Skocz do zawartości

RMF FM


mateo.poznan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.06.2021 o 18:07, Frontowiec napisał:

Nie tylko w Polsce nadaje RMF FM, ale też w... Tunezji jako RM FM, gdzie tam grane są jingle z krakowskiej rozgłośni (tylko jedna litera "F" jest wycięta). RM FM gra głównie arabskie piosenki i reklamy.

 

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/stacja-radiowa-tunezja-rm-fm-gra-dzingle-rmf-fm-lamanie-prawa

 

RMF FM raczej nie pozwie tunezyjskiej rozgłośni do sądu z tego względu, że tam prawo autorskie mają gdzieś, zresztą w Turcji jest podobnie (tamtejsze stacje telewizyjne nadawały z logo Play i TV Puls).

RMF FM już zajęło się sprawą i wymusiło (i to skutecznie) na stacji z Tunezji zaprzestanie używania ich dżingli: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/stacja-radiowa-tunezja-rm-fm-kradziez-dzingle-rmf-fm-koniec-emisji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad aż taką popularnością stacji.  Od wielu lat grają codziennie te same utwory artystów którzy mają dziesiątki przebojów a grane są dwa. Jeśli chodzi o nowości to [beep]ie jest grany dance i pop  najgorszej jakości. Jakiś czas temu ktoś z Rmf powiedział, że nie będą grać większej ilości polskiej Muzyki, bo dobrej po prostu nie ma.  Słuchając i promując takich artystów jak Grzeszczak czy Cleo rzeczywiście można mieć wrażenie, że dobrej muzyki nie ma.  Do tego jakaś ogromna ilość reklam. Nad czym polega fenomen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawelgor napisał:

Zastanawiam się nad aż taką popularnością stacji.  Od wielu lat grają codziennie te same utwory artystów którzy mają dziesiątki przebojów a grane są dwa. Jeśli chodzi o nowości to [beep]ie jest grany dance i pop  najgorszej jakości. Jakiś czas temu ktoś z Rmf powiedział, że nie będą grać większej ilości polskiej Muzyki, bo dobrej po prostu nie ma.  Słuchając i promując takich artystów jak Grzeszczak czy Cleo rzeczywiście można mieć wrażenie, że dobrej muzyki nie ma.  Do tego jakaś ogromna ilość reklam. Nad czym polega fenomen?

Według mnie fenomen polega na tym że to jest historycznie pierwsza komercyjna rozgłośnia radiowa jaka była w Polsce, a co za tym idzie nadaje bardzo wiele lat + dobry marketing dawniej zrobił swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bednarek, Kupicha, Cleo, Smykiewicz, Kwiatkowski – czyli przebojowe lato z RMF FM

Cytat

To lato RMF FM zacznie już 26 czerwca w Mikołajkach, gdzie rozstawione będzie żółto-niebieskie miasteczko stacji. A w wakacje rozgłośnia zaprosi słuchaczy m.in. na niezwykłą podróż Przebojowym Pociągiem z gwiazdami, Maraton serialu „07 zgłoś się” i oglądanie wschodu Słońca z Dawidem Kwiatkowskim.

Źródło i wszystkie szczegóły pod adresem -> https://www.gruparmf.pl/bednarek-kupicha-cleo-smykiewicz-kwiatkowski-czyli-przebojowe-lato-z-rmf-fm,article,1157.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można rzec że z roku na rok jest co raz gorzej w RMF FM bo co z tego jak będą szastać atrakcjami na lewo i prawo jak z ramówką wypadają tragicznie? Na dodatek nie ma nowych głosów a przypomnę że RMF FM ma do dyspozycji ludzi z RMF Maxxx, RMF Classic, Radiofonii, Radia Gra, Radia 90 i Radia Jura. Mało tego stacja oddaje swoje głosy innym stacjom jak na przykład Natalię Kawałek Radiofonii tłumaczac się względami pandemicznymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowi dziennikarze w RMF FM

Cytat

Od czwartku, 1 lipca br. nowym reporterem RMF FM (Bauer Media Group) jest Roch Kowalski („Fakty RMF FM”). Do zespołu rozgłośni dołącza także Amelia Panuszko, która została wydawczynią programów publicystycznych („Poranna rozmowa w RMF FM”, „Popołudniowa rozmowa w RMF FM”, „Rozmowa w samo południe”).

Źródło i pełny artykuł -> https://satkurier.pl/news/205741/nowi-dziennikarze-w-rmf-fm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy według Was też RMF powinien zmienić hasło reklamowe z Najlepsza muzyka na W kółko ta sama muzyka? Moi rodzice słuchają i jak z nimi jadę to nie idzie wytrzymać, ciągle słychać te same piosenki, co jakiś czas wejście z zachętą do wzięcia udziału w loterii lub suchar prowadzącego.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej włączyć RMF24.pl. Praktycznie to samo co na głównej antenie (Fakty co godzinę), ale mamy wejścia informacyjne (krótkie wywiady, komentarze, opinie do bieżących wydarzeń), bez reklam (sporadycznie wyskakuje 1 reklama na początek odtwarzania streamu) i bez konkursów smsowych. Grają tak samo oklepańce, ale króluje klasyczny rock. Lepiej słuchać po raz n-ty Queen niż Enrique Iglesiasa.

 

https://www.rmfon.pl/play,190#p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawa awaria w RMF FM. Najpierw się urwała piosenka Tim Berg(Avicii) - Seek Bromance, potem leciał urwany jingiel stacji, a teraz przestała nadawać. Naprawdę poważna awaria. 

3 minuty temu, BiL napisał:

Ciekawa awaria w RMF FM. Najpierw się urwała piosenka Tim Berg(Avicii) - Seek Bromance, potem leciał urwany jingiel stacji, a teraz przestała nadawać. Naprawdę poważna awaria. 

Okazało się że były problemy z odbiornikiem a nie awaria stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio moja kuzynka jak usłyszała o tym że RMF jest najchętniej słuchany to powiedziała że każda stacja może sobie gadać że jest najchętniej słuchana. W jej toku myślenia wychodzi na to, że badania są fałszywe na korzyść jednej stacji.

Oczywiście badanie jest wykonywane poprzez losowanie numerów telefonów, raz miałem przyjemność dostać takie połączenie od badacza ale niestety wtedy była burza i nie mogłem odebrać, a potem już nie byli zainteresowani robieniem mi ankiety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W tym sezonie dwie nowości w RMF FM:

1. Ciekawostkowe pasmo "A to ciekawe" w niedziele od 7:00.

2. Blok "Rozśmiesz mnie jeśli potrafisz" z kawałami słuchaczy w dni powszednie od 18:20 - 19:00 prowadzony przez prowadzącego Lepszej Połowy Dnia. 

Reszta ramówki to kopiuj-wklej z ramówki przedwakacyjnej. 

Zmiany za to we "Faktach" gdzie wróciły duety o poranku i popołudniu oraz w "Popołudniowej Rozmowie" gdzie Marcina Zaborskiego zastąpiło aż 5 prowadzących - innych na każdy dzień. Wśród nich jest publicysta Tomasz Terlikowski czy kiedyś pracujący w stacji z Krakowa redaktor sportowy Piotr Salak. 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RMF FM startuje z kampanią reklamową „Radio nr 1 w Polsce”

Cytat

15 września rozpoczęła się kampania reklamowa RMF FM. Działania obejmują telewizję i internet i potrwają do końca października.

RMF FM tej jesieni reklamuje się hasłem „Radio nr 1 w Polsce”. Przygotowanych zostało kilka wersji 10-sekundowych spotów, które promują m.in. poranny program „Wstawaj, szkoda dnia”, loterię„Jesienna Kumulacja”, „Poranną Rozmowę” Roberta Mazurka, „Fakty RMF FM” oraz muzykę graną na antenie.


„Słuchacze w Polsce od lat najczęściej wybierają RMF FM. Codziennie stacja ma blisko 9 mln odbiorców – ze względu na wiarygodność informacji, świetną rozrywkę i najlepszą muzykę.

Ma to swoje odzwierciedlenie nie tylko w wynikach słuchalności, ale też w rankingu najbardziej wiarygodnych mediów Reutersa czy badaniu najbardziej opiniotwórczych rozgłośni” – mówi Tadeusz Sołtys, Prezes i Dyrektor Programowy RMF FM.

Kampania obejmie telewizję (TVN, Polsat, kanały tematyczne) i internet (m.in. główne portale horyzontalne). Kreację przygotowało Studio Plankton we współpracy z Działem Promocji RMF FM, media zaplanował i kupił dom mediowy Mindshare.

Źródło -> https://www.gruparmf.pl/rmf-fm-startuje-z-kampania-reklamowa-radio-nr-1-w-polsce,article,1182.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale potem po Pink Floyd wszystko wróciło do normy, to samo [beep] co zawsze puszczali

Mam jeszcze jedno pytanie - u Was gdzie nie wejdziecie to leci to denne radio lub podobne? Ja wchodzę do sklepu - leci RMF, w autobusie leci RMF, u fryzjera leci RMF, jak czasami jestem z matką u kosmetyczki bo np. potem jedziemy na zakupy to tam też leci to dno. W pizzerii i w taksówce za to Zetka, a na jakiejś budowie w okolicy jak wracam z przystanku do domu to puszczają na full VOX FM... Nie dość że muzyka do [beep] to jeszcze słabi prezenterzy, którzy czekają tylko do piątku, do weekendu, do obiadu etc, gadają o tym aby wysłać SMS bo wtedy będzie się miało kupę kasy, a szanse masz marne (nie mówię że nie masz wcale), a potem w kółko reklamy jakichś ekspertów, apetizerów i innych idiotyzmów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RMF FM to właśnie sklepowa witryna, która zachęca, aby wejść do środka i dokonać zakupów. Po ambitniejszy repertuar zapraszam do RMF Classic i do RMF24. W RMF24 praktycznie nie ma reklam, playlista ustawiona na klasyczny rock i mnóstwo informacji ze świata. 

Wywiadów nawet nie chcę słuchać na antenie RMF FM - od razu odpalam stream na YouTubie. Tam w całości i jeszcze można zobaczyć [beep] na żywo. Z całego RMFu tylko Fakty i wywiady nadają się do słuchania. Co dzieje się pomiędzy jest kompletnie nieistotne. Inne stacje komercyjne nie są wcale lepsze. Odzwyczaiłem się od słuchania szaf grających i prowadzących goniących w ekstazie za sucharem codziennym. Dobrze, że są jeszcze stacje chcące coś mądrzejszego przekazać - 357, Wnet, Dwójka, JazzFM, RAM Wrocław.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...