Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że kupili kilka nowych seriali a ramówkę ułożyli w konkretne pasma, a wstawiali programy jak popadnie.

 

Nie ma jednak co ukrywać, że teraz przerzucili się bardziej na target, w którym znajdą się m.in. dzieci oraz kobiety (bliżej ujmując kury domowe). O 6 rano pasmo dla najmłodszych, od 8 natomiast już tylko telenowele przeplatane telezakupami. Coś normalnego pojawia się dopiero po 17:30 ("Ale numer!"). Później znowu pasmo dla dzieci i seriale dokumentalne oraz programy rozrywkowe, na które skuszą się być może także mężczyźni. W każdym razie ramówka to żadna rewolucja - brakuje za to produkcji własnych, w tym "Wydarzeń dnia" - żałuję tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP zrezygnuje z Festiwalu Jedynki w Sopocie (czy jak to się nazywa) i zorganizuje Sopot Festiwal. Taki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny. Miasto Sopot już nacięło się z TVN-em i nie powinno drugi raz popełnić tego błędu. Po przeniesieniu festiwalu stracił on na popularności a wiele osób nie ma pojęcia, że to TEN prawdziwy Sopot, myśląc, że różne sopockie nowotwory Telewizji Polskiej są tym prawdziwym Sopotem. TV Puls raczej nie ma szans w walce o organizację tego festiwalu. Już organizował festiwal gospel w Osieku i jak to wyglądało wielu mogło się przekonać. Nie pokazywali publiczności bo nikogo na tym festiwalu nie było. Przez cały festiwal tylko raz pokazano publiczność bo się chyba komuś ręka omsknęła. Stało kilka osób przy barierce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP zrezygnuje z Festiwalu Jedynki w Sopocie (czy jak to się nazywa) i zorganizuje Sopot Festiwal.

Doinformować się czasami warto. Chodziło Ci chyba o Opole.

TVP nie zrezygnuje obecnie z żadnego festiwalu - TVP1 ''Krajowy festiwal polskiej piosenki w Opolu'', który pokazywany jest szmat czasu i powala na kolana oglądalnością i udziałami. TVP2 ma dobrze prosperujący rozrywkowy ''Sopot Hit Festiwal'' skierowany do młodszej widowni, który również miecie oglądalnością. Międzynarodowy Sopot Festiwal ma trafić albo do TVP albo Polsatu bez rezygnacji z żadnych dotychczasowych imprez tych stacji. Taki scenariusz.

 

TV Puls? Boże, te serwisy jak coś pizgną to się można uśmiać. :jupi: Każdy wie jaką Puls ma obecnie sytuację na rynku i nawet w ciągu dwóch lat nie będzie go stać na takie przedsięwzięcie. Tym bardziej, że miasto Sopot takimi imprezami chce utrzymać ciągłą PROMOCJĘ - a otrzyma się ją dzięki transmisji tego festiwalu dzięki dużej stacji telewizyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz , ale już niedługo rusza 1 mux telewizji cyfrowej , dzięki czemu TV Puls zwiększy zasięg i zrówna się nim z czołówką , a jeśli znajdą inwestora , to ich sytuacja będzie krótko mówiąc dobra . Zgadzam się , że w obecnej sytuacji to jest niemożliwe , ale ja myślę przyszłościowo i nikogo z góry nie przekreślam . A informację podał sam prezes Point Group , tak przynajmniej przeczytałem , więc to nie jest całkiem wymysł któregoś z portali . Z tymże czy panu prezesowi można wierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie.

Jak napisał sam cmabb, wokół TV Puls postało już tyle mitów, tyle rozgłosów - czasem niesłusznych - że nie warto brać sobie aż tak do serca to co powie prezes nt swoich kosmicznych pomysłów.

 

Nie wiem czy wiesz , ale już niedługo rusza 1 mux telewizji cyfrowej

Powinieneś wiedzieć, że wiem o tym, bo nie raz o tym pisałem. :mrgreen:

 

To jednak nie rozwiązuje problemu TV Puls a do tego jeszcze trochę kręta droga, z kilku względów. Ale cóż, taki to u nas proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doinformować się czasami warto. Chodziło Ci chyba o Opole.

Zgodzę się z Tobą, że warto się doinformować tylko szkoda, że tego nie robisz. Jeszcze odróżniam Opole od Sopotu. Jedynka po stracie Sopot Festiwalu zaczęła organizować Festiwal Jedynki w Sopocie. Nie pamiętam czy w tym roku również to organizowała ale coś takiego po stracie powstało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą, że warto się doinformować tylko szkoda, że tego nie robisz

Nie robię? Po prostu piszesz o czymś co było raczej tylko krótkim epizodem i mało kto o tym pewnie pamięta. Oczywiście miałeś rację. 8)

 

Festiwal Jedynki odbył się w 2005 roku w Sopocie wtedy, gdy do TVN powędrowała inna impreza tej stacji - Międzynarodowy Sopot Festiwal. Festiwal Jedynki został stworzony tylko dla konkurencji z TVN. Odbył się jeszcze rok później, ale później zrezygnowano z tego przedsięwzięcia a w TVP1 pozostało tylko Opole.

 

Kolejnym festiwalem w Sopocie organizowanym tym razem przez TVP2 jest ''Sopot Hit Festiwal'', który przypomina imprezę muzyczną o której piszesz - w tym roku organizowany był po raz drugi jak zwykle z Radiem Eska.

 

Tyle faktów i koniec OT. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój drogi nie zapominaj, że Pulsem interesuje się także intensywnie czeska grupa medialna CME, właścicielka największej komercyjnej stacji w tym kraju TV NOVA, powiązanej kapitałowo z Disneyem i Time Warner. Po za tym zastanówmy się dobrze. Grupa medialna Point Group jest spółką wydającą kontrowersyjne czasopisma "Machina" i "Dlaczego?", swoją pozycję u czytelników ugruntowała właśnie skandalami. Nie zapominajmy, że obecni właściciele TV PULS chcą nadal utrzymać rodzinny charakter stacji - nigdy też do końca nie wiemy, jaka była propozycja Point Group. Czy to oznacza, że Dąbski miał dać byle komu stację, tylko po to aby był inwestor? To śmieszne i na razie niekonieczne. Stacji rośnie oglądalność a oferta programowa jest w miarę przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puls szansę na drogie sprzedanie się stracił już dawno. Jeszcze kilka lat temu największą wartością Pulsu były nadajniki naziemne, czyli potencjalna duża widownia i obecność w pierwszym multipleksie DVB-T. Teraz przy ponad 4 mln abonentów platform satelitarnych, ponad 4 mln abonentów kablówek nadajniki naziemne nie są karta przetargową. Oglądalność ma zbliżoną do TVP Polonia która nadaje tylko przez satelitę. Co takiego ma Puls że warto w niego inwestować a nie założyć nową telewizję? Markę? Raczej nie jest rozpoznawalna. Może ma jakieś budynki czy studia tylko ile to może być warte? Ludzi? Inne telewizje w związku z kryzysem zwalniają na potęgę więc na rynku pojawi się tania siła robocza. :) Najlepszym rozwiązaniem byłby powrót do formuły telewizji religijno-familijnej. Przynajmniej będą mieć stałą i stabilną widownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozśmieszajcie mnie...

 

@GieKa. Nie będą mieli profilu religijno-familijnego, bo to było i się nie sprawdziło. Obecna strategia działa dobrze, zyski z reklam idą do góry, tak samo jak oglądalność. Co do sprzedaży... Nie chodzi wcale o sprzedanie Pulsu byle jak, byle gdzie i byle komu. Stacji chodzi o to aby inwestycja była jak najlepsza dla spółki. Point Group takiej gwarancji widocznie nie dawał. Plotki o CME słyszałem, już bardzo dawno temu, więc zainteresowanie spółką było, ale do żadnych konkretnych zobowiązań nie doszło. Teraz widocznie, jest coś na rzeczy skoro znów pojawiają się głosy o kupnie udziałów przez CME,a Puls odrzucił Point Group. Zresztą, ludzie z Point Group byli bardzo pewni swojego zwycięstwa w tej transakcji i to oni zostali uderzeni "w twarz" dzisiejszą informacją. Myślę, że właśnie wypowiedzi o Sopocie i inne bzdurki z poprzednich dni, przyczyniły się do zerwania rozmów. No bo jaki poważny inwestor informuje opinię publiczną o zamiarach wobec spółki nie znając, jej dokładnie, ba! nawet nie będąc jej udziałowcem? Jeśli produkowalibyście długopisy i wasz potencjalny inwestor powiedziałby, wszystkim wszem i wobec, że zamierza przekształcić Was w piekarnię, to jakbyście się poczuli? Nie dość, że robiłby Wam antypromocję, to jeszcze tworzył niepotrzebne zamieszanie.

 

W ogóle opinie, o 10-15 są idiotyzmem. Sorry, ale inaczej tego nazwać nie można. Spółka ma zyski, nie ma zadłużenia, oglądalność rośnie - czego chcieć więcej? TV Puls (po za okresem News Corp.) nie miała się nigdy lepiej i na razie nic nie wskazuje na jej upadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , może przesadziłem . Ale tak w sumie , to skoro bez inwestora udaje im się przetrwać , to po co w ogóle szukać inwestora? :lol:

A tak poważnie , to im prędzej zdobędą inwestora , tym prędzej będą mogli rozpocząć (czy wznowić) doganianie czołówki , bo co z tego , że zarabiają , jak im potrzeba dużo pieniędzy , a skoro szukają inwestora , to dużo pieniędzy nie mają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś na matematyce w szkole, podstawy ekonomii i zasady funkcjonowania gospodarki? Jeśli nie, to warto, nadrobić zaległości, zanim będziesz musiał zmierzyć się z okrucieństwami kapitalizmu i wolnego rynku w dorosłym życiu.

 

To, że szukają inwestora oznacza, że poważnie traktują projekt, chcą go rozwijać, ale nie mają na to dostatecznych pieniędzy. Nowy inwestor oprócz gotówki, przyłoży się do rozbudowania oferty programowej stacji i polepszenia wyników Pulsu.

 

Stacja zarabiają i oglądalność rośnie, świadczy o dobrym prowadzeniu spółki przez właścicieli bez poważnego wsparcia finansowego i nie jest to jednoznaczne z zarabianiem ogromnych sum pieniędzy, jakie trzeba wyłożyć, jeśli chce się prowadzić stację na wysokim poziomie programowym (do czego dąży Puls).

 

Podsumowując: Pieniądze są, ale ich ilość nie jest wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mniej więcej o to mi chodziło w poprzednim poście , tylko trochę nieodpowiednio się wyraziłem . A podstawy ekonomii i zasady funkcjonowania gospodarki to chyba jeszcze przede mną , bo dopiero skończyłem 2-gą gimnazjum i będę zaczynał 3-cią . No chyba , że trochę przysnąłem na lekcjach :mrgreen: . Może (to znaczy na pewno) w internecie tego nie widać , ale jestem jeszcze baardzo młody i niedoświadczony , choć myślę , że nie jest tak źle :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...