Jump to content

Kodowanie Polsatu


Recommended Posts

A jak wspominacie czasu gdzie prawie wszystkie filmy oraz dobre programy na analogowym Polsacie były kodowane. Pojawiała się zawsze taka plansza: film bedzie niedostępny drogą satelitarną prosimy o odbiór drogą naziemną lub przez cyfrowy dekoder Polsatu. Nie mogłem odbierać wtedy Polsatu naziemne, więc wszystkie najlepsze filmy( bo te kodowali), praktycznie codziennie( chyba tylko we wtorek był jakiś film niekodowany) przepadały. Początkowo kodowali cały film z reklamami, nawet lotto początkowo było kodowane( dobrze ze fonia nie była zakodowana), pózniej na looto już odkodowywali( dobrze pamiętam bo gram w lotto), a pózniej nawet reklamy odkodowywali. Niektóre seriale np Jezioro Marzeń, czy filmy animowane Godzilla, też były kodowane.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

A Ja Znalazłem dość ciekawy wątek odnośnie kodowania Polsatu, wątek z przed 11 lat, faktycznie pamiętam, że na telegazecie Polsat była informacja o możliwości zakupiu dekodera do dekodowania sygnału zakodowanego SVC31, dla widzów z Polski, którzy nie mieli odbioru Polsatu z nadajników naziemnych. W jakiś rok po zakodaowaniu niektórych filmów Polsatu, kupiłęm sobie antenę siatkową, i pamiętam, że z przekazu naziemnego gdy Polsat był kodowany analogowo były na ekranie prawie niewidoczne poziome linie, pozostałe po zakodowanym sygnale z satelity, później, gdzieś około 2001 roku, obraz pobierali z Cyfrowego Polsatu i podczas kodowania na analogu, naziemnie obraz był czysty, bez tych przezroczystych pasów. Moji znajmoi mieli w tym czasie jak zaczeli kodować Polsat Wizję i na Wizji tak samo były widoczne te przezroczyste pasy na Polsacie. Swoją drogą jestem ciekaw jak wyglądał taki dekoder SVC 31. I czy trzeba było za niego płacić abonament, ale chyba nie bo na tym forum piszą, że koszt dekodera, był w granicach 130 zł. Link do dyskusji na forum o kodowaniu Polsatu z 1998 roku- http://www.grupy.otopr.pl/polsat-kodowa ... 09467.html

Link to post
Share on other sites
A przez pierwszy miesiąc Polsat 2 nadawał tylko filmy ... ech , co to się z kanałami porobiło ...

Rzeczywiście, takie stare rupiecie, które nawet nie dorównywały jakości filmów w Polonii 1. Za taki kanał filmowy to ja dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...