Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Mam taki problem otóż zawsze w czasie transmisji z meczów Ligi Angielskiej i Polskiej ROZMAZUJE MI SIĘ obraz(nie chodzi mi o rozmazanie takie jak na deszczu tylko po prostu gdy piłka LECI SZYBKO to piłkarze i murawa mi się rozmazują!)

 

Z ligą włoską czy Hiszpanską takiego problemu nie mam ! Wiecie co to za przyczyna czy tylko moje widzi mi się/ :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie towyglada tak . do momentu zmiany fec wszystko było ok. teraz na canal plus sport 2 i na golu obraz jak leci piłka sie rozmazuje nie zawsze ale przewaznie przy długich podaniach. wyłaczyłem w telewizorze opcje 100 hz i opcje maks hd mam phillipsa9603. to pomogło choc obraz sie minimalnie pogorszył.skoro to ma tyle ludzi to znaczy ze oni cos kombinuja. trzeba dzwonic i zgłaszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki sam problem jak koledzy. Podczas transmisji meczów, kiedy kamera szybko podąża za piłką (np. po wykopie bramkarza, czy długim podaniu, strzale z daleka) obraz się rozmazuje. Dzieje się tak mnie więcej od początku sierpnia i prawdę mówiąc rzadziej już oglądam transmisje, bo mnie to niesamowicie irytuje. Najbardziej widoczne jest to podczas transmisji z meczów ligi polskiej i angielskiej. I to niezależnie od kanału (choć wydaje mi się, że najbardziej widoczne jest to na Canal+Sport i Orange Sport). Korzystam z dekodera Sagem "za grosz" i oczywiście pierwszą myślą była usterka tegoż urządzenia, więc go wymieniłem na inny egzemplarz, ale oczywiście nic nie pomogło. Pomyślałem więc, że może ten model jest felerny i byłem gotów wynająć, czy też kupić inny dekoder. Udałem się do punktu obsługi (przedwczoraj) i już miałem podpisywać umowę na wynajem dekodera Pace, ale poprosiłem o włączenie Canal+Sport. Telewizor w punkcie obsługi podłączony był do dekodera HD. Akurat trwała transmisja meczu Jagiellonia - Wisła. Już oglądając fragment meczu w wersji HD zauważyłem, że występują objawy opisane powyżej, choć nie na taką skalę. W wersji SD było tragicznie, co zresztą potwierdził pracownik punktu obsługi. Oczywiście zadzwoniłem na infolinię Cyfry+, wytłumaczyłem konsultantowi o co mi chodzi, ten poprosił, żebym zaczekał, to on pójdzie zobaczyć jak to wygląda u nich. Wrócił i stwierdził, że on nie widzi żadnych problemów z obrazem. Fakt, oglądając pól minuty mógł nie zauważyć... Sytuacja patowa. W zasadzie w tej chwili mam już dość Cyfry+ (bo abonentem jestem tylko ze względu na ofertę sportową) i najchętniej rozwiązałbym umowę, gdyby nie była na czas określony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zauwazylem problem rozmazywania sie obrazu podczas szybszych ujec. C+ sport2 i C+Gol niestety omijam szerokim lukiem bo, nie da sie tego ogladac!!! Teraz na GOL-u leci mecz Chelsea- West Ham i az mnie trzesie jak patrze z jaka jakoscia jest transmitowany :!: Mysle ze zawinila zmiana FEC-u bo wczesniej takich problemow nie zauwazylem. Telewizor mam b.dobry i kabel HDMI tez :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w pierwszej połowie jeszcze dało się oglądać mecz, to teraz już nie da rady. To samo jest na canal+sport2. Z kolei c+sport działa normalnie. ma ktoś podobny problem? Co może być przyczyną?

Nie jest to awaria na Cyfrze a źle ustawiona antena. Ustaw ją poprawnie i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to awaria na Cyfrze a źle ustawiona antena. Ustaw ją poprawnie i będzie ok.

 

A co to znaczy "ustaw ją poprawnie"? W menu dekodera jest napisane, że antena ustawiona jest dobrze, jakość dobra. C+, C+Film i C+Sport działają dobrze, tylko C+Sport2 i C+Gol się rozmazują, czasem minimalnie, a czasem dość znacznie, skutecznie uniemożliwiając oglądanie. To na pewno wina anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest wina anteny. ja mam prawie maksymalny poziom ponad 4,5 i tez mam te problemy. do tej pory ich nie było, dopiero od konca sierpnia. na sport hd jest ok a na sport 2 i gol podczas długich przerzutów piłka jakby zacinała , zwalniała nie trwa to cały czas jest zmienne. wyłaczyłem opcje 100 hz i hd maks w tel i jest ok. ale do tej pory wszystko było właczone na maksa i problemów nie było. wiec nie gadaj ze wszyscy mamy zle ustawiona antene ,bo to nie powod. powodem jest owa zmiana fec i tak jak było mówione na forum obraz sie pogorszy a nie poprawi gdyz stanie sie bardziej czuły. u ciebie jest ok bo masz opcje tel pewnie wyłaczone tak jak ja teraz, ale tak nie powinno byc. zgadzam sie z przedmówcami problemy z odbiorem sa trzeba im to zgłaszac bo wina lezy po stronie cyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkich problemy wynikają moim zdaniem ze źle ustawionej anteny. Moja rada dotyczyła tylko postów Maćka_RMS. Jego posty zrozumiałem tak, że używa słowa "rozmazywanie" w znaczeniu pikselizowania. Podejrzewam, że w jego przypadku wystarczy tylko skorygować ustawienie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...