Skocz do zawartości

Dawne audycje w polskiej TV


Przemek87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dziś na TVP KULTURA trafiłem kolejną Ciekawą pozycję z lat 1989 " ZA CHWILĘ DALSZY CIĄG PROGRAMU " program z cyklu " Na wyrywki z rozrywki " :jupi::jupi:

 

program był emitowany o 9.30 Mam nadzieję że to będzie cała seria.

 

Aż chciało by się żeby TVP uruchomiła ze wspominkami - ale teraz jak rządzą ..................... to i te które uruchomili są zagrożone. :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

ja pamietam teleturniej Piraci i Piraci show( nie pamietam za dobrze czy nadawany był w tvp czy polsacie ) ktory prowadził Rafał Rykowski wspominam tez pierwsze odcinki Słonecznego Patrolu i Simpsonów i dr Quinn które były na tvp 1 wczesniej nie emitowane w polskiej tv i przypominam sobie jak wieczorami ogladalismy z rodzina Smiechu Warte prowadził je Tadeusz Drozda program nadawał chyba do 2006 lub 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Bill Cosby to świetny serial, jak Comedy Central pojawiło sie w Polsce to oglądałem go wtedy nałogowo, podobnie jak Diabli nadali czy wszyscy kochają Raymonda.

 

Co do tematu to ja super wspominam m.in. takie programy jak:

TVN- Zwariowana forsa, Agent (dla mnie najlepszy program reality show), pierwsza edycja Big Brothera (chociaż drugą i trzecią też sporo oglądałem), Wybacz mi (z całą rodzinką to oglądaliśmy zawsze), Trafiony zatopiony (prowadził Andrzej Supron, udział brało bodaj 10 facetów, odpadali po kolei i byli wpychani do basenu przez dziewczyne, w tle leciał charakterystyczny kawałek Mousse T - Horny), Gotuj z Kuroniem (zawsze wolałem go od Makłowicza), Maraton uśmiechu kiedy prowadził Mariusz Czajka

 

Polsat - Idol, Drzewko szczęścia, Kalambury, Życiowa szansa

 

Polonia 1 - Escape (super program o grach komputerowych), świetne seriale jak McGyver czy Drużyna A i bajki anime jak Yattaman, Gigi, Sally Czarodziejka

 

RTL7 - najlepszy kanał jaki kiedykolwiek istniał! Wieczór z wampirem, ZOOM, Podaj dalej (Pamiętacie? świetny teleturniej), Tajemnicze Złote miasta, Basket fever, Denver ostatni dinozaur, Columbo, Siódme niebo, Autostrada do nieba, Sliders, Alf

 

to tak na szybko ale było tego mnóstwo, aż łezka sie w oku kręci, piękne czasy to były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pamiętacie bardzo dobrze teleturniej ''Piraci'' - również był to jeden z moich ulubionych teleturniei :)

Znalazłem troche informacji na temat samego programu oraz Rafała Rykowskiego na stronie lokalnego ośrodka TVP Bydgoszcz:

 

Rafał Rykowski to oczywiście teleturniej Piraci, który „żeglował” po wszystkich antenach telewizji publicznej. Byli zatem „Piraci” na antenie Programu I i II, później zaś „Piraci w Tawernie” i w TV Polonia. Później, teleturniej „Piraci” zawędrował na festiwal twórczości telewizyjnej w Montreux (Szwajcaria), gdzie jako jedyny w historii polskiej telewizji program (do tej pory) dostał nominację do „Złotej Róży” w kategorii game show.

 

Potem przyszedł czas na nowe wyzwania jakimi stały się programy „Kocham Bydgoszcz” i krótko potem „Kocham Polskę” – teleturnieje, które w lekkiej formie pokazywały piękno naszego kraju. Wkrótce na antenie programu I Telewizji Polskiej pojawił się teleturniej 21, który był adaptacją słynnej amerykańskiej edycji (NBC).

 

Od paru lat Rafał Rykowski na antenie regionalnej „Trójki” działa także jako producent programów wakacyjnych. Cykl programów pt. „Lato z Trójką” – w lecie 2006 roku przewędrował niemal całe województwo kujawsko-pomorskie, wszędzie pokazując spektakularne wydarzenia takie jak Piknik Archeologiczny w Biskupinie, zawody balonowe we Włocławku czy przyznanie toruńskich Katarzynek.

 

Jest również producentem, program Planetarium o astronomii (nadawanego z Torunia), który w roku 2006 pokazał dla telewizji ogólnopolskiej zaćmienie słońca z Side w Turcji. Aktualnie Rafał Rykowski prowadzi popularny teleturniej „Made in Poland” dla anteny TV Polonia, za pośrednictwem której co tydzień łączy się telefonicznie z Polakami rozsianymi po całym globie...

 

...Doskonale pamiętam jak teleturniej był emitowany na TVP2, i TV POLONIA, jeszcze gdzieś mi tam świta że w paśmie wspólnym TVP3 również był emitowany, a program był nadawany bodajże w godzinach popołudniowych 14/15... Sobota, Niedziela? - nie pamiętam... :) Co do Polsatu i teleturnieju Piraci-Show to jakoś go nie kojarze... :smile:

 

Co do byłych seriali i programów to bardzo dobrze pamiętam: ''Badziewiaków'' na TVP2 w roku 1999. Serial był kręcony w Teatrze Żydowskim w Warszawie z udziałem publiczności i 'chyba' zawsze na początku Piotr Bałtroczyk zapowidał każdy odcinek... Ten serial zawsze lubiłem oglądac... :) Jeszcze w 1999/2000 roku było coś takiego jak ''Taksówka z Numerem 1'' w TVP1, gdzie główną rolę grał Piotr Gąssowski, a w roli pasażerów bardzo znani polscy aktorzy... :)

 

Z programów to warto wspomniec o: ''Glinach'' nadawanych w godzinach wieczornych na TVP1, bodajże w okresie 1995-1997 czy TVN-u: ''Pod Napięciem'', ''Nie do Wiary'', ''Supergliny'', ''Na Ratunek'', ''Granice''czy ''Noktowizjer'' z serią: ''Kryminalna Jarasija'' :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Teleturniej Piraci Show była to wycieczka po Europie prowadził Rafał Rykowski ,pamietam że dzwoniło się do studia i wybierało się (nie wiem czy dobrze kojarze jedno z sześciu okienek ) były tam liczby od 1-6 .Posuwało się rafandynka o tyle pól ile się wylosowało ( każde pole to jedno miasto europejskie ).Pamiętam że niektóre miasta były opanowane przez piratów ,i były zagadki znane ze "zwykłych "piratów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kilkakrotnie próbowałem się dodzwonić do tego teleturnieju ale nigdy mi się nie udało :D Chyba najmilej wspominam ten teleturniej. Z innych audycji to chyba tylko telewizja edukacyjna szczególnie emitowane we wtorek programy popularno naukowe np. Joystick szczególnie końcowka z P. Kazimierzem Kaczorem i jego strategie, Telekomputer itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A pamięta ktoś program Macie co chcecie który nadawał na polsacie ( wpadł mi jeden z artykółow w To i Owo z 2001 r )?

Przypomina mi się że prowadził go (chyba ) Piotr Pregowski i Jan Kobuszewski

program pokazywał niezwykłych ludzi którzy robili niesamowite rzeczy pamiętam jak została napisana miniaturowa książeczka albo skonstrułowany maleńki rowerek albo sztuczka z utrzymaniem samochodu na szklankach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was pamięta, program, na wzór dzisiejszych Światowych rekordów Guinnessa, program nazywał się chyba Macie co chcecie i leciał na Polsacie, pamiętam, że były pokazywane różne głupie pobijane rekordy, może wiecie kto prowadził ten program, i kiedy był emitowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...