Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając kanały YouTube można znaleźć masę ciekawych "perełek". Mnie ciekawiły zawsze konkursy których nie widziałem w TV. Ciekawe materiały kiedy Eurosport pokazywał zawody z polskim komentarzem gdzieś w latach 1996-1998.

 

Jakie są wasze wspomnienia ze skokami narciarskimi?

 

Ja pierwszy raz zawody oglądałem w sezonie 2000/2001. Czyli sukcesy Małysza.

 

A może ktoś z Was wie kiedy TVP wyemitowalo po raz pierwszy zawody PS lub MS w skokach? W archiwalnych ramówkach nie znalazłem, żeby np. pokazywali TCS przed sukcesami Małysza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem spore szczęście, bo trafiłem na skoki u schyłku swojej genialności (2007 rok, konkurs zakopiański, to jeden z pierwszych, które oglądałem już aktywnie). A jeszcze smaczniej wracało się do konkursów historycznych. Ahonen w znakomitej formie, Małysz, Jacobsen, niesamowici młodzi Austriacy, Romoeren jako król Planicy. Jeszcze kilka lat temu dało się zauważyć większą różnorodność zawodników. Szczególnie w tych konkursach nawet przed 2007 rokiem. Moja opinia o dzisiejszych skokach jest znana, więc jej nie powtarzam. ;)

 

Szczególnie też miło wspominam jeden z ostatnich TCS'ów, gdzie Schmitt potrafił skakać na poziomie drugiej dziesiątki. Oprócz tego z ostatnich lat dobrze się patrzyło na (niestety, rzadko bo rzadko, ale) czasami potrafiącego dobrze skoczyć Ahonena.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w gazetach relacje z zawodów TCS przeprowadzanych przez TVP. Godziny transmisji (a raczej retransmisji) różne.

 

Noworoczne Turnieje TCS, które były transmitowane/retransmitowane przez TVP

 

1.01.1989 (niedziela)       godzina 17.15 - 18.20 w TVP1 (zwycięstwo Nykanena)

1.01.1990 (poniedziałek) godzina 17.30 - 18.20 w TVP1 (zwycięstwo Weißfloga)

1.01.1991 (wtorek)          godzina 18.20 - 19.00 w TVP1 (zwycięstwo Feldera)

1.01.1993 (piątek)           godzina 16.00 - 16.25 w TVP1 (zwycięstwo Kasaiego)

1.01.1994 (sobota)          godzina 16.00 - 17.00 w TVP1 (zwycięstwo Bredesena)

1.01.1995 (niedziela)       godzina 23.10 - 00.05 w TVP1 (zwycięstwo Ahonena)

1.01.1996 (poniedziałek) godzina 23.10 - 00.00 w TVP1 (zwycięstwo Laitinena)

1.01.1997 (środa)            godzina 14.10 - 15.10 w TVP1 (zwycięstwo Peterki)

1.01.1998 (czwartek)       godzina 13.30 - 15.15 w TVP1 (zwycięstwo Funakiego)

Edytowane przez adrian 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że jakieś mają. Bo gdzieś czytałem, że od chyba 1994 nagrania były już katalogowane i opisywane. Swoją drogą ja nigdy nie widziałem nagrań konkursów PŚ gdzieś tak z połowy lat 90 na YouTube. Z Eurosportu to widziałem. Nawet z polskim komentarzem :)

 

A co do Zakopanego. Konkurs z Zakopanego przez TVP był przeprowadzony 17 stycznia 1990. Czyli był do trzeci konkurs w historii. Dwa były w latach 80, a dwa odwołali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrót z TCS https://m.youtube.com/watch?v=qcNsDBpEx-Q

 

Jeszcze odnośnie pytania Be89. Dostałem odpowiedź z archiwum TVP. Oto jej treść:Mamy w naszych zasobach „Turniej czterech skoczni” z 1994 roku. Niestety nie  możemy udostępnić Panu tych nagrań, ponieważ nie jesteśmy ich właścicielami. Właścicielami wszelkich praw do transmisji sportowych są poszczególne organizacje sportowe /UEFA,FIFA,ZNP itp./.

Edytowane przez adrian 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...