Skocz do zawartości

RMF FM


mateo.poznan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Wiesz co, mnie się to właśnie podoba. Takimi utworami przekonują do siebie młodszych słuchaczy. ;-)

A co do POPlisty to jestem w strasznym szoku. Tydzień temu napisałem komentarz żeby dodali do propozycji kawałek "AVICII vs. NICKY ROMERO - I Could Be The One". Dzisiaj patrzę w propozycjach widnieje właśnie ta piosenka. Kocham to radio! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wie ktoś co się dzieję z częstochowskim nadajnikiem RMF FM ? Włączam sobie radio a tu szum... Myślałem, że zepsuło się radio ale przełączam na RMF MAXXX i inne a tam wszystko gra. Jest to dosyć dziwne otóż to nadajnik RMF FM na 105,9 FM miał bardzo dużą moc i bardzo daleko od miasta można było złapać bardzo dobrej jakości sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Użytkownik youtuba poplistomaniak wstawił filmiki z 50 najpopularniejszymi piosenkami poplisty rmf-u z lat 2001-2012 http://www.youtube.com/user/POPLISTOmaniak/videos

Oglądając zestawienia z lat 2001-2004 zakręciła mi się łezka w oku,dlatego że te piosenki pamiętam jak miałem parę latek.

Wszyscy wiemy że rmf ma badzo biedną playliste i 90% piosenek jakie miał przez całą swoją karierę nie nadaje (szczególnie tych z wczesnych lat poplisty i jeszcze wcześniejszych notowań np.hop bęc) tylko ogranicza się do prawdopodobnie 30 bardzo oklepanych klasyków i samej nowej komerchy (kiedy słysze poraz setny Eurythmics - "Sweet Dreams" czy "Absolutely Everybody" albo Aha "Take on me" to chce mi się wymiotować :/ )

W związku z tym mam do was pytanie:

Czy sądzicie że jeśli RMF odkopałby wszystkie swoje piosenki jakie miał przez ponad 20 lat istnienia i nadawał je na co dzień to wpłynęło by to pozytywnie na słuchalność? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic by się nie zmieniło - czy by puszczali częściej to czy tamto. Wzrost by zanotowali może jakby disco polo nadawali.

Ludzie słuchają tego radia w większości bo:

a) nic więcej nie odbiera (najczesciej) albo jak już odbiera to jest za dużo gadania o niczym

B) mają dobrze zrobione fakty

c) słuchają go znajomi i nie moge być gorszy od nich

 

....

 

....

aaaaaaaaaaaaaaaaa) podoba mi się muzyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że ludzie go słuchają bo obecna playlista im odpowiada. :) I oczywiście podpunkt B) wyżej...

Oczywiście mogliby dodać więcej starych utworów, których dawno nie grali - mnie by to nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie. A co do nowości to dobrze grają, wszystkiego po trochu ale jest to trochę powiązane z RMF MAXXX. Np. Imany w ogóle nie leciało w MAXXXie ale jak piosenka stała się hitem w RMF FM i wyleciała z POPlisty to teraz jest też na playliście MAXXXa. Albo na odwrót, coś jest hitem w MAXXXie np. Wankelmut - My Head Is A Jungle, to automatycznie trafia do propozycji w POPliście i już wczoraj piosenka trafiła na listę...

Albo niedawno do listy dostał się Paramore - Still Into You, również propozycja w Hop-Bęc, jak piosenka weszła na POPlistę to trafiła na playlistę MAXXXa i dam sobie palec uciąć, że niedługo wejdzie na Hop-Bęc. :) Trochę poplątanie to wyjąsniłem, ale mam nadzieje, że większość zrozumieliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piosenki, których da się słuchać w tym radiu stanowią może z 30%, ale i tak, gdy mają już np. 1 rok, to i tak wywalają je z playlisty, ale badziewie 20-letnie grają codziennie...

 

...aha i jeszcze te irytujące reklamy apetizerów, vitaminerów i innego dziadostwa typu "mam problemy z wypróżnianiem" albo te wkurzające reklamy-piosenki z przerobionym tekstem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe podejście polskiej radiostacji, która jakby nie mówić stanowi monopol, czyli: po co coś zmieniać i dostosowywać się do słuchaczy jak i tak będą nas słuchać, bo np. nic innego im nie odbiera (bo raczej w każdej "dziurze" odbierzesz RMF FM). Tym oto sposobem w RMF FM kręcą się w kółko na antenie te same piosenki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...