Skocz do zawartości

Dawne audycje w polskiej TV


Przemek87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hubert, raczej o szopach. Mieszkańcach Wiecznie Zielonegolasu którzy walczyli z mrówkojadem Cyrilem Sneerem (Cyril Sknerus).

 

ps.angielski tytuł to The Raccoons, pociesza mnie fakt że jest na boomerangu (to znaczy będzie od wreśnia znowu) niestety ja mam po angielsku, ale niektórzy (chyba w CP) mają niektóre odcinki z pl dubem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A pamiętacie program popularno-naukowy Sonda prowadzony przez Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka. To były czasy :lol:

Tvsonda.jpgkatalog.jpg

To miłe, że wspomniałeś ten program. Mało kto wie, jak wspaniały był to program Sonda, i jak się na niego czekało. :D

http://www.tk.pl/sonda/listy/preziu.htm

Chętnie bym obejrzał powtórki Sondy zamiast g**nianych seriali i programów w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Program Sonda był tu już wspominany. Właśnie ściągnąłem sobie kilka odcinków dla przypomnienia. Mimo że było to dawno, ale pamiętam, że cały tydzień czekałem na nowy odcinek (były chyba w czwartki). Takiego programu telewizja publiczna nigdy już nie zrobiła i nie zrobi. Pamiętam dzień kiedy usłyszałem w radio informację o śmierci autorów. Jechali nakręcić chyba jakiś program o kotłach parowych. Teraz na kanałach Discovery są fajne programy naukowe. Ale Sonda w tamtych czasach była czymś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie propozycje muzyczne TVP - Clipol przykładowo. Z nazw kojarzę też Rock Noc i Luz, ale to było tak dawno, że nie pamiętam już za dobrze. Najbardziej wspominam Clipol. Jeśli dobrze pamiętam - organizowali nawet kiedyś taki konkurs, którego nagrodą był występ zespołu w domu zwycięzcy - niesamowite :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mile wspominam audycję "Kwant", która nadawana była w każde czwartki po południu na TVP1.

Dużym atutem była oprawa muzyczna programu w którym czerpano dźwięki z Jeana Michela Jarre.

"Kwant" miał swój niesamowity klimat - pomimo, że nie interesowałem się tematyką planetarną to audycja ta wciągała mnie we fotel.

Śmiało mogę powiedzieć - jest to jedna z moich najlepszych audycji wyprodukowanych przez Telewizję Polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś teleturniej na TVP, "Piraci"?

Teleturniej toczył się na statku pirackim i telewidzowie dzwonili i grali chyba w statki :D Program prowadził jakiś Rafał, ale nie pamiętam nazwiska. Często wypowiadał słowa:"Kogo witam, kogo goszczę?". To mi utkwiło w pamięci. Prowadzi on chyba jakiś program na TV Polonia. Pamiętam ktoś coś o tym teleturnieju :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten prezenter to Rafał Rykowski - nie ma co ukrywać - gość ma talent - świetnie nawiązuje kontakt z widzami. Teleturniej Piraci był robiony niewielkim nakładem środków, a potrafił przyciągnąć widza (piszę na swoim przykładzie) nie mniej jak Idź na całość w Polsacie, gdzie pieniądze lały się strumieniami. Piraci byli przygotowywani przez oddział TVP w Bydgoszczy. Ostatnio Rafała Rykowskiego widziałem na antenie TV Polonia (Made in Poland), ale Piraci to był dobry pomysł - szkoda, że z niego zrezygnowano. Był nadawany na TVP 1 (krótko), na TVP 2 (chyba najdłużej), a także na TV Polonii. Czy na Polsacie też - już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramówka Polsatu z pierwszego tygodnia maja 1998 roku. Wtedy nadawano tam program "Piraci" aka "Piraci Show".

 

06:00 Poranek z Polsatem

07:45 Polityczne graffiti

07:55 Poranne informacje

08:00 Garfield - serial animowany

08:30 Powrót Supermana - serial przygodowy USA

09:30 Żar młodości

10:30 Star Trek: Stacja kosmiczna - serial s.f.

11:30 Brygada Acapulco - serial

12:30 Miłość od pierwszego wejrzenia - program rozrywkowy

13:00 Idź na całość - show

14:00 Link Journal - magazyn mody

14:30 Drzewko szczęścia - gra-zabawa

15:00 Inspektor Gadżet - serial

15:30 Wolnoć Tomku... - magazyn o budownictwie

16:00 Informacje 20119674

16:15 Piraci show - gra-zabawa

16:45 Star Trek: Stacja kosmiczna (15) - serial s.f.

17:45 Świat według Bundych - serial USA

18:15 Szaleję za tobą (46) - serial

18:45 Informacje

19:00 Polityczne graffiti

19:10 Renegat - serial

20:05 Dziewięć i pół ninja - komedia (ok. 20:50 losowanie LOTTO; ok. 21:55 losowanie LOTTO - szczęśliwy numerek)

22:00 Kojak - serial sensacyjny

22:55 Wyniki LOTTO

23:00 Informacje i biznes informacje

23:20 Polityczne graffiti

23:30 Telewizyjne Biuro Śledcze - magazyn kryminalny

23:55 4 x 4 - magazyn motoryzacyjny

00:30 Link New Look

01:00 Przytul mnie

02:00 Plastic TV 4

02:20 Zakończenie programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...