Skocz do zawartości

Nbox Enigma i dysk na USB


Kamen31
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem dekodera nbox który zawiera na pokładzie enigme. Mam problem z podłączeniem dysku na USB na którym chciałbym nagrywać zaplanowane programy. Z nagrywaniem nie mam żadnych problemów, natomiast mam problem z inicjacją dysku. Otóż, gdy podpinam dysk do dekodera muszę na wstępie zainicjować go w ustawieniach aby był widoczny w dekoderze i umożliwił nagrywanie na swojej powierzchni. I niestety wszystko wygląda i działa ok do momentu aż odłączę dysk lub zrestartuje dekoder. Po odłączeniu dysku od USB i podłączeniu ponownie muszę znów go zainicjować co wiążę się z formatem dysku i utratą wszystkiego co nagrałem wcześniej. Czy jest jakiś sposób abym nie musiał za każdym razem inicjować ponownie dysku w dekoderze? Dysku nie mam zamiaru używać do innych zastosowań więc chciałbym aby znajdowały się na nim tylko i wyłącznie nagrania. Proszę więc o pomoc w rozwiązaniu tego problemu lub jakieś porady

Edytowane przez Kamen31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed "odpięciem" dysku użyj opcji umount /hdd. Bez tego "wylatuje w kosmos" ci cały czas tablica alokacji partycji.

A tak przy okazji po co cały czas odłączasz dysk? Nie lepiej go usypiać? (Menu system) Nagrania zgrasz na kompa przez FTP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja umount /hdd też nie pomaga...

 

A tak przy okazji po co cały czas odłączasz dysk? Nie lepiej go usypiać?

 

Niestety opcja usypiania dysku też nie działa... uśpienie ustawione mam na 1 min a dysk i tak cały czas pracuje.
Odpinam dysk ponieważ w nocy jak kładę się spać to cały czas słyszę obroty talerza dysku a to jest denerwujące :/
Po za tym fakt, że jak braknie prądu to i tak wszystko wykopie.
 

Opcja z FTP to dobry pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie twój dysk jest starszego typu i dużo prądu zjada, albo ma własne zasilanie. Ten tuner BSKA jest przystosowany do ciągłej pracy. Nie ma w nim opcji deep stendby. Rozwiązanie dla Ciebie: Albo kup nowszy dysk mniej prądożerny np. 2.5" 0,5A, albo polecam swoje rozwiązanie; Szybki pendrive USB 3.0 ze stałym swapem (partycja), podlinkowanymi pluginami, piconami i dwoma dodatkowymi systemami do Enigma2 OpenPli czyli Graterlia OS i Neutrino. Nie ma problemów z usypianiem, bo nie trzeba, nagrania nagrywają się bardzo dobrze (testowane na Das Erste HD z Astry 19.2), swap w trzech systemach i własna "chmura" na świat. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam czytnik USB dla kart SD. Zakup kartę SD min. Class 10 bo one są w miarę pewne dla systemów plików gdzie są pliki często modyfikowane. Pendrive'y niestety zawodzą przy częstych zapisach / modyfikacjach plików. Wiele osób przekonało się o tym jak stawiali systemy gdzie OS oraz /tmp i swap był na penie 

 

Po prostu łatwiej będzie Tobie kupić porządna kartę SD niż dobrej jakości pendrive zdolny wytrzymać częste zapisy w tym samych komórkach pamięci.

Ten sam problem dotyczył tych co się bawili Raspberry Pi - mieli problemy z niektórymi  kartami SD. Wyselekcjonowane modele (uważaj na part number nadrukowany na karcie bo często ten sam model ma inne "bebechy") przez tych użytkowników będą w sama raz dla Ciebie.

 

W pracy używam serwera NAS postawionego na darmowym OS'ie NAS4Free zainstalowanym na karcie SD. Karta SD klasy 10 zawodziła  po 3 - 4  miesiącach ciagłej pracy (dała się po awarii poprawnie sformatować mimo iż system plików / się "rozsypywał"). Ostatecznie przerzuciłem część katalogów systemowych (m.in. /tmp, /var...) na specjalny wolumin umieszony macierzy dyskowej od tej pory jest to system typu zainstaluj i zapomnij (tak już od półtora roku pracy non-stop bez restartu)

 

 

Inna opcja:

Kup sobie Raspberry Pi wersję 2, podłącz dysk USB, zainstaluj openmediavault a uzyskasz tani dysk sieciowy z wieloma dodatkowymi opcjami często niedostępnymi w komercyjnych produktach. Postawisz (fizycznie) go sobie tam gdzie wygodnie i nie przeszkadza. Zyskasz przy okazji więcej dodatkowych możliwości.

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem dekodera nbox który zawiera na pokładzie enigme. Mam problem z podłączeniem dysku na USB na którym chciałbym nagrywać zaplanowane programy. Z nagrywaniem nie mam żadnych problemów, natomiast mam problem z inicjacją dysku. Otóż, gdy podpinam dysk do dekodera muszę na wstępie zainicjować go w ustawieniach aby był widoczny w dekoderze i umożliwił nagrywanie na swojej powierzchni. I niestety wszystko wygląda i działa ok do momentu aż odłączę dysk lub zrestartuje dekoder. Po odłączeniu dysku od USB i podłączeniu ponownie muszę znów go zainicjować co wiążę się z formatem dysku i utratą wszystkiego co nagrałem wcześniej. Czy jest jakiś sposób abym nie musiał za każdym razem inicjować ponownie dysku w dekoderze? Dysku nie mam zamiaru używać do innych zastosowań więc chciałbym aby znajdowały się na nim tylko i wyłącznie nagrania. Proszę więc o pomoc w rozwiązaniu tego problemu lub jakieś porady

A nie lepiej iść tak?

 

IMAG0114.jpg

 

Kupić sobie dysk na sata 6  mimo iż nbox ich nie obsłuży bo ma sieciókę raptem 100mbit ale duży cache i jest szybszy w obie strony niż jakikolwiek pen . Chodzi o dysk do PVR a nie o prace 24/7 .Do 24/7 są inne dyski.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...