Jump to content

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie programu NTV Türk (42E - FTA). Czy ktos wie jak go odbierac i czy wogóle można w Polsce? Jeśli tak to czy ustawienie anteny jet bardzo różne od ustawienia np. takiego jak Cyfrowy Polsat. No i jaką antenę trzeba (wielkość)

Link to post
Share on other sites

Bardzo ciężka sprawa z odbiorem tego kanału. Kanał nadaje na częstotliwości 11892 H 12800 satelity 42E i jest to wiązka wschodnia. Na satce Polsatu Cyfrowego nic nie zdziałasz, potrzebna będzie antena minimum 150-tka. Satelita musi być także skierowana bardziej na wschód.

Link to post
Share on other sites

Tak, ale odbiór mocno zależny od miejsca zamieszkania. NTV Türk leci w wiązce East satelity Eurasiasat 1. U nas lepsze warunki do odbioru są na południowym-wschodzie kraju. Im bardziej na północ/zachód - tym gorzej. Minimum 120cm

Link to post
Share on other sites
 • 1 month later...
 • 2 years later...

Chciałem zwrócić Waszą uwagę na pewną ciekawą rzecz. Wiadomo, że na forum Satkuriera zwalcza się wszelkiego rodzaju piractwo. Jak większość pewnie wie, kanały spod znaku NTV (NTV lub NTV Spor) kodują mecze Primera Division i Serie A w sytemie BISS. Ale jednocześnie NTV zamiescza na swojej oficjalnej (!) stronie aktualne klucze wraz z opisem sposobu ich wklepywania. Oto link:

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/425092.asp

I teraz mam pytanie do moderatorów:

Czy jeśli ktoś zapyta na forum np. o to, jak wklepać klucze do np. któregoś z odbiorników z oferty Hollexu, aby odkodować kanały NTV, to czy zbanujecie go jak zwykle w takich przypadkach, czy nie?

Bo skoro NTV publikuje na swojej oficjalnej stronie klucze, to znaczy że chyba nikt nie łamie tu prawa, i Wy też możecie instruować użytkowników odnośnie wpisywania kluczy na NTV i NTV Spor :lol:

Link to post
Share on other sites

Ponieważ w Turcji nieco inaczej są postrzegane prawa autorskie. A ten powyższy przypadek udowadnia, jak można w prosty sposób obejść obowiązujące umowy licencyjne na arenie międzynarodowej. Nadawca NTV myśli takimi kategoriami: ponieważ nadajemy najlepsze europejskie wydarzenia sportowe, które są chronione prawem autorskim, musimy kodować na satelicie aby nikt z Zachodu się nie przyczepił. Ponieważ w naszym kraju nie obowiązują tak "chore" przepisy jak w Europie, kodujemy w systemie, by każdy nasz widz mógł sobie sam odkodować.

 

Ten opis NTV zamieszcza już od zarania dziejów, ale nie sądziłem, że ktoś tutaj to odkryje, bo łatwo na pewno tego nie da się znaleźć :lol2:

Link to post
Share on other sites
 • 2 months later...
 • 9 months later...

Mecze ligi hiszpańskiej na tym kanale są w większości kodowane, czasami nie kodują meczów Euroligi w kosza, teraz NTV Spor ma transmitować MŚ kobiet w siatkówce, a ten kanał z reguły nie kodował siatkówki.

Link to post
Share on other sites

to zależy od lokalizacji gdzie mieszkasz w połudiowo wschodniej czesci polski gdzie ja mieszkam odbieram ten kanał na antenie 80cm z dosyc dużym zapasem na deszczową pogode.

 

Odnosnie kodowania to tylko La lige koduja i to nie zawsze koszykówka zawsze jest odkodowana zobaczymy jak bedzie z nba ale mysle ze też fta

Link to post
Share on other sites
 • 6 months later...
 • 2 months later...
 • 6 months later...

Obecnie odbieram nvt spor na antenie 100cm ( okolice Katowic ). Odbior bezproblemowy ze znacznym zapasem. Mysle ze 90 cm by spokojnie wystarczylo w mojej lokalizacji.

 

Czy gbybym zamontowal laminas 120x130 centralnie na 28.2 east Astre 2N to bylby mozliwy zez na 42e nastawiony by byl tylko pod katem odbioru ntv spor ?

 

Czy wogole odbiera ktos ntv turk na zezie? Jesli tak to na jakiej antenie i na co nastawionej centralnie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...