Skocz do zawartości

Usługa nc+ GO na dekoderach (TV)


leonk1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odbiorem NC+GO na dekoderze. Wszystkie filmy sa dostepne ale gdy wlaczam "ogladaj" jest dostepna tylko jedna sekunda każdego z nich. Dekoder jest podlaczony do sieci. Nc+Go na laptopie i na telefonie dziala normalnie. Czy ktos ma podobny problem, ewentualnie czy ktos zna przyczyne takiej sytuacji?


Z góry dziekuje za pomoc.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odbiorem NC+GO na dekoderze. Wszystkie filmy sa dostepne ale gdy wlaczam "ogladaj" jest dostepna tylko jedna sekunda każdego z nich. Dekoder jest podlaczony do sieci. Nc+Go na laptopie i na telefonie dziala normalnie. Czy ktos ma podobny problem, ewentualnie czy ktos zna przyczyne takiej sytuacji?

Z góry dziekuje za pomoc.

 

Jeżeli masz dekoder Wifipremium z wersją oprogramowania 0x18 połączony przez Wi-Fi to spróbuj kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dariop28

Dysk jest praktycznie pusty. 96% wolnego miejsca.

 

@przemo

Mam dokładnie ten dekoder z dokładnie tą wersją oprogramowania. Czy to jest jakiś znany problem? Dla poprzedniej wersji oprogramowania wszystko działało bezproblemowo. Niestety kabel nie wchodzi w rachubę. Zakaz wiercenia dziur w chałupie. ;)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odbiorem NC+GO na dekoderze. Wszystkie filmy sa dostepne ale gdy wlaczam "ogladaj" jest dostepna tylko jedna sekunda każdego z nich. Dekoder jest podlaczony do sieci. Nc+Go na laptopie i na telefonie dziala normalnie. Czy ktos ma podobny problem, ewentualnie czy ktos zna przyczyne takiej sytuacji?

Z góry dziekuje za pomoc.

 

Mam ten sam problem od czasu aktualizacji oprogramowania. Zgłaszałem już kilka razy, ale nadal nie potrafią rozwiązać problemu, mam złożoną reklamację, ale też rozpatrują ją już chyba tydzień i dalej nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przewaliłam już sporo tematów na forum, ale nie znalazłam jasnej odpowiedzi, więc pozwolę sobie zapytać:

czy w nc+ go TV (na dekoderze) macie możliwość wyboru języka i napisów?

Po wybraniu przycisku + na pilocie do dekodera (wifibox) pojawiają się opcje wybór języka i napisów, ale są nieaktywne.
Po co mi taka kolekcja, której nie mogę oglądać w oryginale?

Jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Cię.. na mediabox+ również nie ma takiej możliwości.

Słabe to pocieszenie, ale dziękuję :)

Nie rozumiem polityki tej firmy, bardziej się opłaca podłączyć laptop z nc+ go do tv niż oglądać to samo przez dekoder.

Przecież nc+ go mam w cenie abonamentu, więc co im zależy, by udostępnić te same opcje przez dekoder?

Czy tylko dla mnie jest to nielogiczne?!

Pani na infolinii powiedziała, że wybór języka jest dostępny dla niektórych treści. Nie wiem dokładnie dla których jest dostępny, bo jeszcze na nie nie trafiłam :P

Jest. Zrezygnować z tych wszystkich pseudo usług typu VOD i zainwestować w prawdziwe VOD typu Netflix

Pseudo usługi VOD są przy okazji :) a skoro już są, to chciałam skorzystać. Szkoda, że się nie da w oryginale.

Netflix to fajna opcja, ale też nie ma wszystkiego, na czym mi zależy, np. seriali HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość kingofsouth

Od około miesiąca zauważyłem brak kanału SCiFi ,gdzie oglądałem jeden z seriali.Czy wypadł całkowicie czy tylko z mojego deka?

Kolekcja znów jest dostępna, zarówno w NC+GO TV oraz w NC+GO.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kingofsouth

@bomel91, jeśli kanał jest w hd to rozdzielczość jest 720p, tak jak na laptopach i smartfonach.

Płatne kolekcje tu nie maja znaczenie. :P

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Mam problem z odbiorem NC+GO na dekoderze. Wszystkie filmy sa dostepne ale gdy wlaczam "ogladaj" jest dostepna tylko jedna sekunda każdego z nich. Dekoder jest podlaczony do sieci. Nc+Go na laptopie i na telefonie dziala normalnie. Czy ktos ma podobny problem, ewentualnie czy ktos zna przyczyne takiej sytuacji?

Z góry dziekuje za pomoc.

 

Od niedawna mam wifipremiumboxa z wersją oprogramowania 0X1E i ten sam problem - widać dostępne filmy ale się nie odtwarzają (na wifiboxie, który mam jako dodatkowy w multiroomie, ta usługa działa poprawnie). Czytałem o otym problemie we wcześniejszej wersji oprogramowania - czy nic nie naprawili i wciąż występuje ten problem ? Wtedy podobno pomagało zmienienie ustawień podłączenia do sieci podłaczenie kablem zamiast po wifi - może ktoś potwierdzić, ze to działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę, ale nie zrobię tego w kilka minut (w innym pomieszczeniu ruter i w innym dekoder z kablem sat.) Pewnie, mogę wiercić dziury w ścianach, ale może się to okazać niepotrzebne. Forum służy m.in do wymiany doświadczeń. Skoro inne osoby miały ten sam problem, mogą chyba się wypowiedzieć, czy ( i ewentualnie jak ) został on rozwiązany. Czy taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje ircios ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz wiercić? Wystarczy dłuższy kabel sieciowy do podłączenia na chwile i tyle. Ewentualnie deka przenieść, ale po co. Oczywiście. ..forum do tego sluży... i zobacz, tyle czasu minęło i zero odzewu. Dlatego szybciej by było zrobić to co napisałem.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem ircios, Gdybyś miał wifipremiumboxa i mógł sprawdzić to o czym pisałem to byłbym wdzięczny. A tak, to niestety Twoje posty nie zawierają niczego, na co sam bym nie wpadł. Nie mam gotowego 25 metrowego kabelka sieciowego, którego mógłbym użyć. Więc też musiałbym jechać po kabel, końcówki i zaciskarkę. Można było zapytać na forum - więc zapytałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbaczamy z tematu.... Szczerze podziękowałem Ci za Twoje zainteresowanie tematem - (no i gdzie Ci cisnę ???) Czy Twoje odpowiedzi przybliżyły rozwiązanie problemu ? Raczej nie, stąd zastanawiałem się nad ich celowością. Zakładam, że chciałeś pomóc, a nie być zgryźliwy (tylko czemu cieszysz się z braku odzewu...), dlatego Ci podziękowałem za chęci. A do rzeczy - na forum pytałem, ponieważ problem był znany już ponad rok temu i powstał po jednej z aktualizacji. Po niej było kilka następnych, które tamten problem mogły już rozwiązać, więc w moim przypadku przyczyna i rozwiązanie mogą być zupełnie inne. Żeby to sprawdzić mogę zapytać, lub próbować - tak jak Ty to sugerujesz, co jednak wiąże się z pewnymi nakładami sił i środków - być może niepotrzebnymi. Skoro wszystko sobie wyjaśniliśmy, skończmy ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz wiercić? Wystarczy dłuższy kabel sieciowy do podłączenia na chwile i tyle. Ewentualnie deka przenieść, ale po co. Oczywiście. ..forum do tego sluży... i zobacz, tyle czasu minęło i zero odzewu. Dlatego szybciej by było zrobić to co napisałem.

 

Pod warunkiem, że ma kabel, a jak widać nie ma. To że Ty go masz nie znaczy, że każdy ma... na prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...