Jump to content
Przemek87

Dawne audycje w polskiej TV

Recommended Posts

Hubert, raczej o szopach. Mieszkańcach Wiecznie Zielonegolasu którzy walczyli z mrówkojadem Cyrilem Sneerem (Cyril Sknerus).

ps.angielski tytuł to The Raccoons, pociesza mnie fakt że jest na boomerangu (to znaczy będzie od wreśnia znowu) niestety ja mam po angielsku, ale niektórzy (chyba w CP) mają niektóre odcinki z pl dubem)

Straszna...raczej nie.

Dodam że w przyszłym roku wychodzi z nimi film, po rozmowie z Kevinem Gillisem (twórcą) dowiedzieliśmy się że wjedzie na ekrany polskich kin.

Szczegóły na moim forum.

A pamiętacie program popularno-naukowy Sonda prowadzony przez Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka. To były czasy :lol:

Tvsonda.jpgkatalog.jpg

To miłe, że wspomniałeś ten program. Mało kto wie, jak wspaniały był to program Sonda, i jak się na niego czekało. :D

http://www.tk.pl/sonda/listy/preziu.htm

Chętnie bym obejrzał powtórki Sondy zamiast g**nianych seriali i programów w TVP.

Czar Par z krzysiem ibiszem był spoko. Ale chyba zdjęli bo jakieś małżeństwa nie chciały się nagrodami podzielić

To było "Tata, a Marcin powiedział.." niedawno leciały powtórki.

gdzie leciały??

Skąd u Ciebie takie nietypowe zainteresowania?

Serial 11 odcinków przed dwoma miesiącami szedł na Słowackiej Publicznej Jedynce.

Wiem, ponieważ musiałem go ponownie obejrzeć i nagrać żonie na płyty. :wink:

Choć jestem młody za ten program ale rodzice mi opowiadali że WC Kwadras to byl dobry program.Mam na kasecie pare odcinków które oglądam :P:P

Chyba nikt o tym nie wspominał w tym temacie. Na TVN Style chyba w zeszły piątek rozpoczęto cykl 66 Niezapomnianych chwil telewizji. Ciekawie się zapowiada, szkoda tylko że fragmenty są bardzo krótkie.

@Przemek87 Mnie działa tylko link KOC, z pozostałych dwóch dostaje tylko komunikat : The requested URL /wat...related&search= was not found on this server.

Był jeszcze program dla kierowców i nie tylko " ZA KIEROWNIKą "

Czy ktoś jeszcze pamięta??

Program Sonda był tu już wspominany. Właśnie ściągnąłem sobie kilka odcinków dla przypomnienia. Mimo że było to dawno, ale pamiętam, że cały tydzień czekałem na nowy odcinek (były chyba w czwartki). Takiego programu telewizja publiczna nigdy już nie zrobiła i nie zrobi. Pamiętam dzień kiedy usłyszałem w radio informację o śmierci autorów. Jechali nakręcić chyba jakiś program o kotłach parowych. Teraz na kanałach Discovery są fajne programy naukowe. Ale Sonda w tamtych czasach była czymś więcej.

Początkowo Laboratorium, coś w rodzaju następcy Sondy, też był fajny. Później zaczęli coś kombinować i popsuli.

oj tak program Sonda był świetny....sami kilka razy oglądaliśmy to na podtawach elektoniki. Nasza nauczycielka powiedziała oczywiście nie wprost, że ci co nic nie zrobili aby reaktwować sondę powinni zostać powieszeni :D

A pamiętacie propozycje muzyczne TVP - Clipol przykładowo. Z nazw kojarzę też Rock Noc i Luz, ale to było tak dawno, że nie pamiętam już za dobrze. Najbardziej wspominam Clipol. Jeśli dobrze pamiętam - organizowali nawet kiedyś taki konkurs, którego nagrodą był występ zespołu w domu zwycięzcy - niesamowite :D

Mile wspominam audycję "Kwant", która nadawana była w każde czwartki po południu na TVP1.

Dużym atutem była oprawa muzyczna programu w którym czerpano dźwięki z Jeana Michela Jarre.

"Kwant" miał swój niesamowity klimat - pomimo, że nie interesowałem się tematyką planetarną to audycja ta wciągała mnie we fotel.

Śmiało mogę powiedzieć - jest to jedna z moich najlepszych audycji wyprodukowanych przez Telewizję Polską.

Przypomnę coś z bardzo nieodległej przeszłości. Kilka lat temu Tele 5 emitowała pasmo muzyczne Clipsession, chociaż nie wiem gdzie było ono przygotowywane. Na pewno nie w Polsce.

Pamięta ktoś teleturniej na TVP, "Piraci"?

Teleturniej toczył się na statku pirackim i telewidzowie dzwonili i grali chyba w statki :D Program prowadził jakiś Rafał, ale nie pamiętam nazwiska. Często wypowiadał słowa:"Kogo witam, kogo goszczę?". To mi utkwiło w pamięci. Prowadzi on chyba jakiś program na TV Polonia. Pamiętam ktoś coś o tym teleturnieju :?:

Pamiętam, to było coś jak zalążek call-tv w Polsce :) Z tym, że na dużo jaśniejszych zasadach i tańszych połączeniach, mimo, że 0-700. Progoram emitowany był z tego co pamiętam m.in. w TV Polonia, a także w Polsacie.

Ten prezenter to Rafał Rykowski - nie ma co ukrywać - gość ma talent - świetnie nawiązuje kontakt z widzami. Teleturniej Piraci był robiony niewielkim nakładem środków, a potrafił przyciągnąć widza (piszę na swoim przykładzie) nie mniej jak Idź na całość w Polsacie, gdzie pieniądze lały się strumieniami. Piraci byli przygotowywani przez oddział TVP w Bydgoszczy. Ostatnio Rafała Rykowskiego widziałem na antenie TV Polonia (Made in Poland), ale Piraci to był dobry pomysł - szkoda, że z niego zrezygnowano. Był nadawany na TVP 1 (krótko), na TVP 2 (chyba najdłużej), a także na TV Polonii. Czy na Polsacie też - już nie pamiętam.

Ramówka Polsatu z pierwszego tygodnia maja 1998 roku. Wtedy nadawano tam program "Piraci" aka "Piraci Show".

06:00 Poranek z Polsatem

07:45 Polityczne graffiti

07:55 Poranne informacje

08:00 Garfield - serial animowany

08:30 Powrót Supermana - serial przygodowy USA

09:30 Żar młodości

10:30 Star Trek: Stacja kosmiczna - serial s.f.

11:30 Brygada Acapulco - serial

12:30 Miłość od pierwszego wejrzenia - program rozrywkowy

13:00 Idź na całość - show

14:00 Link Journal - magazyn mody

14:30 Drzewko szczęścia - gra-zabawa

15:00 Inspektor Gadżet - serial

15:30 Wolnoć Tomku... - magazyn o budownictwie

16:00 Informacje 20119674

16:15 Piraci show - gra-zabawa

16:45 Star Trek: Stacja kosmiczna (15) - serial s.f.

17:45 Świat według Bundych - serial USA

18:15 Szaleję za tobą (46) - serial

18:45 Informacje

19:00 Polityczne graffiti

19:10 Renegat - serial

20:05 Dziewięć i pół ninja - komedia (ok. 20:50 losowanie LOTTO; ok. 21:55 losowanie LOTTO - szczęśliwy numerek)

22:00 Kojak - serial sensacyjny

22:55 Wyniki LOTTO

23:00 Informacje i biznes informacje

23:20 Polityczne graffiti

23:30 Telewizyjne Biuro Śledcze - magazyn kryminalny

23:55 4 x 4 - magazyn motoryzacyjny

00:30 Link New Look

01:00 Przytul mnie

02:00 Plastic TV 4

02:20 Zakończenie programu