Skocz do zawartości
ewaldus

30°West - Hispasat 1D/1E

Rekomendowane odpowiedzi

Chce przestawic antene na hispasat 30W i mam kilka pytan.Czy antena 60cm wystarczy?Czy kat nachylenia pionowego anteny jest inny niz na Astre i Hot Birda,jesli tak to jaki?Czy kanal Triple X jest nadal niekodowany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

60cm to będzie zbyt mało. Możliwe, że Hispasata uda się złapać, ale dosłownie mały deszczyk i będzie szatkownica. Sens jest od 80cm w górę. Co do kąta - antena będzie patrzeć bardziej na zachód (to logiczne ;) ) i bardziej na dół. Triple X jest nadal niekodowany i emitowany od 0:00 do 6:00 z 11.615H SR=27500 FEC=3/4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mapek pokrycia: 1D i 1C antena 60 powinna wystarczyć, ale jak pisze Mr. Orbita lepiej zastosować większą.

Kiedyś bawiłem się swoją 90-tką i z Hispasata miałem dobry sygnał.

Co do ustawienia anteny - jeżeli to będzie antena "nieruchoma" to należy jeszcze skręcić konwerter (w lewo patrząc od przodu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Post pod postem ale trudno, już sporo czasu minęło od ostatniej wypowiedzi.

W ciągu tego czasu zamontowałem osobną antenę skierowaną na tego satelitę. Antena wielkości 60 cm.

Odbiór jest zadowalający, tak około 50%. Jedynie z częścią transponderów Hispasata 1D są problemy, a właściwie kompletny brak sygnału. Do nich należy między innymi ten, na którym nadaje Triple X. Kilka razy w nocy pojawił się sygnał z tej częstotliwości, był na granicy odbioru, było częste "szatkowanie" obrazu.

Aby użyć tej anteny do odbioru z tej pozycji, musiała ona przejść mały "tuning". Polegał on na dodaniu przedłużenia w mocowaniu, tak to mniej więcej wygląda:

antena60.jpg

Wstawienie metalowej blaszki miało na celu zwiększenie możliwości w ustawieniu elewacji. Kąt elewacji w moim przypadku wynosi około 12 stopni, a antena pozwalała na max. 15 - 17 stopni.

Konwerter jaki zastosowałem to stary MTI z szumami 0,6 dB i wzmocnieniem około 55 dB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorki za tamten temat.Ja w opolskim ustawilem 60cm i smiga bez problemow z wyjatkiem tp.11615 z kanalem TripleX. Antena skierowana kilka stopni w ,,ziemie" co mnie zdziwilo.Mam stary numer SK i wykazie kanalow jest podana wielkosc zalecanej anteny, tp.11615 to zalecana 100cm. Ale sa tez inne z wielkoscią 100cm i mimo to lapie je bez szatkowania itp, a tp.11615 ani nie drgnie. Ciekawa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesteś bardziej na zachód niż ja, więc powinieneś mieć lepszy sygnał ode mnie. Ten transponder jest rzeczywiście słabszy, minimalna wielkość anteny to (tak na oko) 80 cm.

Dla Twojego miejsca zamieszkania azymut (pochylenie w dół) musi być ustawiony na 16,6 stopni, natomiast skręcenie konwertera to 31 stopni w prawo (patrząc zza anteny, zgodnie ze wskazówkami zegara).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za wskazówki. Wszystko mam ustawione. Wszystkie tp. łapie bez problemu, a 11615 nie. I to mnie ciekawi, ze akurat ten jeden nie moge zlapac. Jutro powalcze z anteną 85cm, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam antene 85 cm obecnie ustawioną na Atlantic Bird 1 - 12.5 W. Jednak teraz chciałbym przestawic na Hispasat, ponieważ niedawno odkodował tam Canal + Liga. Próbowałem złapać Hispasat jednak bez rezultatów, o co może chodzić? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmień kat elewacji ( czasza musi patrzeć praktycznie w Ziemię ).

Być może będziesz musiał odwrócić mocowanie czaszy aby złapać Hispasata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, sprawdze, może uda mi się ustawić. A tak przy okazji czy ktoś może mi podać czestotliwość kanału Canal + Liga z Hispasata?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Hispasacie 1D aktywowano transponder 12226 V 27500 3/4 :-) aktualnie nadają tu FTA takie kanały:

*EHS TV

*FOX NEWS

*INFOMETEO

*HOGARUTIL

*CANAL COCINA

*DECASA

*REAL MADRID TV ESPANOL

*BARCA TV

*ANIMAX SPAIN

*CANAL DE LAS ESTRELLAS

warto więc przestawić swoje antenki ;-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Niestety, wyłączyli wszystkie poza pierwszym. A mówiąc dokładniej, na wszystkich kanałach jest teraz EHS lub reklama Digital+. Tym razem promocja była dość krótka... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hispasat 1E, częstotliwość 10730 V 30000 DVB-S2, włączono kanał "TV7 Bulgaria" (FTA)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Hispasacie 1E (30,0W) włączono dwa testowe kanały:

Proyecto-Phidias-1 (H.264 AAC) "TV3"

Proyecto-Phidias-2 "Antena 3"

10945 H 4800 auto DVB-S2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na częstotliwości 12262 V 27500 auto DVB-S2 włączono "Canal Intenacional A3" FTA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to jaka jest minimalna wielkość czaszy do odbioru 30W? Jestem z kujawsko-pomorskiego :) Okolice Strzelna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na częstotliwościach:

11577 V 27500 i 12149 V 27500 testuje kanał "WooHoo" :D Kryje się pod nazwą "Novo SD TSCS5 - 01" :D

woohoo1.jpg

woohoo2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudno mi powiedzieć, bo dopiero go znalazłem ;) napewno można oglądać na tym kanale Skateboarding & Surfing ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I niestety skończyła się promocja kanału "WooHoo" Dziś kanał został zakodowany :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ramach ciekawostki - namierzyłem paczkę hiszpańskich stacji radiowych nadawaną tak jak Polskie Radio z 7°E w DVB-IP.

Na 12,518 GHz, pol. H, SR: 1125, FEC: 2/3; DVB-S/QPSK lecą:

- PID Audio: 1001 - SER1+SER2

- PID Audio: 1002 - Cadena40

- PID Audio: 1003 - M80

- PID Audio: 1004 - Cadena DIAL

- PID Audio: 1005 - RADIOLE

- PID Audio: 1006 - MAXIMAFM

- PID Audio: 1007 - SER1

Na 12,520 GHz, pol. H, SR: 719, FEC: 2/3; DVB-S/QPSK lecą:

- PID Audio: 2001 - SER-CAT-A

- PID Audio: 2002 - 40P-CAT-A

- PID Audio: 2003 - DIAL-CAT-A