Skocz do zawartości

Proszę o ocenę lustra anteny


Gość filolog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam antenę aluminiową z 1993 r. o wymiarach 104 x 114 cm. Kilka lat temu mając jeszcze telewizję N wszystkie wartości poziomu sygnału- siła, jakość były na 100% - ewentualne odstępstwa sięgały do 3-4% mniej. Teraz mam turboboxa i wiem, że w sofcie zmniejszono poziomy wskazań by lepiej było ustawiać antenę.

Albo mi się wydaje, albo od 1-2 lat efektywność mojej anteny się pogorszyła. Zapisałem wyniki wskazań sygnału i wklejam to poniżej. Na zdjęciu widać ślady po wielkim gradzie jaki wiele już lat temu przeszedł przez moją okolicę. Widać również ślady chyba po strzałach z wiatrówki pewnego kłusownika, którego chyba hoduję pod swym dachem ;)  Proszę o opinie czy tak pokaleczone lustro anteny ma wpływ na poziom odbioru i jak duży.

 

 

http://zapodaj.net/c2732575f2f35.jpg.html

 

Moje parametry spisane z turboboxa :

 

Turbobox CLRA

antena aluminiowy offset z 1993 r. - wymiary 114 x 104 cm, konwerter quad Golden Interstar 0.2db. Lokalizacja -pomiędzy Krakowem a Tarnowem

dane z anteny 2 - a co dziwne antena 1 pokazuje zawsze 15 mniej (siła) oraz 5 mniej (jakość)

wynotowałem z następujących kanałów- siła/jakość antena 2

Polsat HD - 95/90
HBO Comedy - 95/89
BBC Brit - 95/64
TVN HD - 95/59

Niemal takie same wartości na dekoderze multiroom- mydelniczce.

U szwagra na takim samym sprzęcie i antenie 80 cm wartości bardzo podobne. Również są różnice pomiędzy antenami 1 i 2. U niego antena 1 ma większe wartości o średnio 4 (siła) i 10 (jakość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tam procent zysku ucieka. Na pewno te uszkodzenia nie dyskwalifikują anteny. Zawsze można spróbować skorygować jej ustawienie. Im większa antena tym potrzebne dokładniejsze ustawienie.

Sprawdź jeszcze czy całe lustro nie jest "zwichrowane", pokrzywione. W tym przypadku ogniskowa czaszy mogła się "rozmyć" lub odjechać w którąś stronę. W efekcie konwerter nie dostaje całego sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, tragedii nie ma.. ;) Jeżeli antena nie ma wypukłości w centralnym ognisku czaszy to odebranie sygnału będzie bardzo prawdopodobne. Ostatnimi czasy dostałem w spadku dużą antenę w której na centralnym ognisku czasy przy śrubach antena była powyginana, miała duże wypukłości, po paru modyfikacjach i korekcji kosmetycznej anteny, przy dobrym ustawieniu uzyskałem 100% sygnału z satelity ;) Kluczem do sukcesu jest tutaj jakość i dokładność podczas wykonywania prac konserwacyjnych przy tej antenie. Pozdrawiam :D :D

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem antenę bardzo dokładnie i nie ma żadnych wygięć, geometria jest OK. Uszkodzenia tylko te, które są widoczne na zdjęciu. Antenę kilka dni temu ustawiałem używając satfindera- na maksymalne jego wskazania. Posiłkowałem się paskami sygnału z turboboxa na ekranie tv. Nic więcej z tej anteny nie wyciągnę.

Jakbyście mogli porównać wskazywane wartości siły i jakości u siebie to miałbym punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...