Jump to content
Sign in to follow this  
tronic111

Opticum Sloth Classic

Recommended Posts

Nabyłem ostatnio ten dek.Na plus szybkie wyszukiwanie kanałów,fajna grafika chociaż znana.Na minus nagrywanie na dysk - trzeba najpierw sformatować dysk w dekoderze ..pliki zapisują sie z rozszerzeniem .tsv..Podczas zmiany kanału obraz rusza dopiero po stop klatce-ok.1.5 sek.nie ma znaczenia czy kodowany czy nie. Praca z diseqc 1.0 ok z 1.1 mam dziwne objawy - ściąga kanały z innego satelity niż ustawiony przy danym porcie.albo wyszukuje kanały a potem info że brak sygnału. Połączenie kaskadowe też nie działa.

Najbardziej drażni ta stop klatka podczas przełaczania kanałów. Może coś zle ustawiłem .? Macie jakie rozwiązanie na moje  problemy z tym opticumem ?

Dziadek chce sobie kupić ten dekoder do Start+ w nc+ - poczciwy ITI 5800S się zepsuł, a jak widzę, wszystko z tego pakietu jest nieparowane (bo jest w Smart HD+).

Polecacie? Jak działa przelotka? Dekoder robi coś w tle? I czy musi być podłączony do zasilania, by zadziałała?

Dziadek zdecydował się kupić ten dekoder i jest zadowolony. :)

Na wielki plus możliwość nagrywania i odtwarzania później na komputerze nagrań nawet z kanałów szyfrowanych.

Podczas ustawiania listy kanałów widoczny jest podgląd, dzięki któremu widać, czy dany kanał działa, czy są do niego uprawnienia.

Czy ktoś próbował ustawiać listy ulubione w tym tunerze ?. Czy Wam też po ręcznym przeskanowaniu transpondera i dodaniu wyszukanych kanałów znikają kanały z list ulubionych ?. Czy komuś udało się zmieniać kolejność kanałów na listach ulubionych ?. Kupiłem ten tuner dla rodziców i jestem zawiedziony tymi listami, pracą EPG i krzaczkami w opisach programów.