Jump to content
mateo.poznan

RMF

Recommended Posts

Sławomir się uważa za gwiazdę Rock Polo. Zazwyczaj RMF FM tak robił, że DP to puszczał na Prima Aprilis w ramach żartu.

Z tego co pamiętam, to kilka razy były w RMF-ie piosenki DP na Prima Aprilis, np. ''Ona Tańczy Dla Mnie''.

Tymczasem 15 stycznia RMF FM skończyło 28 lat. Urodziny były jednak skromniejsze niż rok temu a motywem przewodnim było witanie na świecie nowych, urodzonych dzisiaj słuchaczy którym to wręczano wózki dziecięce. Życzenia nowym słuchaczom składali też prezenterzy i gwiazdy muzyczne. Pojawiło się też sporo anedgot i nawiązań do historii z jinglami na czele - był też ten o "radiu mojego życia' i to nawet kilkukrotnie. W loterii RMF rozdano wyjątkowo samochód a Urszula przedstawiła nową piosenkę. Stacja też zaśpiewała wraz ze swoimi słuchaczami swój hymn czyli utwòr "Chodź, pomaluj mój świat" grupy 2 plus 1. Po 12:00 zaś zagrano pierwszą historyczną piosenkę "Africa" grupy Toto.

Poza tym RMF FM zrobił miły prezent na swoje 28 urodziny odwiedzając Matyldę dziewczynę, która to została okrzyknięta żywą maskotką stacji z tej racji że po pierwsze urodziła się w ósme urodziny rozgłośni czyli już 20 lat i to w obrębie historycznej godziny 12:00, zaś po drugie że imię zawdzięcza stacji i jej smoczycy: https://www.rmf.fm/magazyn/news,13776,matylda-zywa-maskotka-rmf-fm-obchodzi-dzisiaj-20-urodziny.html:

Z tej racji dla obydwóch jubilatów powstał też specjalny tort.

Edited by Poland

Nie nadużywał był słowa antysemicki. Każdy sobie oceni ten wpis. Dla mnie nie ma on takiego charakteru. 

Bogdan Zalewski to jedna z ikon RMF FM. Ja pamiętam go z dnia 11 września 2001 roku, kiedy to poprowadził specjalne, ponad 8-godzinne wydanie Faktów RMF FM, w całości poświęconych zamachom w USA. Dziwna decyzja nadawcy, ale to tylko moje zdanie. Niedawno inny dziennikarz tej stacji - Tomasz Skory - nie poniósł żadnych konsekwencji za wpis odnoszący się do polityka:

Jeśli to co tu robię to jest dziennikarstwo, to to co Ty tu robisz, człowieku, jest pełnieniem funkcji w Komisji Weryfikacjnej i resorcie sprawiedliwości. To oczywiście krętacka manipulacja, taka sama jak Twoja. Dostajesz bana, wiceministerku, jak inne trolle. Całuski, Ola.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tomasz-skory-z-rmf-fm-na-twitterze-kontra-sebastian-kaleta-z-komisji-weryfikacyjnej-rmf-fm-to-dopuszczalna-polemika

Wówczas dziennikarz broniony był tak:

Bycie dziennikarzem nie pozbawia go praw, jakie mają wszyscy inni użytkownicy mediów społecznościowych. W przypadku dziennikarzy RMF w związku z ich aktywnością w mediach społecznościowych stosujemy takie same zasady

Wpis Bogdana Zalewskiego pojawił się zdaje się tylko na jego prywatnym FB, nie blogu na RMF24.

Tymczasem źle się dzieje w RMF FM - ajpierw te wieczne problemy z składem załogi prezenterów i serwisantów (odejścia i nieudane próby łatania dziur) a teraz kryzys w ich loterii. Nie wiadomo dlaczego nagroda główna w "Szczęśliwej Trzynastce" spadła z pół miliona do stu tysięcy złotych. Może to już początek końca "sejfowej " stacji z Krakowa.

Piszesz o tym jakbyś uczestniczył w tym systemie argentyńskim, ja mam na to wyebane i w RMF słucham tylko faktów i felietonu Olbratowskiego bo muzyka jest fatalna, nie wiem kiedy robili porządek w playliście, ale są tam takie kwiatki jak np. Danny - If only you czego zupełnie nie ogarniam, masakra. Ani z tego przebój, ani hit wszechczasów, a wałkują to niemiłosiernie.

Tak w ogóle to jaki niby "początek końca"? RMF jest prawie wszędzie albo liderem słuchalności, albo w pierwszej 3 najchętniej słuchanych stacji (mam teraz na myśli wyniki z poszczególnych miast). A to, że jest mniejsza pula w jakiejśtam loterii, nie ma praktycznie żadnego znaczenia dla słuchaczy.

Wczoraj podczas meczu reprezentacji szukałem relacji w radiu i byłem pewien że trafię na tą relację w Polskim Radiu a o dziwo trafiłem na RMF. Te relacje nie były ciągłe tylko skakali co jakiś czas na stadion ale od dawno coś takiego funkcjonuje w RMFie?

Najpierw RMF24 wprowadziło komentarze tylko za pośrednictwem Facebooka, teraz w RMF FM dano dziennikarzom do podpisania aneksy do umów, które godzą w swobodę wypowiedzi:

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rmf-fm-aneksami-do-umow-zobowiazuje-pracownikow-do-godnego-zachowania-i-braku-dyskryminacji

Gdyby coś takiego wprowadzono dzisiaj w Polskim Radiu, media grzałyby to przez tydzień.

(...)powstrzymania się od wypowiedzi, godzących w „powszechnie uznane wartości, dobre obyczaje lub dobra osobiste(...)

Ktoś zdefiniował wartości "powszechnie uznane"? Jakie to konkretnie są?

To mocny bat na dziennikarzy, którzy teraz będą się 3 razy zastanawiać, czy wolno im coś powiedzieć. 

Edited by jaszek

Zasady są OK, ale istotne tu jest "zarówno w pracy jak i poza nią" oraz "powyższe dotyczy zarówno występowania pod własnym nazwiskiem, jak też anonimowo, np. posługując się pseudonimem".

Ciekawe, czy to jest zgodne z Kodeksem Pracy?

Musze pochwalić RMF FM za dzisiejszą biało-czerwoną sztafetę - jest to zdecydowanie akcja ponad podziałami, w której nawet wziął udział sam Prezydent RP Andrzej Duda.

RMF FM wczoraj mocno wieczorem nawiązywało do Eurowizji.

Zagrano cztery utwory z tegorocznej stawki konkursu - nie tylko z Polski, Francji, drugiego we wczorajszym konkursie Cypru oraz jak się później okazało zwycięskiego Izraela. Przypomniano też wykonawców którzy byli w konkursie (przedstawiono nie tylko utwory z Eurowizji ale i inne znane ich przeboje) a także grupę Alcazar która była weteranem szwedzkich preselekcji. Nie zabrakło też polskiej sensacji w tegorocznej edycji, wspomnianych preselekcji Szwecji czyli Margaret.

Wzmianki o Eurowizji pojawiły się także w serwisie informacyjnym stacji czyli "Faktach RMF FM" gdzie powiedziano o incydencie z SuRie z Wielkiej Brytanii, reakcjach izraelczyków a nawet o wpływie Eurowizji na zadowolenie danych narodów: https://www.sendspace.com/file/50mg0t

Od tygodnia śledzę RMF MAXXX i zauważyłem, że wieczorami puszczane są mixy. Co z listą Hop Bęc? Emitowana jest tylko raz na tydzień?

Na okres wakacyjny zaszły zmiany w ramówce czy od dłuższego czasu tak się dzieję?

Od dłuższego czasu lista "Hop Bęc" nadawana jest tylko w piątki wieczorem, chyba że i to zdjęli :/

Edited by Poland