Skocz do zawartości

Dwa satelity na jednym konwerterze


Rekomendowane odpowiedzi

witam ! Sorry że o tym pisze tu ale nie wiem gdzie o tym napisać . Pytanie jak w tytule które satelity można odbierać razem na jednym konwenterze oprócz astra 19.2e i hotbird 13 e oraz amos 4w i eutelsat 5 west a . Proszę mi podać wszystkie satelity z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość pomiędzy satelitami Astra 19,2°E, a Hot Bird 13°E wynosi 6 stopni. Więc nie jest możliwy ich odbiór jednocześnie na jednym, tym samym konwerterze. Chyba, że zastosujesz tzw. Monoblock, który jest de facto dwoma niezależnymi konwerterami zamkniętymi w jednej obudowie i posiadającym też wbudowany przełącznik DiSEqC sterujący sygnałem przełączania odbioru satelitów Astra i Hot Bird. Konwertery Monoblock posiadają zazwyczaj rozstaw 6 stopni, co pozwala na odbiór za jego pomocą właśnie satelitów Astra i Hot Bird. Najbardziej odpowiednią anteną dla takiego konwertera jest antena o średnicy 80 cm. Konwerter Monoblock to jest tańsza i prostsza alternatywa dla tzw. układów "zeza".

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja í tak odbieram astre i hotbird na jednym konwenterze tzw. ukladzie zeza . A mi oto nie chodzilo , chodzi mi oto ktore 2 satelity mozna odbierac na jednym konwenterze wiec napisz

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur912 można odbierać niektóre satelity jednym konwerterem (2 satelity)bo są umieszczone blisko siebie np.

1.  AzerSpace 1 / Africasat-1A  46° E i Intelsat 12 45° E   

2. Express-AM6 53° E i TurkmenÄlem/MonacoSat 52° E(pomiędzy jest jeszcze Yahsat-1A 52.5° E-do odbioru jeden tr.11843 V)

3. Türksat 4B 50° E i Belintersat 1 51.5° E- te na razie przeprowadzają testy  i nic ciekawego nie ma .

Edytowane przez am haarec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo na jednym konwerterze można odbierać Yamal 402 (55E) z Express AT1(56E), Eutelsat 9A (9E) z Eutelsat 10A (10E), Astra 4A (5E) z Eutelsat 7A/7B (7E), Express AM 8 (14W) z Telestar 12 Vantage (15W).

Ogólnie rzecz biorąc to w taki sposób można odbierać satelity które sąsiadują ze sobą a ich różnica odległości nie przekracza 2 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układzie zeza możesz odbierać więcej satelit wszystko zależy od:

1.Wielkości czaszy

2. Odległosci między konwerterami.

3 Są fajne Antenki Multifocus nawet na 16 konwerterów= około 18satelit na 1 antenie ;)

 

Chociaż ja bym zainteresował się anteną 120-160cm + obrotnica:} jak mamy czysty teren;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdybym kupił antene 100 cm i chcialbym odbierac astre 19.2e , hotbird 13e , eutelsat 9e , turksat 42e , africasat 46e , astra 28.2e badr 26e , eutelsat 16e , astra 4.8 e , eutelsat 12 west b , amos 4w , eutelsat 5w .To ktore satelity mozna odbierac w ukladzie zeza ?

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za okreslenie,ale maniakow odbioru tv sat nie brakuje,bo malo im HodBird i Astra tylko ma byc odbior z 4,6 a nawet 16 satelit.Uwazam,ze skoro znam w miare dobrze j. niemiecki wiec z Astry mam kanaly FTA po niemiecku,reszta to smieci podobnie odbior z Hod Birda.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Montujesz konwerter Monoblock odpowiednio w uchwycie anteny i działa. :) Trzeba tylko jeszcze odpowiednio skonfigurować porty DiSEqC w ustawieniach tunera.

Antena musi być ustawiona na Hot Bird 13°E. Antena powinna mieć średnicę 80 cm. Konwertery tego typu mają z reguły rozstaw 6 stopni.

Istnieją też modele Monoblock'ów o rozstawie 3 stopni, co pozwoliłoby odbierać np. Astrę 19,2°E i Eutelsat 16°E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...
W dniu 17.02.2016 o 15:53, michall1234 napisał:

Dołącze sie do pytania Kolegi

 

Jak wyglada sytuacja z Astra 4A (tv bielsat) chciałem go zobaczyc ze względu na produkcje seriale i filmy tvp

 

Mam instalacje na Hotbird 13

I zez na Astre 19 i zez na Astre 23

 

Z gory dzieki za info

Pozdrawiam

Kolego, u mnie "uciekł" 23,5 E i  nie mogę go ponownie złapać (na wąskim + kosa. Corab90)? Jak to u Ciebie wyglada od str. techn.?? Włodz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...