Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ja już dzwoniłem. Drugi raz. Ale oczywiście bez skutku. "Dziękujemy za sygnał, sprawdzimy, proszę sprawdzić ustawienia anteny, wyłączyć dekoder i włączyć ponownie itd." Taka gadka była, ale niczego innego się nie spodziewałem. Może doprecyzuję, że to "rozmazywanie" obrazu przy dynamicznych scenach o którym pisałem, to nie tzw. pikseloza, ale jakby to opisać... rozdwojenie a nawet potrojenie postaci. W przypadku meczu piłki nożnej piłkarze "wychodzą z siebie i stają obok", po prostu pojawiają się dodatkowe kontury po obu stronach postaci, a linia środkowa boiska, to kilka równoległych linii. Oczywiście dzieje się to tylko, gdy kamera szybko podąża za piłką, o czym już pisałem. Zauważyłem, że ten problem jest zdecydowanie mniej widoczny na ekranach telewizorów LCD, ale ja na chwilę obecną korzystam z odbiornika tradycyjnego (proszę się nie śmiać :(). Może jakiś forumowicz wie co może być tego przyczyną, żeby chociaż móc coś zasugerować orłom z infolinii, bo tak to płacę i płaczę, a nie oglądam, bo diabli mnie biorą, a i wzrok męczy się niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dekoder PACE to wejdź w menu wciśnij 4, później 1 i zobacz czy masz coś takiego jak dwięk cyfrowy AC3. Jeżeli masz ustawione na TAK, to zamień go na NIE, i analogicznie jak masz ustawiony NIE to ustaw na TAK. Spróbuj też reset (wyciągnij wtyczkę) z wyjęciem karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.posiadam 5 kanalow HD(c+film,c+sport,hbo,eurosport i eurosport 2)ale od kilku dni nie dzialaja mi kanaly C+film HD,c+sport HD i eurosport HD,a dwa pozostale HBO HD I Eurosport 2 HD dzialaja poprawnie.niewiem co zrobic aby wszystkie dzialaly w HD ,czy moze u kogos z was tez tak macie lub mieliscie??pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kanały, które Ci nie działają znajdują się na tej samej częstotliwości 11.278. Podejrzewam, że nie jest to awaria na Cyfrze+ tylko źle ustawiona antena, która mogła się przestawić. Sprawdź czy masz na tych kanałach sygnał z satelity. Jeśli nie to wyreguluj ustawienie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kanały, które Ci nie działają znajdują się na tej samej częstotliwości 11.278. Podejrzewam, że nie jest to awaria na Cyfrze+ tylko źle ustawiona antena, która mogła się przestawić. Sprawdź czy masz na tych kanałach sygnał z satelity. Jeśli nie to wyreguluj ustawienie anteny.

a jak sie sprawdza ten sygnal z satelity??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem cz to tylko u mnie ale na kanałach HBO HD Cinemax HD i Filmbox HD nie ma głosu.

 

A jaki masz tuner? Jeśli to Technisat DigiCoder HD S2 to takie objawy są "normalne" - wina tunera. Sam mam takie kwiatki, że co około pół godziny zrywa dzwięk na HBO HB na około 20 sekund po czym wraca do normy.

Oczywiście mam wyłączoną opcję Dolby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...