie sprawdzona - myślę, że to może się spodobać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to proponuję filmiki "how to" ustawianie anteny na 13E, ustawianie zestawu obrotowego z obrotnicą, a na końcu siłownik i parabola:)

 

Jakby kanał miał stałą publikę to można by też dorabiać filmikami sponsorowanymi, czy lokowaniem produktu. Jako dodatek do papierowej wersji reklamy, podnoszący jej cenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy regularne (np. co parę miesięcy) channel surfingi z różnych ofert będziecie robić? :) Coraz mało tego jest na YouTube'ie, a przede wszystkim aktualnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej nie - mało jest tego, ponieważ YouTube strasznie się czepia, mieliśmy już nawet blokowane konto za dosłownie fragmenty po 15 sekund, bo ich Content ID nas chwycił. Wiele materiałów pokazujących kanały mamy aktualnie poblokowane lub ograniczone terytorialne albo z wyciętym audio. Przez to musieliśmy się częściowo przenieść na DailyMotion. Nie chcemy podpadać w żaden sposób - nie jest to naszym celem, dlatego raczej nie będziemy pokazywać kanałów i nawet mam obawy jak to będzie przy wideotestach gdy przyjdzie pokazywać użytkowanie i nie unikniemy przemknięcia jakiegoś kanału na ekranie... Zobaczy się "w praniu"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda trochę :/ Ale cóż poradzić. YouTube nawet o 1-2 autorskich sekund potrafi się przyczepić. Kiedyś więcej swobody było.

 

Ale mimo to pozostaje czekać na to co będziecie prezentować ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Info co tam się dzieje w temacie: mamy dwa nagrane materiały, ale nie byliśmy zadowoleni z nagłośnienia, więc zmieniamy mikrofony - jako że jeszcze nie dotarły, to temat ślizga się na kwiecień :/ Proszę o jeszcze nieco cierpliwości - po nagraniu z nowymi mikrofonami wrzucimy wideo :) Nadal czekam na pomysły lub co chcielibyście zobaczyć - w tej chwili po Evoboxie PVR na warsztat trafi najprawdopodobniej wspomniany wcześniej Vu+ Solo 4K :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to startujemy z tym ;) Dziś cz. 1: https://satkurier.pl/news/127808/wideotest-dekodera-evobox-pvr-cyfrowego-polsatu.html :)

 

 

Nie jest idealnie, są błędy warsztatowe, za które przepraszam, ale przecieramy dopiero szlaki - z każdym kolejnym materiałem będzie coraz lepiej, eliminujemy problemy. Być może jutro cz. 2 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...