Skocz do zawartości

Antena na 8 konwenterów


Rekomendowane odpowiedzi

znacie jakieś anteny sat na 8 konwenterów do 110cm . Napiszcie również jakie konwentery do niej kupić i kable oraz co jeszcze potrzebne . Fajnie by było gdyby na tej antenie odbierałem : astra 19.2 e , hotbird 13 e , eutelsat 16a , eutelsat 9a , astra 4a , amos 4w , eutelsat 5 west a , turksat 42e , astra 28.2e i astra 3b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie posiadam antenę 90 cm firmy,,no name".Zanim zakupiłem obrotnicę miałem przełącznik 8/2 sat+naziemną .Konwertery w zezie:hotbird 13e,Astra 19,2e,Astra 28,2e,Sirius 5e,oraz Thor 1w czyli maksymalnie u mnie 5 satelit.Przypuszczam że na 110 miałbyś ok 6-7 satelit .

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montując antenę o średnicy 110 cm powinieneś odebrać takie pozycje, jak: 28.5E, 23.5E, 19.2E, 16E, 13E, 10E/9E, 7E, 4.9E, 0.8W, 4W/5W, być może również 21.5E, 3E oraz kilka transponderów z 26E oraz 7.2W/8W. Wymieniłem tutaj tylko te pozycje, pomiędzy którymi "jest sens" montować zezy. Odbiór odległych satelitów w połączeniu z wymienionymi przeze mnie na w/w antenie jest bardzo utrudniony, a może wręcz niemożliwy. Do zadowalającego odbioru mogą być niezbędne konwertery z wąskimi promiennikami, szczególnie dotyczy tych satelitów, pomiędzy którymi odstęp kątowy wynosi 3-4 stopnie lub mniej.

Edytowane przez patryk92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układzie zez na antenie o średnicy 110 cm powinno dać się dać odebrać bez większych problemów cały w/w zakres, tj. od 28.5E do 5W (do 8W myślę, że też), ale trzeba to sprawdzić w praktyce. W sprzedaży dostępne są przełączniki DiSEqC 8/1 (8 wejść), więc najsensowniej jest wybrać maksymalnie 8 konwerterów, tylko musisz się upewnić czy Twój tuner obsługuje 8-wejściowe przełączniki. Osobiście wybrałbym:

- 28.5E - kanały brytyjskie, kilka azjatyckich i innych,

- 23.5E - kilka kanałów czeskich, słowackich, holenderskich oraz inne,

- 19.2E - wiadomo,

- 16E - kanały z Bałkanów, stosunkowo sporo kanałów z lokalną muzyką,

- 13E - również wiadomo dlaczego,

- 9E/10E - kilka kanałów z Francji i Węgier w HD, inne ciekawe kanały, telewizje z Afryki (te pozycje są bardzo blisko siebie, więc na antenie o średnicy 110 cm powinieneś je odebrać na jednym konwerterze bez większych problemów),

- 4.9E - wiele kanałów z Ukrainy, kilka ze Skandynawii oraz inne pojedyncze (m. in. białoruski Belsat należący do TVP),

- 4W/5W - również wiele kanałów z Ukrainy (4W) oraz z Francji (5W), inne pojedyncze, również powinieneś odebrać te pozycje na jednym konwerterze.

 

Czasami wybierana jest również pozycja 0.8W, ale obecnie moim zdaniem nie ma tam nic ciekawego, więc lepiej wybrać jest coś innego.

 

Wybierając konwertery przynajmniej kilka z nich musi być z wąskimi promiennikami, inaczej po prostu nie zmieszczą się obok siebie. Z wąskimi promiennikami potrzebne są moim zdaniem przynajmniej cztery, na: 19.2E, 16E, 13E i 9E/10E.  :wink:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz na myśli układ zez w tym zakresie kątowym? Jeśli tak, to standardowa antena od 28.5E do 12W raczej sobie nie poradzi. Najbardziej optymalnie jest od 28.5E do maksymalnie 5W. Co do drugiej części pytania, to zależy na jakiego satelitę skierujesz antenę, jedne w lepszym stopniu pokrywają sygnałem Polskę, inne w gorszym, jednak antena 60 cm do odbioru transponderów w DVB-S2 (tych, gdzie nadają kanały HD, choć nie tylko te) to absolutne minimum i nawet w przypadku słabego deszczu lub większego zachmurzenia sygnał będzie prawdopodobnie słabnąć lub nawet zanikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dreamslon

Dobrym wyjściem byłby zakup anteny E-85 Multifocus,od 39E do 5W odbiera bezproblemowo,więc od 28.2E do 12.5W tez by dało rade...w tej chliwi mam ustawione od 52E do 1W,ze względu na pelny odbiór Astry 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...