Skocz do zawartości

Polskie kanały jako/i dosyły do platform cyfrowych


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12226 H na tej częstotliwości z Siriusa nadaje Discovery i Animal Planet po polsku, nierozumiem dlaczego tam jest, przeciż żadna polska platforma nie odbiera sygnału z Siriusa, i w dodatku te kanały są kodowane, 12303 H na tej częstotliwości nadają dwa kanały Discovery po polsku, lecz jeden jest niekodowany :P 12637 H na tej nadaje TV 1000 Polska promo, niewiecie czy maja zakodowac go w przyszłości bo narazie jest FTA,12111 H na tej jest Zone Romantica Poland & Hungary tego tez za bardzo nie rozumiem chociaz może na Węgrzech jakaś platforma jest z Siriusa, wie ktoś coś na ten temat, to niech napisze :D 11727 H i na tej nadaje EbS z polska fonią :wink: . Niewiecie czy Discovery Science Channel Polska ma być w krótce zakodowany bo na lyngsat.com w spisie polskich kanałów FTA jest chyba od wczoraj :wink:

 

Czekam na odpowiedzi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czekam na odpowiedzi 8)

A Ty znasz odpowiedź na Swoje pytanie czy naprawdę nie wiesz? :lol:

Wszystkie polskie kanały nadawane z tego satelity służą jako dosyły dla polskich platform cyfrowych i kablówek. Wyjątkiem jest EbS. Jeżeli chodzi o polski TV1000 Polska to jest FTA i możliwe że gdy wystartuje też przez jakiś czas może być niekodowany. Viasat jakoś tak ma, jak wprowadza nowy TV1000 to z reguły kilka tygodni można oglądać FTA.

Jeżeli chodzi o niekodowany polski Science, to nie myśl że kanał pozostanie FTA, lada dzień może zostać zakodowany w PowerVu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Nie wiedziałem ,gdzie to wrzucić ,więc dam tutaj jak coś to przenieście w inne miejsce.

 

VIVA Polska z Siriusa 4

 

Na satelicie Sirius 4 (4,8°E) 12,265 GHz, pol. H, SR=27500, FEC=3/4 pojawiły się niekodowane testy pakietu cyfrowego. Choć z tej częstotliwości nie są wyszukiwane żadne kanały, to nadawany jest tu dość ciekawy, niekodowany zestaw. Aby go podglądać, trzeba wprowadzać poszczególne kanały manualnie.

Aktualnie są tu dostępne:

 

Kanal D Türkiye (101/102/101)

N24 Romania (201/202/201)

RTP International (301/302/301)

Alpha TV Bucureşti (401/402/401)

MusicMax Hungary/MusicMax Adult (501/502/501)

VIVA Polska (601/602/601)

France 24 en Français (701/702/701)

France 24 in English (801/802/801)

czarny ekran (901/902/901)

Italy & Italy (1001/1002/1001)

World Fashion Channel (1101/1102/1101)

Kiss TV Romania (1201/1202/1201)

czarny ekran (1301/1302/1301)

 

Zastanawia obecność kanału VIVA Polska, który najprawdopodobniej został tutaj udostępniony nielegalnie...

 

Ciekawa sytuacja.Czy to są testy jakiejś platformy ,a może ktoś wrzucił te kanały na satelitę nielegalnie?Może mi ktoś to wyjaśnić?

 

PS.Jak je wyszukać manualnie?Bo chyba u mnie na Thomsonie DSI30PO nie wyszukuję ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry kanałów należy wpisać ręcznie, wydaje mi się, że Twój Thomson nie ma takiej możliwości.

 

Czy to są testy jakiejś platformy ,a może ktoś wrzucił te kanały na satelitę nielegalnie?Może mi ktoś to wyjaśnić?

Do testów została użyta częstotliwość 12.265H SR=27500 FEC=3/4, do niedawna wykorzystywana też do testów przez powstającą platformę ukraińską Vision TV - za kilka dni mają zostać podane bliższe szczegóły na temat oferty. Ale po dłuższym zastanowieniu i patrząc na programy, jakie pojawiły się w ramach testów, stwierdziłem, że to nie może być Vision TV.

 

Może max.tv coś kombinuje. Kiedyś pojawiły się informacje, że rumuńska platforma chce wydzierżawić kolejny transponder - do opinii publicznej nie podano - na jakiej pozycji satelitarnej (nadają jeszcze na 16.0E). Prędzej bym obstawiał tą opcję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vision z pewnością to to nie jest, oni w DVB-S2 i MPEG-4 idą. ;)

Skojarzenia z którąś Rumuńską platformą jak najbardziej słuszne (też mam takie), bo jak to ich nie podejrzewać, kiedy w testach jest przewaga kanałów z Rumunii. ;) Przeglądałem także ofertę i zawartość pakietu Max, pojawiła się przez chwilę myśl, że chcą całą swoją ofertę mieć na jednej pozycji satelitarnej. Jednak na to się chyba nie zapowiada. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe były te testy z polską Vivą, przez chwilę nawet pomyślałem, że kanał wejdzie w skład oferty platformy. Co do tych nowych kanałów... trochę mnie niepokoi włączenie i zakodowanie na transponderze 12.265H kanału Kiss TV. Od zawsze ten program był nadawany z odległej pozycji 62.0°E, a od kilku miesięcy nadają na 12.697 V satelity Sirius 5.0°E. Teraz po przełączeniu transpondera na nowy Sirius 4 jakoś ciężko jest złapać sygnał... mimo to, mam nadzieję, że będą teraz w dwóch miejscach na 5°E ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

te panowie zaraz wam coś powiem, ale się nie wkurzajcie. otóż to:

znalazłem Viasat History i Explorer na nowych tp:

 

History: 11804/H-(MPEG2) V6051 A6052/6058 (PL)

Explorer: 11823/V-(MPEG2) V7051 A7052/7059 (PL)

 

i te kanały są kodowane dla platformy Viasat w NDS-Videoguard, i teraz to:

 

one zostaną za jakiś czas wyłączone z 12637-(MPEG2). To samo dotyczy się TV 1000 Polska....... Sorka.... za to że mówię, ale mówię po to, aby wam to uświadomić, że niewarto wprowadzać 12637/H-(MPEG2), przecież i tak jedzie słaby sygnał.

 

Jakby coś to wprowadźcie Explorera, ponieważ okresowo odkodowano go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 lat później...

Przepraszam za wykop archeologiczny, pojawił się przekaz Animal Planet do telewizji kablowych w Polsce, namiary:

 

 

nazwa stacji / SID / PID V / PID A / PMT / PCR / Kodowanie

Astra 4A (4.8°E) tr. B34 12360.00 MHz polaryzacja V

Animal Planet Poland HD - 1700 / 1700 / 1701 pol i 1702 eng /1790 / 1700 / PowerVu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...