Skocz do zawartości

Podróże TV


JamesBond007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No był by, był. Ale jak na razie to to raczej niemożliwe. Ale ładnie by było.

By mogli zrobić tak jak jest teraz, że kanał niekodowany w SD a Podróże TV HD był by kodowany np. w Seca i Conax i dołączył do którejś z platform co obecnie ma już ofertę HD czyli C+ i N.

Ciekawie by było.. Racja, te widoczki.. :D

Hehe

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na Polonię 1 w HD, z najnowszymi hitami, jeszcze przed premierą w kinie, i z najlepszym sportem, oczywiście to wszystko na wyłączność w cyfrze+

 

"Polonia jeden kanał płatny dodatkowo 15zł, którego nawet nie ma w pakiecie prestizowym" :lol:

 

To by byly czasy :lol:

[joke mod off]

 

A wracajac do tematu to w stacji PodrozeTV, nic ciekawego nie ma. Jeszcze kiedys gdy mialem jedynie stacje fta to wtedy moze raz na tydzien ogladalem, po kilka minut. Teraz ten kanal juz mnie nie 'bawi'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzybek03 w innym temacie wrzucił to, ale temat poleciał do kosza, bo już tu dyskutujemy o Podróże TV, więc zacytuję:

 

Podróże TV zmienia częstotliwość od 1 marca 2007 r

 

Niby nie byłoby w tym nic dziwnego, ale na planszach podają częstotliwość 11,546 H (bez SR i FEC) - na satelitach Hot Bird nie ma transpondera o takiej częstotliwości :shock:

 

Są kolejno:

 

- tp. 17 (11,526 H SR=27500 FEC=3/4) - zajęty przez SRG*SSR

- tp. 18 (11,541 V SR=22000 FEC=5/6) - zajęty przez M-Three Satcom

- tp. 153 (11,565 H SR=27500 FEC=3/4) - zajęty przez TBN/GlobeCast

 

Chciałem o tym napisać na głównej SK, ale jak tu coś napisać, jak to kupy się nie trzyma.

 

Do tego na planszach podają satelitę Hot Bird 8, ale ona z kolei obsługuje pasmo 12,1 GHz - 12,5 GHz, a 11,546 H pasowałyby pod Hot Bird-a 7A, który obsługuje ten zakres, ew. Hot Bird-a 6

 

Ogólnie rzecz ujmując zonk :lol: Do tego na stronie http://www.podroze.tv nie ma słowa o zmianie i nie ma możliwości kontaktu z działem technicznym...

Spróbujemy to w ciągu dnia wyjaśnić, czy mają błąd na planszach, czy uruchomiona zostanie jakaś rezerwa/połówka transpondera (ale to zakłócałoby się przecież z tp. 17 i tp. 153).

 

Dziwna sprawa...

 

Emisja z nowej i starej częstotliwości jednocześnie będzie prowadzona do 7 marca - później Podróże TV zostaną tylko na nowym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć dwie transportery to ich ba nie możliwe po te kanały muszą gdzieś inaczej nadawać, jak wiadomo nie ma miejsca na HB mało jest, na pewno jaka pomyłka nie trawili na to że coś nie gra co to firma która nie sprawdza i nie testuje próbnie innego transportera albo firma eutelsat pomyliła dane i źle dala podróże tv nazwa i liczby transportera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niedługo będzie to kanał widmo

 

EDIT: Właśnie oglądam Podróze TV w necie i teraz nie żadnej wzmianki o tym że kanał zostanie przeniesiony na "nieistaniejący" tp

 

Edycja Mr. Orbita: Połączone dwa posty, musisz dłużej oglądać - plansze pojawiają się co jakieś 30 minut - nie ma opcji, żeby nie trafić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie byłoby w tym nic dziwnego, ale na planszach podają częstotliwość 11,546 H (bez SR i FEC) - na satelitach Hot Bird nie ma transpondera o takiej częstotliwości :shock:

 

Są kolejno:

 

- tp. 17 (11,526 H SR=27500 FEC=3/4) - zajęty przez SRG*SSR

- tp. 18 (11,541 V SR=22000 FEC=5/6) - zajęty przez M-Three Satcom

- tp. 153 (11,565 H SR=27500 FEC=3/4) - zajęty przez TBN/GlobeCast

Może wejdzie na 11541 V - zajęty przez M-Three :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko jest wyjaśnione jeżeli chodzi o nowy tp dla tego kanału. Okazało się że jest to błąd po stronie nadawcy i PodróżeTV nie pojawi się na 11.476H a wystartuje na 12.476H. Przypomnijmy że z tego transpondera nadaje jeszcze EbS po polsku który z ostatnim dniem lutego zakończy przekaz z HotBirda. PodróżeTV na nowej częstotliwości pojawi się 3 marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaka będzie jakość tego kanłu :?: Jeżeli jakość obrazu będzie taka jest teraz to ja się zgadzam, ale dźwięk nigdy :roll: . Obraz: 6.11 Mbps a dźwięk 67 kbps. Obraz tak, ale dźwięk nie. Jakby odżucili trochę z obrazu a dali na dźwięk to ok.

 

 

Pozdro 4 all :wink:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przenosiny na ten nowy transponder są spowodowane tym żeby poprawić jakość video, także audio tego kanału, ponieważ obecny transponder na którym nadaje (11.604H) jest już przeładowany kanałami planszowymi. Tutaj jest mój podziw jeszcze, jak to możliwe że RTL2 i SuperRTL nie straciły na jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze informacje o nowej częstotliwości kanału Podróże TV zgodnie z przypuszczeniami naszej redakcji okazały się błędne. Nadawca już skorygował plansze i wszystko się wyjaśniło. Przekaz będzie prowadzony z tp. 89 (12.476H SR=27500 FEC=3/4) satelity Hot Bird 8 wynajmowanego przez Belgacom. Emisja z nowego transpondera ruszy 3 marca.

 

więciej:

 

https://satkurier.pl/?polskie_kanaly ... 0&id=35834

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamy, reklamami, ale w To&Owo "ramówka" tego programu jest*

_____

* - dawno nie kupywałem tej gazetki, więc być moze trzeba użyć tego czasownika w czasie przeszłym. Nie wiem. :)

 

Edycja RafiX: Skasowałem cytat. Nie cytujemy tych postów pod którymi zaraz odpowiadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...