Jump to content

Pierwszy Na Świecie Kanał Kodowany


Recommended Posts

O dziękuje, tego nie wiedziałem, a wjakim systemie kodoawli Film Net. Czy mógłbym prosić o więcej informacji na temat tej stacji. Czy była cały czas kodowana, czy może miała audycje niekodowana jak canal plus.

Link to post
Share on other sites

Chciałem właśnie dopisać system kodowania ale mnie wyprzedziłeś z pytaniem. Kodowali w Videocrypt II i nadawali z Astry, później gdy powstał Canal+ Polska sygnał podobno przeniesiono na Eutelsata 16.0East i tutaj zaszyfrowano w Nagravision. Co do niekodowanych okienek na FilmNet tego nie wiem, ale zerknij na ten temacik, tutaj jest dużo ciekawych wiadomości:

TV Analogowa dawniej

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Tyle, że zasze mnie zastanawiało kto był właścicielem FilmNET, wtedy byłem dzieckiem i nigdy nie miałem okazji oglądać choćby 15 minut FilmNET`u ale pamiętam powyrzucane za okna anteny satelitarne z czerwonym napisem FilmNET. Gdzie można było wykupić abonament jaki sprzęt się dostawało ?

 

Dzieki za info.

Link to post
Share on other sites

No nie wiem czy na pewno był nim Film Net,który był firmą beneluksu ,na Astrze była jej skandynawska filia co powodowało że były nadawane w określone dni wieczorem ostre filmy porno a później jej wersja central europe trafiła do nas dzięki MultiChoice Kaleidoscope,której był lokomotywą/+MTV.CMT,QVC,zdaj się możliwość Aduld CH,/a później została przejęta przez Canal+ i praktycznie Film Net pozostał pod tą nazwą na rynku greckim /bo tam C+nie było na rynku/ a tu link : http://www.filmnet.gr/default.asp?lang=1 .Początkowe kodowanie Film netu było dość proste i na rynku było dość dożo różnych dekoderów.Ale były też inne kodowane programy jak Tele Club,holenderskie RTL 4/kodowany częściowo głównie filmy/, szwedzkie i duńskie TV3 kodowane w słynnym 2D MAC-u na które później przeszedł Film Net.,czy angielskie SKY-e w Videokrypcie/początkowo SKY ONE był free i SKY NEWS który jest free/Pamiętam taki trój kanałowy dekoder Film Net,Tele Club i RTL 4 i to w tych kanałach bym upatrywał pierwsze kodowania przynajmniej na Astrze. Pozdrowienia

Link to post
Share on other sites

Uporządkujmy kodowanie.

FilmNet Polska - Videocrypt II

Canal+ - Nagravision/Syster

Pakiet kanałów holenderskich (RTL4, RTL5, SBS6) - Luxcrypt

 

Nie wiedziałem, że francuski Canal+ początkowo kodował w Discret 11. Kiedy przeszli na Nagravision?

Link to post
Share on other sites

@pavl6, nie zgodzę się z Tobą. Kiedyś kodowano to co najlepsze, a dzisiaj już jest wszystko szyfrowane, niekoniecznie tylko najlepsze kanały. :P

 

To może wróćmy do tematu. Ktoś wie, jaki pierwszy na świecie kanał zaczął się kodować? Może tak, jaki system był pierwszym systemem zastosowanym do zakodowania stacji satelitarnej i kiedy go użyto? :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

To może wróćmy do tematu. Ktoś wie, jaki pierwszy na świecie kanał zaczął się kodować? Może tak, jaki system był pierwszym systemem zastosowanym do zakodowania stacji satelitarnej i kiedy go użyto? :roll:

 

Czesc. Pierwszym kodowanym z satelity, przynajmniej w USA byl HBO, w systemie Videocipher 1, w roku 1986 z satelity Galaxy 1 na pozycji 133 W w C-band. W Europie prawie jestem przekonany, ze z satelitarnych to byl TeleClub - pierwszy platny na pewno, ale kiedy zakodowali to nie wiem, bo na poczatku w pierwszej dekadzie lat 80-tych sam zestaw byl tak drogi, ze moglo nie byc kodowania, bo odbiorcy i tak placili w rachunku za kablowke.

Link to post
Share on other sites

Nethold B.V - (właściciele Netholda - Compagnie Financiere Richemont AG i afrykańska grupa MIH) - właściciel FilmNetu oraz firmy dystrybucyjnej Multichoice.

31 marca 1997 - Nethold został przejęty przez Canal Plus poprzez wykupienie akcji

A co do pierwszego kanału kodowanego, to trzeba znaleźć jaki system kodowania analogowy był pierwszy.

Pierwszy cyfrowy system kodowania to jest Mediaguard, oczywiście mówimy tu o standardzie DVB

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Pierwsze kanały brytyjskie kodowano juz w 1990 roku (SKY MOVIES) ... po połączeniu SKY z BSB dołączył na astrze 19,2 The Movie channel oraz SKY Sports ... (Videocrypt 1) SKY One zakodowano 1 wrzesnia 1993 po utworzeniu przez SKY ... SKY Multichannels package ;)

 

TV 1000 oraz FILMNET zaczeły nadawać w 1989 roku na astrze 1a oczywiście były kanałami premium...

Link to post
Share on other sites
Ja pamietam jak na Astrze zaczeli kodowac kanały brytyjskie to było chyba w 2000 roku lub wczesniej.

 

Ja Astrę mam od 1991 roku.. Kodowano zapomniany już dzisiaj kanał niemiecki pamiętam jak się zaczynał film pokazywała sie sala kinowa i tytuł filmu i wskakiwał czarny obraz czasami zostawał glos.. ( nazwa kanału chyba Club Film) W tym czasie z Astry ( rzecz jasna analogowo nadawały programy skay w tym skay sport kodowane w analogu programy filmnet etc było już w tedy tego trochę .. w nocy kanał erotyczny też kodowany analogu..

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...
Ja Astrę mam od 1991 roku.. Kodowano zapomniany już dzisiaj kanał niemiecki pamiętam jak się zaczynał film pokazywała sie sala kinowa i tytuł filmu i wskakiwał czarny obraz czasami zostawał glos.. ( nazwa kanału chyba Club Film)
Ten kanał nazywał się Teleclub,nadawał codziennie od godziny 10.00
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...