Skocz do zawartości

Funkcja reputacji na forum (plusy i minusy)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Funkcja reputacji na forum  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka powinna być przyszłość funkcji reputacji na forum?

    • Pozostawiamy bez zmian (10+, 3- na 24h)
    • Ograniczenie możliwości głosowania zależne od czasu od rejestracji (np. 1 miesiąc bez możliwości przyznawania, ale z możliwością otrzymywania)
    • Ograniczenie możliwości głosowania zależne od ilości postów (np. do 20 postów bez możliwości przyznawania, ale z możliwością otrzymywania)
    • Zmniejszenie limitów dobowych na minusy (np. 10+, ale 1- na 24h, inne propozycje proszę w odpowiedziach)
    • Zwiększenie limitów dobowych na plusy, aby zmniejszyć znaczenie minusów (np. 30+ i 3- na 24h, inne propozycje proszę w odpowiedziach)
    • Całkowity reset liczników reputacji i wyłączenie funkcji


Rekomendowane odpowiedzi

Za pomysłami wszystkimi oprócz ostatniej głosują osoby, które chcą reputacji, a za ostatnią wiadomo przeciw, nie można ostatniej rozbić. Zsumowanie dla ogólnego pytania co z reputacją: zostawić czy usunąć jest zasadne gdy weźnie się do kupy wszystkie odpowiedzi, które są za.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan.tv - a skąd pewność, że osoby głosując na różne opcje poza ostatnią zagłosują na opcję pozostawienia tej funkcji bez zmian? To, co robisz to lekka manipulacja ;) To nie są wybory do sejmu, gdzie wygrani (za likwidacją) nie będą mieli większości, bo pozostałe małe opcje są za - tylko, że wlaśnie w RÓŻNEJ FORMIE. Natomiast głosujący na opcję ostatnią, są ze sobą w 100% ZGODNI.

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomysłami wszystkimi oprócz ostatniej głosują osoby, które chcą reputacji, a za ostatnią wiadomo przeciw, nie można ostatniej rozbić. Zsumowanie dla ogólnego pytania co z reputacją: zostawić czy usunąć jest zasadne gdy weźnie się do kupy wszystkie odpowiedzi, które są za.

 

Podążając twoim tokiem myślenia, można zmanipulować każdy sondaż czy ankietę. Wystarczy dać kilka różnych opcji(np. tak, może kiedyś, w bliżej nieokreślonej przyszłości itd), konfrontując z jedną "przeciw". Potem zsumować wszystkie różne i wynikowo porównać z jedną. Dobre :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomysłami wszystkimi oprócz ostatniej głosują osoby, które chcą reputacji, a za ostatnią wiadomo przeciw, nie można ostatniej rozbić. Zsumowanie dla ogólnego pytania co z reputacją: zostawić czy usunąć jest zasadne gdy weźnie się do kupy wszystkie odpowiedzi, które są za.

 

Ja to widzę, Ty to widzisz, a jak widać nie wszyscy to widzą :mrgreen:

 

@fan.tv - a skąd pewność, że osoby głosując na różne opcje poza ostatnią zagłosują na opcję pozostawienia tej funkcji bez zmian?

A do czego Ci odpowiedź na to pytanie (ta pewność)? Skoro są za pozostawieniem tej funkcji bez zmian, to znaczy że im się podoba i nie chcą jej usuwać z forum.

 

Podążając twoim tokiem myślenia, można zmanipulować każdy sondaż czy ankietę. Wystarczy dać kilka różnych opcji(np. tak, może kiedyś, w bliżej nieokreślonej przyszłości itd), konfrontując z jedną "przeciw". Potem zsumować wszystkie różne i wynikowo porównać z jedną. Dobre :)

 

Sam Mr. Orbita przyznał, że nie do końca dobrze zrobił tą ankietę. Najpierw powinna być czy jesteś za lub przeciw systemowi reputacji i wtedy te osoby, które oddały głos na opcję od 1-5 po prostu by zagłosowały na "za", a te, które wybrały ostatnią opcję na "przeciw". A w następnej dopiero można by było zastanawiać się w jaki sposób tą funkcję poprawić.

Choć moim zdaniem i ta ankieta, mimo że nie idealna i tak pozwala wyciągnąć dobre wnioski.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan.tv - a skąd pewność, że osoby głosując na różne opcje poza ostatnią zagłosują na opcję pozostawienia tej funkcji bez zmian? To, co robisz to lekka manipulacja ;) To nie są wybory do sejmu, gdzie wygrani (za likwidacją) nie będą mieli większości, bo pozostałe małe opcje są za - tylko, że wlaśnie w RÓŻNEJ FORMIE. Natomiast głosujący na opcję ostatnią, są ze sobą w 100% ZGODNI.

Ja nie mówię, że większość chce bez zmian, tylko, że większość chce reputacji przynajmniej w jakiejś formie.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak po głębszej analizie zmieniam zdanie. Doszedłem do wniosku, że system ocen jest nie do odratowania. Część osób loguje się tylko po to, żeby oceniać. Nawet z samymi plusami, to nie ma większego sensu. Dlatego jestem za całkowitym resetem i wyłączeniem reputacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem za pozostawieniem bez zmian, bo widzę, że opcje z nowymi propozycjami są już skazane na porażkę w ankiecie, aczkolwiek drobne modyfikacje nie zaszkodziłyby. W sumie to ograniczyłbym to do +/- 1 na dzień. Może wzrósłby wtedy szacunek do punktów reputacji i przyznawano by (oraz odbierano) je z większą rozwagą.

Edytowane przez Lukop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odpowiedzi które nie będą się różniły merytorycznie , a otrzymane np. od Usera  z zerowym kontem ; plusików ; będzie inną odpowiedzią którą otrzymam od Usera posiadającego sto plusików ? Dla mnie na pewno nie , a wnikliwie czytając forum można zauważyć że właśnie dużo jest odpowiedzi od ; plusowców ; po odpowiedziach które zostały już napisane . Ja i chyba nie tylko nie sprawdzam czy odpowiadający na zapytanie ma minus 100 , czy plus 100 punktów bo liczy się wiedza , a nie jakieś ( dla mnie) dziecinne zabawy temu zabiorę temu dam , a sobie poprzez parę kont ( ile powstało po dodaniu tej funkcji?) wrzucę plusiki. Myślę że po wyłączeniu tej funkcji będzie o wiele więcej merytoryki niż ble ble. Jak wcześniej pisałem na Forach które od wielu lat odwiedzam bardzo szybko odeszli od takiego pomysłu który tylko ; rozwala ; tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na forach z których ja korzystam same plusy w formie podziękowania spisują się świetnie. Nie ma spamu typu dziesięć razy pod postem "oo dzięki" albo "popieram", "zgadzam się", "masz rację", tylko jest przycisk od takich rzeczy, a takie posty są bezwzględnie pakowane do kosza, a za recydywę dostaje się ostrzeżenia.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zagłosowałem za likwidacją tego badziewia, bo dla mnie system "plusików" jest beznadziejny i kompletnie niepotrzebny. Jedyni, którzy się tym podniecają to gimbusy i pokolenie facebooka, dla których "łapka w góre", "łapka w dół" to podstawa życia.

 

Kilkanaście lat temu za czasów numeru 0202122 ;) nie było takich głupot. Dyskusje, flejmy i offtopy też były na dużo wyższym poziomie i administratorzy nie kasowali ich tak często jak teraz.. Teraz to byle pier.doła nierozumiejąca co się do niej pisze wali "minusa" zamiast z jajem odpowiedzieć. 

 

Jestem jednak skłonny zaakceptować kompromis w postaci oceny konkretnego posta. Zasada byłaby taka, że dajemy plusa konkretnej wiadomości, a nie osobie, która ją napisała. Dodając do tego na forum opcję filtrowania po najwyżej ocenianych, łatwiej byłoby znaleźć wartościową informację. 

 

Edit:

Widzę, że kolega emirates też opisał to, o co mi chodzi.

 

Edit 2:

Właśnie zerknąłem na to, kto jest za, a kto przeciw i patrząc z grubsza po nickach wyszło mi to, co napisałem w pierwszym akapicie.

Edytowane przez tomciu
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to coś w tym jest. Moim zdaniem plusy spełniają najlepiej swoją rolę przy sytuacji typu "zadaję pytanie i proszę o pomoc". Wtedy nie trzeba poświęcać postów na pisanie podziękowań, można dać plusa. Przy innych przypadkach to jest raczej ocenianie poglądów. I czasem naprawdę można mieć wrażenie, że dostaje się plusa za szczerość albo dopasowanie do czyjejś opinii, a minusa za opinię niezgodną z czyimś przekonaniami. Choć lepiej żeby zamiast minusować, po prostu przedstawić swoje stanowisko.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja jestem starej daty i mnie w szkołach uczono dyskutować i wyrażać swoje opinie. Nieważne czy "dobre" czy "złe", bo to pobudzało dalszą rozmowę. Teraz jest tak, że byle "magik"  wali "minusa" tylko dlatego, że jego percepcja nie ogarnia tego co się pisze. Dodatkowo jego ubogie słownictwo (inteligencja nabyta) nie pozwala mu, na wyrażenie w piśmie tego co czuje i myśli. Kliknięcie w "minusa" jest prostsze  :)

Dodam jeszcze, że lubię prowokować i czasami bawię się tymi "plusami", "minusami" pisząc kontrowersyjne treści. Szkoda tylko, że administracja nie podziela mojego zdania i co lepsze flejmy wali do kosza :)

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem lub niejasno napisałem. Chodziło mi o spektrum tych opinii. Były one bardziej rozbudowane i miały szerokie pole do dyskusji. Po prostu było więcej "złotych myśli", na podstawie których można było kontynuować dyskusję.

Teraz wygląda to tak, że "rozmowa" kończy się po wymianie dwóch zdań i haśle "nie lubię cię i dam ci minusa" na forum, Facebooku, Twitterze, Google+, Instagramie i na wszytkim tym ,co nazywa się media społecznościowe.

 

Prawda jest taka, że dzisiaj ludzie nie potrafią ze sobą merytorycznie dyskutować. Brak im wiedzy, słownictwa, chęci itp.

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnym wybryku powyższego użytkownika oraz obecności większości głosów w tej ankiecie za wyłączeniem - niniejszym zamykam piaskownicę. Funkcja nie spełniła swojej roli własnie m.in. przez dziecinne zachowania albo minusowania dla zemsty za zasłużonego minusa zamiast za merytoryczne wypowiedzi, albo za przepychanki na takim poziomie:
 

Co @Dariusz1980 się nie spodobało, że dałeś minusa? Po to jest wątek "Pogoda" żeby pisać o pogodzie, ale nie trzeba tylko raz dziennie i to nie miało być specjalnie.


Dodatkowo @kacper130700 tydzień blokady pisania za wyciąganie i publikowanie informacji z prywatnej wiadomości bez mojej zgody. Jak coś piszę na PW, to oznacza, że to jest prywatne i nie ma być publikowane. Jakbym chciał napisać publicznie, to bym napisał sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...