Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja stacje Puls uważam za jedną z najbardziej wartościowych stacji ogólnotematycznych (Familijnych), ale stacja nie może myśleć o nowych kanałach tematycznych, kiedy samej jednej jej trudno utrzymać się na Polskim rynku, ale wierze w tą stację i mam nadzieje że sytuacja się kiedyś w niej polepszy. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi tu tylko oto, by TV Puls utrzymać w centrum uwagi. Jeżeli o stacji jest głośno, to jest też szansa (m.in.) na szybsze znalezienie dobrego inwestora i poprawę swoich wyników.

Poza tym jak na telewizję borykającą się z wieloma problemami, jesienna ramówka prezentuje się świetnie. Kierownictwo stacji zdecydowało zaszaleć. Oby te szaleństwo przyniosło zamierzone skutki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka lat temu największą wartością Pulsu były nadajniki naziemne, czyli potencjalna duża widownia i obecność w pierwszym multipleksie DVB-T. Teraz przy ponad 4 mln abonentów platform satelitarnych, ponad 4 mln abonentów kablówek nadajniki naziemne nie są karta przetargową.

Nadajniki naziemne są największą kartą przetargową i nie próbuj kogokolwiek przekonywać, że tak nie jest. W DVB-T Puls będzie miał 100 procentowy zasięg na terenie Polski. Jakby nie miał nadajników naziemnych to nikt konkretny by się tą stacją nie zainteresował. Użytkownicy tego forum pewnie w zdecydowanej większości mają satelitę lub kablówkę ale nie można patrzeć tylko przez swój pryzmat. GieKa - wyjrzyj za okno i zobacz ile anten naziemnych ludzie mają. To jest prawdziwa siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą . Ale chyba większość użytkowników forum ubzdurało się , że oni się naprawdę liczą :lol: . A jaki procent mieszkańców kraju to użytkownicy tego forum? Może 1 % (ale na pewno mniej) . Większość szarych , zwykłych obywateli chce , aby było co pooglądać w tv , a co najważniejsze bez potrzeby kupna jakiegokolwiek dodatkowego sprzętu . A oferta TV Puls jest skierowana właśnie głównie dla tej większości Polaków , którzy nie są użytkownikami forum :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajniki naziemne są największą kartą przetargową i nie próbuj kogokolwiek przekonywać, że tak nie jest. W DVB-T Puls będzie miał 100 procentowy zasięg na terenie Polski.

Czyli może za dwa lata. I to pod warunkiem że wszyscy zaopatrzą się w odbiorniki DVB-T. Właściwie to 100% zasięg na terenie Polski Puls już ma dzięki DVB-S. :)

 

GieKa - wyjrzyj za okno i zobacz ile anten naziemnych ludzie mają. To jest prawdziwa siła.

Kto korzysta tylko z anten naziemnych? Ludzie biedni, starsi i ci którzy nie mają czasu na tv (nie opłaca im sie kupować platformy satelitarnej czy płacić za kablówkę). Żadna z tych grup ludzi nie interesuje reklamodawców. Oczywiście abonenci platform satelitarnych też korzystają z anten naziemnych. Głównie o godzinie 17:30 i 21:45, oglądają lokalne programy informacyjne. nkowicze i Cyfrowicze podglądają Polsat. Jeśli ktoś ma antenę satelitarną to raczej ogląda TV Puls z satelity a nie z anteny naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma antenę satelitarną to raczej ogląda TV Puls z satelity a nie z anteny naziemnej.

 

A tu akurat nie masz racji , bo ja , gdybym miał wybierać , to oglądał bym Puls naziemnie , ale jeszcze nie nadają naziemnie na Lubelszczyźnie . No chyba , że miałby bardzo słaby sygnał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto korzysta tylko z anten naziemnych? Ludzie biedni, starsi i ci którzy nie mają czasu na tv (nie opłaca im sie kupować platformy satelitarnej czy płacić za kablówkę). Żadna z tych grup ludzi nie interesuje reklamodawców. Oczywiście abonenci platform satelitarnych też korzystają z anten naziemnych.

Nawet ci ludzie nie korzystają z anten naziemnych. W mojej okolicy niemal wszyscy mają TV satelitarną - część z nich to właśnie osoby starsze, korzystające z pakietu Mini w Cyfrowym Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto korzysta tylko z anten naziemnych? Ludzie biedni, starsi i ci którzy nie mają czasu na tv (nie opłaca im sie kupować platformy satelitarnej czy płacić za kablówkę). Żadna z tych grup ludzi nie interesuje reklamodawców.

Co ty wygadujesz? Reklamodawców interesuje każda grupa wiekowa! :lol: Niby do kogo kierowane są telezakupy? Młodzi ludzie wybierają zakupy przez internet. Znam mnóstwo osób, które korzystają tylko z anten naziemnych! A będzie ich jeszcze więcej, gdy wejdzie DVB-T. Bo będą mieli własne dekodery! A z pewnością teraz większość osób płaci miesięczny haracz za dekodery platform cyfrowych. W n na przykład nie można kupić nboxa. Po rozwiązaniu umowy się go oddaje. I z czym zostanie przysłowiowy Kowalski? Z anteną satelitarną? Będzie wolał kupić tuner DVB-T na własność i oglądać to samo za darmo. Dlatego TV Puls jest bardzo wartościowa pod względem DVB-T. Poza tym po 2012 roku istnieje szansa na wprowadzenie drugiego kanału do I multipleksu, kiedy wyniesie się stamtąd TVP. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto korzysta tylko z anten naziemnych? Ludzie biedni, starsi i ci którzy nie mają czasu na tv.

Nie wiem jakich masz sąsiadów ale nie patrz na wszystko tylko ze swojej perspektywy. Na domach po których nie widać biedoty często anten satelitarnych nie ma. Ludziom wystarcza 7 programów, w niektórych rejonach nawet mniej. Tylko kanały naziemne mają szansę na prawdziwy sukces. Polsat by dziś nie istniał gdyby nadal nadawał tylko satelitarnie, a RTL 7 nie zniknąłby z ekranów gdyby dostał koncesję naziemną o którą się starał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTL 7 nie zniknąłby z ekranów gdyby dostał koncesję naziemną o którą się starał.

Nic podobnego. Polskie prawo o rtv tego zabrania, bowiem RTL 7 nie należało do polskiego podmiotu. Jedynie mogło być dystrybuowane w polskich sieciach kablowych i platformach cyfrowych. Starali się przejąć Naszą TV, która już retransmitowała większość programu wieczornego RTL 7 (filmy, seriale i magazyny). Nadawano również wspólny skrót informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, że RTL 7 od początku swojego istnienia nie starało się o polską koncesję. Będę się trzymać tego zdania, chyba, że przytoczysz mi jakiś konkretny dowód. Spółka była zarejestrowana z Luksemburgu i kapitał w 100 proc. był zagraniczny - tak jak piszesz aby ubiegać się o koncesję w Polsce 67 proc. kapitału musiałoby pochodzić z naszego kraju, po wejściu do UE wystarczy już 51 proc.

 

Wyjaśnię Ci dokładniej jak było:

W 1999 roku właściciel RTL 7, spółka CLT-UFA (znana teraz jako RTL Group) prowadziła zaawansowane negocjacje w sprawie przejęcia 33 proc. udziałów w spółce Polskie Media S.A., która była jednocześnie nadawcą Naszej TV. Celem całego przedsięwzięcia miało być połączenie obu kanałów i stworzenie jednej silnej marki pod nazwą RTL 7 (większościowy pakiet nadal należałby do Polaków, którzy kontrolowaliby stację - CLT-UFA nie miałaby większego wpływu na jej działanie). Nasza TV posiadała jednak zbyt dużą ilość udziałowców, z których każdy miał inny pogląd na rozwój stacji - przez to zablokowali wejście do spółki nie tylko CLT-UFA, ale także SBS Broadcasting (byłego udziałowca TVN).

 

Jedynym porozumieniem jakie udało się zawrzeć pomiędzy stronami była wspólna polityka programowa czyli retransmisja programu RTL 7 za pośrednictwem Naszej TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTL 7 od początku swojego istnienia nie starało się o polską koncesję.

Uruchomienie RTL 7 na satelicie było długo po tym jak spółka nie dostała koncesji na nadawanie naziemne. Starała się o to kilka lat wcześniej. Jeśli mi nie wierzysz to oskarż TV Sat Magazyn o kłamstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na odmianę mam Cyfrowy Polszit w jednym pokoju a w drugim odbieram z siatki gdzie TV Puls łapie ale jest to w takiej jakości że długo się nie da oglądać. Co do samej TV Puls to myślałem że od września stacja naprawdę przyspieszy a tu PLAMA! Brazylijskie seriale od rana potem głupkowate żarty które po 10 minutach oglądania mulą i kanał aż się prosi aby go przełączyć... Gdzie Star Trek??? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Puls chce być telewizją familijną , czyli do oglądania w rodzinnym gronie . To zrozumiałe , że do wszystkich nie trafią , bo żadna stacja nie jest idealna . A Star Treka nie będą powtarzać w kółko , bo jeden widz chciałby sobie obejrzeć . Myślę , że stacja idzie do przodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, jeśli chodzi o oglądalność. TV PULS o ponad 30% zwiększyła ją z analogicznym okresem w zeszłym roku (chodzi o wakacje). Wyniki nowych wrześniowych pasma są także, bardzo dobre.

 

http://pulstv.eu/rekordowa-ogladalnosc/ - wiem, że to moja strona, no ale mam tam na ten temat newsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzicie istnieje prawda czasu i prawda ekranu :D Każdy wynik można odpowiedni zinterpretować. Wzrost o 30% to wzrost udziału w rynku stacji nadających naziemnie. Cokolwiek by to znaczyło, nie jest to ta oglądalność której wyniki często pojawiają się w sieci. Każdy taki wynik można interpretować na swój sposób. Np. wczoraj Wydarzenia poinformowały że ich program odnotował wzrost oglądalności o kilkanaście %, Fakty tylko o 1 z hakiem a Wiadomościom spadło. I jest to prawda tyle tylko że Wydarzenia ogląda ponad 1 mln widzów mniej niż Fakty czy Wiadomości. :) Można napisać że Polsat News odnotował wzrost o 55% i taki wynik robi wrażenie do czasu gdy się nie wspomni że jego obecna oglądalność wynosi 0,39 % :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...