Skocz do zawartości

Dawne audycje w polskiej TV


Przemek87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W latach 1988-1990 co w każde piątki (później przeniesiono na soboty) na TP1 był emitowany cykl filmowy ''Kino muzyczne'' w którym to były wyświetlane takie filmy jak ''Hello Dolly'' czy ''Deszczowa piosenka'' a przed filmem pojawiał się Lucjan Kydryński który omawiał owy film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Łza kręci mi się w oku :aha: na wspomnienie programu z lat mojej młodości :idea: w którym główni bohaterowie Pi i Sigma :] zwiedzali galaktykę objaśniając zadania logiczne :idea: a słowa tytułowej piosenki " matplaneta różnicuje,pierwiastkuje, odejmuje my przybysze z jednej z planet" :jupi: dzwięczą mi w uszach do dzisiaj :P nie mówiąc już o efektach specjalnych rodem z Matrixa :jupi:. Kultowym programem było dla mnie również "laboratorium" z charakterystycznym przejmującym głosem lektora :shock::o:o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bohaterowie Pi i Sigma :]

Pamiętam zawsze nadawali ten program po południu w TVP 1( mieli jakieś pasmo edukacyjne czy dla młodzieży) , Sigma była chyba żółta Pi zielona .

Na TVP Polonia z 15 lat temu w sobotnie poranki leciał program, w którym widzowie wybierali film.

Bardziej pamiętam taką zabawe na POLSACIE głosowało się jaki fim ma być wyemitowany nie wiem czy kojarze dobrze było to chyba w 1995 lub 1996 r .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bohaterowie Pi i Sigma :]

Pamiętam zawsze nadawali ten program po południu w TVP 1( mieli jakieś pasmo edukacyjne czy dla młodzieży) ,

Widzę że są tu również prawdziwi fani tego programu jak ja :wink::] Kolego masz rację że ten program był po południu :idea: ,bo chodziłem wtedy na rano do szkoły :evil: i wracałem z niej jak na skrzydłach :jupi::brawo: wiedząc że w domu czeka na mnie taki deser :P oglądany w tamtych czasach jeszcze na telewizorze Rubin :lol2: z funkcją 3 D Motionflow :jupi::D:wink::?:

 

P.S Podobno reżyser obcego wzorował się na statku Pi i Sigmy kręcąc obcego :lol2::wink::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Szukam tytułu filmu emitowanego na tvn gdzies pomiedzy 2001-2002( oznaczenia wiekowe-przyjazne media)

Był to wyjątkowo brutalny film dokumentalny o wojnie w czeczeni.

proszę o pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Pamiętacie może taką fajną bajkę pt: "Było sobie życie" w której taki siwy dziadek z brodą :crazy: opisywał funkcjonowanie ludzkiego organizmu a wszystko było ilustrowane takimi fajnymi historyjkami :):smile::]

Seria z "siwym dziadkiem z brodą" dość często jest powtarzana na TVP i TV Puls, choć akurat "Było sobie życie" pojawia się rzadko. Ostatnio najczęściej spotykam "Byli sobie odkrywcy" (vel "Byli sobie podróżnicy"), "Były sobie odkrycia", ostatnio też szedł "Był sobie kosmos".

 

Ciekawe, że mimo że to francuski serial, czołówka polskiej wersji "kosmosu" śpiewana jest po... angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie program interaktywny "Audiotele - noc zagadek" w TVP2?

To było to samo co Zagadkowa jedynka. Po prostu do 2010 roku nadawali w TVP2 tego typu audycje pod nazwą Noc zagadek a w 2010 przenieśli to do TVP1 i nazwali Zagadkowa jedynka. Ale niczym to się nie różniło poza studiem. To było to samo. Ciekawe czemu uznali, że calltv lepiej nadawać w 1 niż w 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie może taki program muzyczny, który nazywał się chyba "Turbo Gramy" i leciał prawdopodobnie o 3.30 w nocy. :shock: Puszczali tam zagraniczne teledyski a ja nie miałem jeszcze wtedy satki to nastawiałem wideło :curious::wink: i nagrywałem a po powrocie ze szkoły katowałem taśmę.Program ten leciał chyba na TVN albo Polsacie. :idea::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...