Skocz do zawartości

Netflix


Dariusz1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe info. Paramount sprzedał Netflixowi międzynarodowe (poza USA i Chinami) prawa do filmu "Anihilacja" (http://www.filmweb.pl/film/Anihilacja-2018-730844#) w reżyserii Alexandra Garlanda ("Ex Machina").

Podobno film jest zbyt trudny (jak czytamy w Atlantic "too intelectual") dla typowego widza i bali się, że w kinach nie zarobi. Premiera w Netflixie na początku marca.

Info: https://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2018/01/annihilation-paramount-netflix/551810/

Odnoszę wrażenie, że niedługo filmy o superbohaterach i inne czysto rozrywkowe widowiska całkowicie wyprą z kin ambitniejsze science fiction, dlatego cieszę się, że Netflix to wykorzystuje. W swoim gatunku "Anihilacja" jest jednym z najbardziej oczekiwanych filmów 2018 roku.

 

Ale jeśli Netflix chce być czymś o znamieniu premium, to niech też pomyśli o prawach filmowych pierwszej emisji. Warner Bros. jest do wzięcia. Może 20th Century Fox też będzie się kończyć CANAL+. Wtedy będą się bardziej liczyć na polskim rynku.

Bardzo wątpliwe. Netflix jako usługa globalna stawia na produkcje oryginalne, które może udostępnić na całym świecie w tym samym czasie. Będą więc dalej zlecać produkcję własnych filmów albo kupować międzynarodowe prawa od różnych wytwórni. Przykład wyżej. Dla mnie bardziej atrakcyjna jest możliwość obejrzenia na Netflixie filmu, który nie ma dystrybucji kinowej i jest tam absolutną premierą niż filmu, który trafia tam rok po premierze w kinie.

Edytowane przez Conan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że kosztuje tyle samo to akurat i tak zaleta. Wszystko inne z USA (zaczynając od produktów Apple, przez ciuchy typu Tommy Hilfiger czy Nike, a kończąc na samochodach typu Ford Mustang) ma u nas przebitkę +30-40% ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden bilet do multipleksu w Warszawie kosztuje 36 zł, a 45 zł za Netflixa to dużo? Jakość i kontent kosztują. Bo inaczej skończy się jak z Canal+, które traci kolejne prawa, bo walczyło o rynek ciągle obniżając ceny. A to już nie te czasy. Wolę Netflixa, niż pełno bezwartościowych kanałów z powtórkami.

 

Wtorki z mastercard w Multikino - 10zł dwa bilety. Megaśrody, bilety za 15. W weekendy jest drogo, ja jak mnie coś interesuje to wybieram się we wtorek.

 

A co do tematu, to jak dla mnie seriale to żadne premium, szczególnie takie, które ciągną się w nieskończoność. Też zdecydowanie wolę filmy.

 

EDIT:// @bugmenot, nie słyszałeś o internecie? :mrgreen: Ja jak idę we wtorek do kina to spóźniam się 25 minut, żeby ominąć reklamy, bilet już mam kupiony dużo wcześniej. 

Edytowane przez emirates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Nie wszyscy potrafią zrozumieć fenomen tej usługi ;)

Właśnie włączyłem z żoną "Dark"muszę przyznać że zapowiada się ciekawie. Trochę to straszne ;)

Niemieckie "Stranger Things" ?

Wcześniej jakoś nie było kiedy za to się zabrać ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emirates: Ta, i na lepsze filmy trzeba przyjść 2h wcześniej, bo 30 minut przed seansem są tylko miejsca w pierwszym rzędzie. To równie dobrze można porównać do oglądania Netflixa u sasiąda, raz w tygodniu, pewnie wyjdzie za darmo i jeszcze dorzuci piwo i chipsy...

 

Odnośnie edycji: co to zmienia? I tak musisz kupić ten bilet wcześniej i mieć czas akurat w środku tygodnia, żeby skorzystać z promocji. Pójście do Multikina w Wawie w weekend, jak to robi większość ludzi z wygodnym kupieniem biletu online kosztuje 36-42 zł od osoby zależnie od filmu i formatu i jeszcze dodatkowo po 1 zł za wysyłkę biletu mailem. 21 wiek ;). Rozwiązaniem jest oczywiście karta w rodzaju Cinema City Unlimited czy inne vouchery promocyjne, ale to nadal jest promocja, a ja pisałem o regularnych cenach - bo idąć tym tropem to Netflixa też można kupić za 5 zł na Allegro, albo jechać na opcji darmowych 14 dni ;)...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za informacje. :-)

Jeszcze jedno. Czy może zaistnieć sytuacja, że pozycja filmowa z serwisów Netflix lub Showmax nie zostanie wyemitowana przez C+ lub HBO? Seriale w tym pierwszym pewnie są na wyłączność?

Taka sytuacja już ma miejsce. Prawo pierwszej emisji filmów Kino Świat i MGM ma Showmax.

Z kolei Netflix kupuje międzynarodowe prawa do różnych filmów, jak ostatnio Mudbound, Anihilacja, czy też reboot Shafta

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą na Netflixie wylądował film The Cloverfield Paradox.

Netflix zapłacił studiu Paramount za prawa do filmu ponad 45 milionów USD, co w ponad stu procentach opłaciło jego produkcję i zapewniło studiu zysk. Co również ciekawe Paramount planował premierę kinową tego filmu na następny weekend w zamian za termin 20 kwietnia 2018r., który został upubliczniony pod koniec 2017r. /źródło nflix.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie włączyłem z żoną "Dark"muszę przyznać że zapowiada się ciekawie. Trochę to straszne ;)

Niemieckie "Stranger Things" ?

Bardzo fajny serial. Wczoraj odpaliłem i wciąga skubany  :lol2:  Jakoś ostatnio nie było za wiele czasu na seriale, więc teraz trzeba ponadrabiać zaległości. 

Co tam mamy jeszcze na Netflixie z nowości, które powinienem zobaczyć? Gatunek nie jest ważny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa niespodzianka. Zwiastun w trakcie Super Bowl, a po meczu film jest już dostępny. Bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi, komunikatów prasowych czy innej promocji.

Z jednej strony, to jest ciekawy ruch. A z drugiej… I tak będą musieli to jakoś wypromować, bo Super Bowl to przede wszystkim USA. Europa czy Azja nie ma takiego parcia na to.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego już postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Włączyłem teraz Netflixa i zapewne @bugmenot piszesz o "Paradoks Cloverfield" :P

Dobre to ? Jakieś Scifi? :D Jeśli tak, to będzie to pozycja obowiązkowa na przyszły weekend.  :cool:

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem serial "Mgła", który polecaliście (szkoda, że nie będzie 2 sezonu) i co polecacie kolejnego? :D Ja dopiero raczkuję, jeżeli chodzi o Netflixa :D

Coś w klimacie "Mgły", czy "Pod Kopułą" najlepiej by było :mrgreen:

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@SatZnawca, "Dark" - niemiecki serial, nie jest to taki sam klimat ale ..... Zresztą obejrzyj pierwszy odcinek i zdecydujesz co dalej. :cool:

Edytowane przez kingofsouth
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem teraz Netflixa i zapewne @bugmenot piszesz o "Paradoks Cloverfield" :P

Dobre to ? Jakieś Scifi? :D Jeśli tak, to będzie to pozycja obowiązkowa na przyszły weekend.  :cool:

To trzecia część serii, więc lepiej wcześniej obejrzeć poprzednie. Polecam zwłaszcza "Cloverfield Lane 10". "Paradoks Cloverfield" jest bardzo przeciętnie oceniany i to prawdopodobnie najsłabsza część, ale sam jeszcze się o tym nie przekonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzecia część serii, więc lepiej wcześniej obejrzeć poprzednie. Polecam zwłaszcza "Cloverfield Lane 10". "Paradoks Cloverfield" jest bardzo przeciętnie oceniany i to prawdopodobnie najsłabsza część, ale sam jeszcze się o tym nie przekonałem.

 

Związku między pierwsza a drugą częścią tej serii to nie ma w ogóle (z tego co pamiętam) wiec domyślam się ze nie trzeba oglądać przed obejrzeniem trzeciej. Mi się cześć pierwsza bardziej podobała niż druga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...