Jump to content
Przemek87

Dawne audycje w polskiej TV

Recommended Posts

Guest Anonymous

Ja wspomnę jeszcze o: Hugo - Polsat, Usterka - TVN, Pod napięciem - TVN, 997 - TVP2 (pamiętam bałem się oglądać), Śpiewające fortepiany - TVP2 i może jeszcze przede wszystkim stare i jedyne dobre wersje Disco Polo Live oraz Disco Relax - Polsat.

Również oczywiście pamiętam większość z tych programów, które już tu wypisano.

Dawniej było mniej kanałów tv, ale za to lepsze programy, seriale, a nawet filmy. Dzisiaj natomiast w ogólnopolskiej tv nie ma nic, co by przyciągnęło mnie do oglądania. Jak dobrze, że "Nie do wiary" powraca.

Pamięta ktoś z Was cykl (TVP2) z lat ok. 2001\2002, w którym Piotr Fronczewski czytał książkę ,,Harry Potter i kamień filozoficzny"? Pamiętam, że wtedy każdy oglądał ten cykl, bowiem mało kto posiadał ten film na kasecie VHS.

A kto pamięta program "bliżej świata"-najciekawsze fragmenty programów z satelity, po nim był emitowany "7 dni -świat?. Albo "Auto"-magazym motoryzacyjny prowadzony przez Jerzy Iwaszkiewicza i Antoniego Mielniczuka. Ten drugi prowadził też teleturniej w którym grało się w coś a'la ping-pong na stole z podświetlanymi polami.Niestety tytułu nie pamiętam. A z nowszych programów przypominam sobie "All you need is love" z Michałem Gulewiczem i "Wybacz mi"

BLIŻEJ ŚWIATA mógłby być teraz emitowany na TVP HISTORIA kiedyś był emitowany w w TVP 2 w soboty pod wieczór.

Bliżej świata było w niedzielę. W soboty był program "BUTIK". W każdym odcinko E. Lutczyn rysował jedną historyjkę.

Najbardziej pamiętam teleturniej ''300% Normy'' prowadzony przez Macieja Orłosia i był to teleturniej związany z PRL-em, pamiętam że w programie występowała Joanna Jeżewska która parodiowała min Irenę Dziedzic, Małgorzatę Ostrowską i wiele innych znanych gwiazd związanych z PRL-em.

Najbardziej pamiętam teleturniej ''300% Normy'' prowadzony przez Macieja Orłosia i był to teleturniej związany z PRL-em, pamiętam że w programie występowała Joanna Jeżewska która parodiowała min Irenę Dziedzic, Małgorzatę Ostrowską i wiele innych znanych gwiazd związanych z PRL-em.

nawet parodiowała Ś.P. Violettę Villas

Nie pamiętam nazwy programu na TVP POLONIA. Leciał on w soboty około 11:00 - 13:00. Pokazywano jakiś zakątek jakiegoś kraju i zadawano pytanie z tym miejscem a ludzie dzwonili i odpowiadali.

Jako dzieciak pamiętam Teleranek, 5-10-15, Zwierzyniec z niezapomnianym Panem Sumińskim, Tik-Tak z m.innymi Kszysztofem Marcem, Co-Jak z Tomaszem Sianeckim, Piątek z Pankracym ze Ś.P. Zygmuntem Kęstowiczem i później Arturem Barcisiem.

Najbardziej pamiętam program ''Uważaj na kioskarza'' który był emitowany w 2009r. w TVP2 i był to program w którym Jerzy Kryszak przebierał się za kioskarza i nabierał ludzi. Program był kontynuacją ''Taryfy Ulgowej'' w której Kryszak podobnie jak w ''Uważaj na kioskarza'' przebierał się za taksówkarza i nabierał ludzi. Także pamiętam ''Taksówkę Jedynki'' gdzie w roli taksówkarza wcielał się Piotr Gąsowski.

Ten program z Kryszakiem był w 2009 roku? :o Przecież to niedawno było...

Ja pamiętam te starsze produkcje Sonda Skauci Piwni Express Dimanche Piątki z Pankracym Beyond 2000,Bliżej świata

Tata a Marxin powiedział też pamiętam :)

A może pamiętacie krótką wersję programu kulinarnego "Pascal express", emitowanego w TVN (mogło to być w latach 2002-2005, ok. godz. 07:50), zawsze Pascal Brodnicki przyrządzał szybkie dania w 5 min., a po tym programie emitowano telenowele ;)

Ja pamiętam "Polskie ZOO" oczywiście jak przez mgłę byłem wtedy młody i o polityce wiedzałem tyle co nic:D a teraz chętnie zobaczyłbym chciaż jeden odcinek, wiecie może czy gdzieś w sieci można je znaleźć?

spróbuj na youtube kiedyś chyba na to wlazłam właśnie tam :)

Pamiętacie brytyjski serial komediowy, nadawany w CARTOON NETWORK w latach 07-09 pt. ,,Szpiegowska rodzinka"? Ja ten serial pamiętam jak przez mgłę, tylko ten tytuł pozostał mi w pamięci.

BLIŻEJ ŚWIATA mógłby być teraz emitowany na TVP HISTORIA kiedyś był emitowany w w TVP 2 w soboty pod wieczór.

Ale to chyba same rozmowy gadających głów dziennikarzy zagranicznych ze studia. Te programy pokazywane z satelity chyba rozbijają sie o prawa autorskie.

krótką wersję programu kulinarnego , ,Pascal Brodnicki przyrządzał szybkie dania w 5 min.

Miał wcześniej program w TVP 1 (Zawsze po wiadomościach ) zanim do Tvn poszedł ,reklamował książkę "Po prostu gotuj " 8)

Pamiętacie brytyjski serial komediowy, nadawany w CARTOON NETWORK w latach 07-09 pt. ,,Szpiegowska rodzinka"? Ja ten serial pamiętam jak przez mgłę, tylko ten tytuł pozostał mi w pamięci.

Ja pamiętam jak przez mgłę jakiś serial Śpiochy

zakamuflowani agenci itp