Skocz do zawartości

Netflix


Dariusz1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd te informacje o HoC na wyłączność w nc+? Jeśli dobrze pamiętam 3 sezon nie leciał w polskiej tv. W Seriale+ był dostępny do czerwca 2015. Gdyby 4 sezon miał lecieć na nc+ Trąbiliby o tym na lewo i prawo. Master of sex pierwszy sezon leciał na Ale kino. Następne już nie zostaną pokazane na tym kanale. Netflix jeszcze nie pojawił się oficjalnie w Polsce. Nie ma polskojęzycznej strony. Nie ma regulaminu po polsku. Na mój gust oficjalny start nastąpi tuż przed premierą 4 sezonu HoC. Dadzą jakiś promocyjny abonament, dadzą przyjazne Polakom formy płatności no i pojawią się reklamy w tv, necie i gazetach. Netflix wchodzi na nowy rynek i nie ma w ofercie  serialu który jest jego ikoną? To taj jakby Apple wchodziło na nowy rynek i nie miało w ofercie iPhone'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz fakty: która platforma straciła po wejściu Netflixa?

 

NC+ stracila mnie w lipcu (z powodu przekretu w cenach)(opisane 2-3 strony wczesniej). Wiadomosci mam z kablowki. Caly czas brakowalo mi dobrych filmow po angielsku dla dziecka. Teraz Netflix zamknal temat! To jest to! Juz nigdy nie bede klientem NC+ czy CP. Czyli ci konkurenci stracili po ulamku jednego klienta. Po rozmowach ze znajomymi jestem pewien ze takich przypadkow beda dziesiatki, pozniej setki, a pozniej tysiace.

Ciekawi mnie czy będzie możliwa jakaś inna forma płatności niż karta kredytowa...

ja podalem adres e-mail PayPal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd te informacje o HoC na wyłączność w nc+? Jeśli dobrze pamiętam 3 sezon nie leciał w polskiej tv. W Seriale+ był dostępny do czerwca 2015. Gdyby 4 sezon miał lecieć na nc+ Trąbiliby o tym na lewo i prawo. Master of sex pierwszy sezon leciał na Ale kino. Następne już nie zostaną pokazane na tym kanale. Netflix jeszcze nie pojawił się oficjalnie w Polsce. Nie ma polskojęzycznej strony. Nie ma regulaminu po polsku. Na mój gust oficjalny start nastąpi tuż przed premierą 4 sezonu HoC. Dadzą jakiś promocyjny abonament, dadzą przyjazne Polakom formy płatności no i pojawią się reklamy w tv, necie i gazetach. Netflix wchodzi na nowy rynek i nie ma w ofercie  serialu który jest jego ikoną? To taj jakby Apple wchodziło na nowy rynek i nie miało w ofercie iPhone'a.

 

Jeszcze pozostało trochę czasu do 4 serii więc bez przesady z tym promowaniem ileś miesięcy przed. To nie hbo które bazuje na serialach obecnie. Fox też pozno zaczął promować nowe" z archiwum x".

Ok,3 sezon był w seriale + i musi gdzieś polecieć. Ale chodzi też o poprzednie dwie serie.

Czemu netlix nie szczyci się HoC od początku skoro według ciebie ma do niej prawa na polskę ? 

To bardzo podejrzane. Możemy równie dobrze odwrócić sytuację i zaryzykować tezę ,że nc+ specjalnie szykuje się z pokazaniem 3/4 serii dokładnie w moment kiedy będzie się wydawało że netflix się rozkręca na dobre.

To oczywiście jest hipoteza.

 

Swoją drogą start netflixa przypomina mi trochę start eleven.Bardzo niezdarny. Jednak na tym poziomie powinniśmy wymagać że jak coś startuje nowego to powinno sie pokazać z jak najlepszej strony.U netflixa tego nie widze.Trochę to jest tak na "odwal się". 

A to pownno być z pompą i hulać już w każdym smart tv. 

Ja nie jestem hejtującym trolem bo sam chętnie oglądne daredevila ale nie na kompie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego że nie było jeszcze oficjalnego wejścia do Polski. Czy w Polsce może działać legalnie usługa która nie ma regulaminu po polsku?

Słyszałeś o takim czymś jak swoboda świadczenia usług? Zresztą usługa świadczona jest przez podmiot zagraniczny.

 

Netflix nawet formalnie nie wszedł do Polski, nie utworzył Polskiego oddziału, tylko zniósł ograniczenie regionalne. Choć pewnie kwestią czasu jest stworzenie Polskiego oddziału, przetłumaczenie strony i dodanie dodatkowych programów do których Netflix ma prawa w naszym kraju. Już wcześniej było widać że netflix przymierza się do startu w PL (tłumaczenie programów na zlecenie samego serwisu), ale jak widać zmieniły się pewne priorytety i zarząd ostatecznie zdecydował się znieść ograniczenia regionalne, zanim miał wystartować polski oddział. Na tą chwilę mamy dostęp do globalnej oferty, także nie dziwi fakt że brakuje pewnych pozycji, po prostu udostępnili audycje do których nie ma wątpliwości odnośnie ich licencjonowania na całym świecie, czy w danym rejonie świata. Nikt przecież tam nie analizował czy w danym kraju (z blisku dwustu) mają licencje do konkretnej rzeczy czy nie, tylko udostępnili z automatu to gdzie jest licencja globalna.

 

Zresztą, jak komuś nie odpowiada aktualna biblioteka to nikt go nie zmusza do wykupienia usługi :) Plusem netflixa jest też brak lojalki, obejrzysz w miesiąc to co Cię interesuje, możesz zrezygnować, a za pół roku jak przybędzie trochę nowych programów, zamówić usługę na miesiąc i nadrobić zaleglości. Tutaj nie jesteś ograniczony ramówką jak w zwykłej stacji tv.

Edytowane przez Maq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Plusem netflixa jest też brak lojalki, obejrzysz w miesiąc to co Cię interesuje, możesz zrezygnować, a za pół roku jak przybędzie trochę nowych programów, zamówić usługę na miesiąc i nadrobić zaleglości. Tutaj nie jesteś ograniczony ramówką jak w zwykłej stacji tv.

 

Otóż to! W dobie wszechobecnej obecności umów na 12/24 msc i zmuszaniem ceną do takich umów usługi elastyczne są strasznie fajne. To jest kolejny plus tej usługi i tzw. dobra zmiana na rynku ;) Aktualnie to było możliwe tylko ze sportem (Ipla, Eleven). Z perspektywy roku, gdzie nie mieliśmy ani Netflixa, ani Elevena skok jest niesamowity ;)

 

 

Tu jest kolejne potwierdzenie, że nasz kraj jest traktowany przez Netflix jak trzeci świat http://naekranie.pl/aktualnosci/jak-ogladac-wszystkie-filmy-i-seriale-z-oferty-netflix-768361

Oferta na tę chwilę jest na żenująco niskim poziomie.

 

Dajmy im czas i szansę, aż powygasają licencję - oni są u nas od kilku dni! ;)

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że biblioteka rózni się od łącza internetowego/operatora, kwestia dnsów, taki netflix to olbrzymi serwis które obsługują tysiące serwerów, rzeczą normalną jest to że synchronizacja wszystkich zajmuje trochę czasu. Po prostu z DNSów operatora dostajemy IP serwera netflixa gdzie nie ma zindeksowanej danej pozycji.

Przykładowo u mnie jak włączę WiFi, to na telefonie nie znajduje mi House of Cards, ale już na necie mobilnym mam.

 

Tak samo było z polskimi napisami/lektorami, wiele osób zgłaszało że zaraz po starcie nie miało dostepnego polskiego języka w serialach przy których inni mieli normalnie nasz język dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest kolejne potwierdzenie, że nasz kraj jest traktowany przez Netflix jak trzeci świat http://naekranie.pl/aktualnosci/jak-ogladac-wszystkie-filmy-i-seriale-z-oferty-netflix-768361

Oferta na tę chwilę jest na żenująco niskim poziomie.

U nas jest większa konkurencja, dlatego to tak wygląda. I raczej prędko się nie zmieni, bo nie sądzę żeby inni odpuścili. Przeciwnie, teraz będą odczuwali jeszcze większą presję ze strony giganta, i jeszcze bardziej będą się starali.

Netflix po prostu za długo zwlekał z debiutem u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon - naprawdę jesteś w stanie to wszystko obejrzeć ? Przecież to co oferuje Netflix na wieczór od czasu do czasu z filmem i serialem w zupełności wystarczy....Mnie cieszy, że są takie usługi, które można odstrzelić w każdym czasie (podobnie jest teraz ze sportem za wyjątkiem BPL). 

 

Zmierzam do tego, że jak ktoś jest wymagający i chce mieć fulla to wykupi sobie całość z filmami HBO i może płacić krocie. Natomiast taki ktoś jak ja od czasu do czasu oglądający jakiś film (bo mnie interesuje sport) ma się coraz lepiej z powodu takich usług jak Netflix. Po prostu większa ilość pracy czy wakacje i takiej usługi nie wykupuję - wracam do niej np. jesienią. Ponadto to usługa w pełni interaktywna, a to jest dziś przyszłość (nie przywiązanie do TV), bez żadnych abonamentowych wymysłów i wiązania klienta. Rok temu to nie mieliśmy żadnego wyboru poza nc+....a teraz wchodzi Netflix, a wcześniej Eleven. Myślę, że młode pokolenie w przeciągu kilku lat skutecznie wyleczy platformy cyfrowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dreamslon

https://www.dropbox.com/s/469sx3vl5hrvf1x/2016-01-08%2012.20.15.png?dl=0

 

Proszę bardzo, zrzut sprzed chwili... Konto zarejestrowane w PL, moja aktualna lokalizacja to okolice Wrocławia

 

U mnie nawet z archiwum X się pojawiło...na Ipadzie i na kompie...jak widać coś jeszcze nie tak z aplikacją...na starym smarttv prawie nigdzie nie mam lektora a napisy się nie wyświetlają,no nowym wszystko jedynie działa jak należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon - naprawdę jesteś w stanie to wszystko obejrzeć ? Przecież to co oferuje Netflix na wieczór od czasu do czasu z filmem i serialem w zupełności wystarczy....

Ja chcę mieć wybór i dostęp do najnowszych filmów i seriali, a tego mi Netflix nie zapewnia. Tak samo jak Ciebie cieszy 10 meczów jakiejś ligi w Eleven, tak mnie cieszy obejrzenie dobrego filmu czy serialu, o futbolu nie zapominając. Ja stawiam na jakość i seriale typu Gra o tron, Pozostawieni czy Fargo oraz nowości filmowe. Od oglądania staroci mam Stoplatkę :).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie przesadzasz, zarówno HBO jak i Netflix oferują dostęp do różnych seriali czy filmów. To, że akurat lubisz te produkcji HBO powoduje u Ciebie konieczność HBO. U mnie tak nie jest i Netflix mi w zupełności wystarczy. Podejrzewam, że z czasem jego oferta będzie coraz bogatsza. Moim zdaniem nc+ już coś przeczuwała z tym Netflixem i nagle wdrożyła taką pełną gębą usługę nc+GO i czekają na rozwój wypadków, bo jak na razie usługa pilotażowa i chyba nie ma limitów....

 

 

No i co do płatności, bo już miałem to wcześniej napisać. W Polsce jeśli ktoś ma kartę DEBETOWĄ, czyli normalną do konta z banku z zachodnim kapitałem i dużych polskich to na 100% będzie mógł zapłacić za usługę przez sieć kartą...Czasami trzeba spojrzeć do ustawień karty i odblokować limit na płatności internetowe....

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i co do płatności, bo już miałem to wcześniej napisać. W Polsce jeśli ktoś ma kartę DEBETOWĄ, czyli normalną do konta z banku z zachodnim kapitałem i dużych polskich to na 100% będzie mógł zapłacić za usługę przez sieć kartą...Czasami trzeba spojrzeć do ustawień karty i odblokować limit na płatności internetowe....

Są karty które nie dają takiej możliwości.  Z własnego doświadczenia wiem że choćby karty do kont firmowych w ING (bez znaczenia czy Visa czy Mastercard) nie dają możliwości płatności przez internet, zarówno w PL jak i zagranicą. Na stronie były mylące informacje na ten temat, a infolinia potwierdziła że płatności internetowe nie działają, proponując kartę wirtualną. Żeby nie było, testowałem tę kartę (bez powodzenia) choćby na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no firmówki to inna bajka ;) Tam jest pewnie obawa przed wypływem dużej kasy wskutek takich transakcji (to jednak spore ryzyko jak klient ma niską świadomość w podawaniu danych, gdzie tylko wlezie ;) ) - biznes to biznes, a nie osoba fizyczna ;) Generalnie jednak u nas wszystkie debetówki ludności powinny hulać z płatnościami. Problemy, które są wynikają jedynie z banku, który obsługuje, bo operatorzy umożliwiają pełną funkcjonalność....

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie przesadzasz, zarówno HBO jak i Netflix oferują dostęp do różnych seriali czy filmów. To, że akurat lubisz te produkcji HBO powoduje u Ciebie konieczność HBO.

No właśnie różnych, a Ty sam wiele razy pisałeś, że chcesz mieć wybór np. w temacie dotyczącym Eleven. Naprawdę trzeba mieć dużo dobrej woli, żeby OBECNIE chwalić ofertę Netflixa. Nowych filmów nie ma w ogóle, a i seriale to często stare produkcje, które dawno temu widziałem w polskiej tv. Może za kilka miesięcy oferta się poprawi, ale też szału nie będzie. Na razie falstart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, wybór mnie interesuje pod kątem sportu, pod kątem filmów jestem lightowy ;) @Arkon, ale przecież w TV też nie masz od razu pozycji kinowych - rok poślizgu....seriali Netflix ma całkiem sporo....@Mr.Chiquita wkleił świetny wykaz i wcale to nie wygląda tak ubogo.

 

Oczywiście zgadzam się wybór daje HBO z C+ itd., ale żeby mieć HBO i C+ no to trzeba mieć jeszcze bagaż abonamentu i innych kanałów - to zależy co kto lubi ;) Być może i HBO się zdecyduje na HBO GO bez abonamentu (chyba teraz to niemożliwe, ale nie siedzę w temacie). Natomiast Netflix jest bardzo dobrym wyjściem dla kogoś kto chce oglądać legalnie, bez umowy albo jest często w delegacji, ma wolne okresy i okresy pracy. Po prostu siłą Netflixa jest elastyczność, ale cierpi na tym możliwość ogromnego wyboru, bo jej nie ma, ale wybór sam w sobie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...