Skocz do zawartości

MiracleBox - który?


gryzli73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako nowy uzytkownik forum.

Nadszedl czas wymiany Ortona X550 na cos nowszego. Po przeczytaniu wielu stron forum zdecydowalem sie na cos na linuxie i chyba na MiracleBox, tylko ktory. Mam cyfre + podlaczona przez spliter small III i do tego jeszcze 2 Philipsy hd . Dodam iz bedzie to moj 1 dekoder na linuxie, w zwiazku z czym mam kilka pytan.

1 Czy beda ona poprawnie dzialac z moim spliterem

2 Czym poza wyswietlaczem i obudowa rozni sie wersja mikro od mini i automatycznie czy warto doplacac 200zl do drozszej wersji. Nie ukrywam iz chcialbym w koncu miec tuner z fajnymi bajerami choc niekoniecznie mam na mysli DVB-T :)

3 Jak dzialaja one przez dokupione Wi Fi, czy moze lepiej ciagnac 20 metrow kabla z reutera

4 Czy gdy zdecyduje sie na podlaczenie 4 dekodera to czy ktorys z w/w dekoderow bedzie mogl dzialac z karta spltera w slocie i dzialac w sharingu  z innym dekoderem na linuxie

4 I chyba podstawowe dla mnie jako laika dekoderow na linuxie z jakim softem go zamowic gdyz w tvsat jest mozliwosc zamowienia go z roznym softem.

5 Czy jest jakas roznica w jakosci obrazu miedzy tymi dekoderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini plus ma więcej ramu a co za tym idzie jest szybszy.Dodatkowo masz możliwość dodania drugiej głowicy sat.Obraz miedzy micro a.mini jest taki sam.Co do działania ze splityerem  na dziś dziala  ale nie gwarantuje ze będzie działać dalej podział na ,4z jednej karty (u mnie juz jest tzw licznik i dziala tylko na dwa )Spft polecam egami.(polskie wsparcie)Dongle wifi dziala i to dosyć duza ilość choć stabilniej wiadomo kablem lan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Potrzebuje jeszcze tylko upewnienia sie czy te 256mb pamieci wiecej naprawde daja tyle wiecej w szybkosci ze wrto doplacac te 200zl. 2 glowica ani sloty na moduły mnie nieinteresuja, oraz jesli chodzi o spliter to przez niego 4 odbiornika juz nie podlacze ma 3 wyjscia, chodzilo mi o to czy wkladajac karte splitera do dekodera bede mogl przez siec podlaczyc jeszcze 1 dekoder na linxie.

No i najwazniejsze - gdzie go kupic :) w tvsat czy masz jakies inne propozycje.

Edytowane przez gryzli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77

 

Z wyglądu menu,wygląda , że ten clon to chyba z procesorem ali jest :)

 

@gryzli73

 

256 Mb pamięci flash starczy (teoretycznie) dla funkcjonowania image w tunerze. Ale np. same picony mogą mieć 40Mb i więcej ,do tego kilka wtyczek np. IPTV Player ,Media Portal itp i może się robić "ciasno " w pamięci flash . Do tego chcesz podłączyć adapter wi-fi to tylnego USB ,to pendraiv do przedniego USB lub korzystanie tylko z pamięci flash .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną  wada tych tańszych Mirosławów jest brak możliwości instalacji   HDD wew. To jest wada i to wielka. 

Zastanawiałem się nad wersją Ultra, aby wsadzić dysk do środka (drugi argument za wersją droższą, był to PIP). Natomiast kupiłem tańszą wersję Premium Mini Plus 2x DVB-S2 i zewnętrzny dysk WD Book 2TB i wg mnie jest to tańsze i nie dużo gorsze rozwiązanie. Zawsze można wykorzystać dysk do przenoszenia danych. A taki dysk nawet nieźle wygląda przy dekoderze. Więc nie dla wszystkich jest to wielka wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj dotarl mirek micro i male rozczarowanie. Jakosc obrazu ponizej oczekiwan, gorsza od starego philipsa hd kupionego w cyfrze, od pacea dzierżawionego i od starego ortona x550. Lepsza jedynie od sagema hd z cyfry ale od niego to chyba wszytko ma lepszy obraz. Chodzi dokladnie o brak szczegulow, obraz nieostry i zlewajacy sie w jednego koloru plamy bez np rys na twarzy.  Bardzo slabe skalowanie sd do hd. Moze pod lcd-ekiem bylo by to niewidoczne gdyz one tez tak graja ale pod plasma panasa seri V no to niestety obraz nie zachwyca. Ale koniec gledzenia pociecha tylko taka ze niedlugo pojdzie do dziecka do pokoju.  Zostanie tylko problem co kupic, jako glownu tuner bo chyba juz nie mirek skoro mini ma taka sama jakosc obrazu.

A teraz pytanie

Uruchomilem Wi Fi i Iptv dziala. Mam tylko jeszcze pytanie co dograc zebu miec przegladarke internetowa. Mam konto na zalukaju i na web ale z iptv jak na niego wejde to nie ma opcji logowania, chce miec mozliwosc wpisywania adresow witryn internetowych by moc z ich poziomow logowac sie do w/w serwisow. Prosze sie tylko nie smiac :) to moj 1 tuner na linuxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy niestety umyte, wszystkie polepszacze wylaczone gdyz one tylko szkodza, a w TV wlaczony tryb THX. To nie jest tak ze jest tragedia ale spodziewalem sie poprostu lekkiej poprawy a nie lekkiego obnizenia jakosci obrazu. Szczegolnie widoszne jest to na programach sd.

 

Logowanie juz znalazlem ( bedac na zalukaju wciskamy niebieski na pilocie ? ) tylko wyskakuje blad logowania a na kompie jest ok. Ale chcialbym jeszcze uruchomic na nim jakas przegladarke www, tak zeby wciskajac przycisk web na pilocie, lub cockolwiek innego :) uruchamiala sie przegladarka internetowa.

Edytowane przez gryzli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nagrywać na dysk sieciowy. Montuje się zasób w fstab, może być NFS lub SAMBA. Działa to dobrze, przynajmniej po kablu.

Można  tylko że nie bede kupować z osobna do każdego tunera  NASA z dyskiem 1TB  bo   dyski sieciowe montuje się do serwerów a w tunerach nie trzyma się dysków  do serverów. Nagrywamy i dysk przechodzi w stan uśpienia po nagraniu . Pomijam jak to wychodzi cenowo. Ja mam w 1 boxie HDD  120GB  a w drugim 320Gb i nie chce więcej.  A takie dyski do NAS  itp to minimum  1TB.  Dlatego wole 2.5 hdd do środka wstawić .Pomijam już  kopiowanie  1TB po lanie 100mbit podziekuje

Zastanawiałem się nad wersją Ultra, aby wsadzić dysk do środka (drugi argument za wersją droższą, był to PIP). Natomiast kupiłem tańszą wersję Premium Mini Plus 2x DVB-S2 i zewnętrzny dysk WD Book 2TB i wg mnie jest to tańsze i nie dużo gorsze rozwiązanie. Zawsze można wykorzystać dysk do przenoszenia danych. A taki dysk nawet nieźle wygląda przy dekoderze. Więc nie dla wszystkich jest to wielka wada.

Tylko że taki HDD trzeba dodatkowo zasilić  zew. Dysk jest na USB 3.0   to plus Miracle ma tylko usb 2.0    .  Ja już coś wole taki dysk 2.5  na USB 3.0   bez przenoszenia   żadnego odpinania. Wchodze na dysk  /hdd/movies i ma się kopiować i tyle.

 

http://allegro.pl/dysk-zewnetrzny-verbatim-160gb-2-5-usb-3-0-nero-i6023556940.html

Oczy niestety umyte, wszystkie polepszacze wylaczone gdyz one tylko szkodza, a w TV wlaczony tryb THX. To nie jest tak ze jest tragedia ale spodziewalem sie poprostu lekkiej poprawy a nie lekkiego obnizenia jakosci obrazu. Szczegolnie widoszne jest to na programach sd.

 

Logowanie juz znalazlem ( bedac na zalukaju wciskamy niebieski na pilocie ? ) tylko wyskakuje blad logowania a na kompie jest ok. Ale chcialbym jeszcze uruchomic na nim jakas przegladarke www, tak zeby wciskajac przycisk web na pilocie, lub cockolwiek innego :) uruchamiala sie przegladarka internetowa.

Tryb THX  podsumował twój post. Mówiąc iz na LED było lepiej niz na Plazmie  także.   Nie wszystkie plazmy maja  nawet  720p  .  Mam Panasonica   As640 podpiętego do dreama 800 i także powyłączałem wszystkie polepszacze.

Poza tym ten mirek ma bodajże lepszy procek niż wszystkie szrotboxy a cyfr+  i  nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze seria V panasa to byly najlepsze plasmy no moze poza pioneerami ktore kosztowaly okolo 15 tys. Tryb THX to tryb filmowy ustawiany w fabryce logorytmem i nie ma lepszego trubu do ogladania filmow. Poza nim wszystkie ulepszaczewylaczone.Tak na marginesie to obsluguje ona nawet 1080P. A jesli chodzi mi o obraz to o to ze on jest mniej realistyczny od poprzedniego dekodera, bardziej w stylu LCDeka, czyli cos jak kreskowki, piekne gladkie jednokolorowe tla czy twarze. ( To czywiscie maocno przejaskrawione porownanie jakosci brazow  ale najlepiej oddajace moje spostrzezenia. ) Tak wiem sa ludzie ktorzy uwazaja ze obraz na LCD jest 1000 razy  lepszy niz na plazmach, a po wlaczeniu trybu dynamicznego to juz bajka, ale niestety ja do nich sie nie zaliczam.

Co do jego predkosci i innych bajerow to oczywiscie inna liga, chodz przesiadka na linuxa wymaga przyzwyczajenia.

Edytowane przez gryzli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX  to nie jest żadna nowość a lepszego trybu do oglądania nie ma a co to jest  HDR?   HFR?  Dolby   V?   Tylko że jeszcze operator musi w takim trybie nadawać  to nie jest tak że sobie włączasz i  japa [beep] tam  i   basta.  Najlepiej wszystkie polepszacze wyłączyć  i ustawić sobie jedynie płynność obrazu prawidłową i skale jasności  oraz by nie przesadzić z kolorami .  A jeśli ktoś nadal twierdzi że dekodery operatorów dają lepszy obraz od sprzętu na linuxie to niech lepiej postawi sobie kinespok w 4:3 . Ja u siebie mam ustawiony setting na 720p ze względu na to że mam TV   37 a przejde na 40.Plasma od LCD ma jedynie  lepsze kolory  chodzi o ich bogactwo lub jak kto woli   dynamike  barw    i właśnie dlatego zawsze będa lepsze. Czerń także zawsze będzie lepsza. Jest mniej niż  5  TV na rynku które osiągają  czerń i jasność Plazm. Tylko że wydasz 2-3x więcej $  za takiego tv. Duży wpływ ma też  panel który nie posiada  nawet 60hz. Matryca nie jest ważna jaki rodzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli uwazasz ze typ matrycy nie ma znaczenia na jakosc obrazu czyli czy jest to panel 8, 10 czy 12 bitowy ani czy jes to IPS cz VA nie mowiac o tskich drobnostkach jak podswitlanie krawedziowe czy tylne z wygaszaniem badz bez to uwazam dalsza rozmowe o jakosci obrazu za pezpodstawna i nieprowadzaca do niczego konkretnego. A panel plazmy ms jeszcze pare innych zalet nad matrycsmi lcd o ktorych nie wspomniales i zebys wiedzial iz czasami tesknie za obrazem nadawanym analogowo na analogowo a nie cyfrowo sterowanym kineskopie tak samo nad jakoscia dzwieku ze starej pozadnej wiezy sprzed 10 15 lat a nie dzisiejszymi [beep]ziolkami w ktorych nawet nie ma transformatora sieciowego tylko przetwornica. Ale po co go ma miec jak 99% ludzi i tak sie zacwyci cyfrowym nienaturalnym dzwiekiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli uwazasz ze typ matrycy nie ma znaczenia na jakosc obrazu czyli czy jest to panel 8, 10 czy 12 bitowy ani czy jes to IPS cz VA nie mowiac o tskich drobnostkach jak podswitlanie krawedziowe czy tylne z wygaszaniem badz bez to uwazam dalsza rozmowe o jakosci obrazu za pezpodstawna i nieprowadzaca do niczego konkretnego. A panel plazmy ms jeszcze pare innych zalet nad matrycsmi lcd o ktorych nie wspomniales i zebys wiedzial iz czasami tesknie za obrazem nadawanym analogowo na analogowo a nie cyfrowo sterowanym kineskopie tak samo nad jakoscia dzwieku ze starej pozadnej wiezy sprzed 10 15 lat a nie dzisiejszymi [beep]ziolkami w ktorych nawet nie ma transformatora sieciowego tylko przetwornica. Ale po co go ma miec jak 99% ludzi i tak sie zacwyci cyfrowym nienaturalnym dzwiekiem .

VA  czy IPS   czy matryce  od TPVision itd   nie ma że lepsza jedna od drugiej   tylko to zależy od widza.Dlatego dla mnie taki Samsung który sprzedaje się już latami słynny H6400 to ja go przez okno bym wyrzucił nawet jakby go za darmo dostał.

Chociaż moge  dać przykład. Postaw sobie TV    z matryca  IPS i  direct Led  w taki sposób że walić bedzie to słońce ale nie bez żaluzji.  Obok postaw TV  na VA   jako Edge . Wtedy się dowiesz czemu ja sam wybrałem VA.

Powiedz mi tylko czemu nie było plazm   o rozdzielczości wyższej niż  1080p  ?    

Panel 12bit  nawet jakbyś teraz miał to byś go nie wykorzystał w żadnym stopniu.

 

Co do fonii  to 15 lat temu  to było to raptem 5 lat  jak było  Dolby Digital i DTS i nie wszędzie  .    Jeśli chodzi o obraz analogowy to ja średnio tęsknie lub wcale  bo wystarczy deszczyk   i już  mamy dropy.   Co do muzyki to dla stereo wystarczy dobry wzmacniacz  do 1000zł oczywiście stereo i za drugie tyle kolumny i można podłączać  kasete magnetofonową z lat 80 która została przewinięta  100000 razy i mamy idealny dźwięk  wręcz lepszy niż  HD audio :D  . 

Osobiście mam kilka albumów w org stereo  jako i DTS   to drugie jako stratne ale dobrze się słucha na więcej niż 2 kolumnach no i jest głośniej.

 

Ja pamiętam jak ktoś 10 lat temu pokazywał za co tam na prawde się płaciło   w sprzęcie typu DENON który właśnie przez wkręcaniu już odleciał od topowego sprzętu audio     pustki w salonach.

Obudowa była a w środku kabelek który był w cenie  75% ceny urządzenia. To samo było z odtwarzaczami   DVD za 2500zł   obudowa a w środku kawałek elektorniki dla wyświetlacza  czytnik płyt i kabelek i to wszystko za 2500zł.Pomijam logo na przodzie typu DENON   SONY itd.       Muze powinno się jednak słuchać w stereo .Są także nośniki-albumy  SACD  i DVD Audio . Spora różnica cenowa.

 

 

Dziś to muza dla młodych to głownie  smartphone i słuchawki po bluetooth      takie osoby sporadycznie są zaintereswone zestawami kolumn + wzmacniacz.   Ja słuchawek już nie używam. Jednak nadal w użyciu muza jest jako FLAC /APE . Nie e wiem jak  mp3  ja tego nie dotykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...