Skocz do zawartości

Kupno dekodera


Wodzu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o dekoder MiracleBox Premium Mini PLUS:

1. jakiej max. pojemności dekoder obsługuje dysk zewnętrzny?

2. czy dysk musi posiadać osobne zasilanie, czy bez problemu chodzi tylko na USB?

3. czy będzie jakaś różnica pomiędzy dyskami na USB 2.0 a 3.0?

4. jakie jest najlepsze oprogramowanie do niego - Egami?

5. co mi da dodatkowe połączenie kartą Wifi?

6. czy tylko do obsługi PIP HD i szybszego przełączania kanałów jest sens dołożenia do wersji Ultra? (bo nic innego raczej nie będę wykorzystywał)

Będzie to mój pierwszy dekoder na linusie, więc nie mam rozeznania dobrego.

Natomiast zamawiam również podzespoły komputerowe, dlatego pytanie o obsługę przez ten dekoder dysku zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk zewnętrzny z własnym zasilaniem, z HDD nawet 2TB nie powinno być problemów, jak chcesz coś po sieci odtwarzać to lepiej na kablu Lan (będzie szybciej), usb 2.0 wystarczy do nagrań, materiałów 4k (UHD) nie będziesz przecież nagrywać a tam usb 3.0 to mus.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 4k to nawet nie nagra;) Bo dekoder ich nie otwiera.

Co do pytania o dysk 2tb usb 2.0 działalo 2,5cala bez zewnętrznego zasilania bez problemu.

Osobiście używam Egami bo to Polski team robi i pod nasze Platformy.

Nie tylko dla PIP mam ultre.[beep]ie dla opcji restream w locie.Przydaje mi się bo mam słaby upload a tak na łączu 10/1 spokojnie sobie oglądam w sieci;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiałów 4k (UHD) nie będziesz przecież nagrywać a tam usb 3.0 to mus.

 

Kanał UHD 50mbit to 6,25megabajta transferu. Skąd ten wniosek że do tego potrzebne jest usb 3.0 skoro 2.0 obsłuży te 6MB/s z palcem w...

 

 

Co do 4k to nawet nie nagra;)

 

Nagra bez problemu. Sam nagrywam, potem przenoszę na pc i obserwuje jak 4k w hevc rżnie procka w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie trzymam sztywno.

Sztywna specyfikacja to 480mbit czyli 60MB. A przy 50mbit mamy 1/10 tego.

 

Jedyne co może ograniczać transfer to procesor w tunerze, ale nie sama magistrala czy specyfikacja usb 2.0, bez przesady. Chyba nie powiesz mi, że po podłączeniu dysku do pc prędkość kopiowania z/na nie dobija do 6MB...

Edytowane przez poziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafi22

Może od razu nie zaczynaj "zabawy" z E2 o Egami ,chyba że już dostaniesz tuner z wgranym tym image , Raczej zacznij od Hyperiona ,prostsze image i dość stabilne ,Egami ma za dużo wodotrysków ,które lubią się posypać i zwiecha tunera lub GS ,pewnie zaraz odezwią się ludzie ,że u nich Egami działa bez problemu ,ale oni mają tunery z E2 od kilku lat .Na tunerach z procesorami 2 x 750 nie będzie działał PIP ,co do dysków  to są dyski SSD ,drogie ale wydajne i ciche ,w wersji dla uboższych ,to karta pamięci SD 64Gb i adapter podpięte pod USB . Do tego Miraclebox nie jest obecnie jedynym tunerem z procesorem 2 x 750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakich plikach piszesz, kilka/kilkanaście tysięcy małych pliczków wiadomo transfer będzie wolny, za to duże pliki to będzie torpeda.

 

 

moim zdaniem przy UHD warto mieć usb 3.0 (nowszy i szybszy kontroler).

 

Wciąż niestety nie poparłeś tego żadnym porównaniem. Uważasz że ma być usb 3.0 bo niby 2.0 tego nie uciągnie :D

 

Dam ci inny przykład:

Lan 100mbit, film zremuxowany z bluray, polski pulpfiction, waga m2ts 43GB, bez problemu leci po lan setce i jest odtwarzany bez problemu, nie trzeba gigabita.

Kanały na sat uhd to 20pare mbitów, czyli nawet nie 4MB/s - po co tutaj komu usb 3.0 to nie wiem.

Edytowane przez poziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne właśnie te filmy UHD z DD (HD z DD też) są największym obciążeniem dla kontrolera, małe pliczki raczej transfer nie spada, dużo zależy od dysku, w tych przenośnych niestety gorszego sortu są, często z wbudowanym na stałe kontrolerem bardzo kiepskim, a tak po zatym to mam VU+ Duo2 z wbudowanym dyskiem i zapis + równoczesny odczyt nie ma wpływu na transfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafi22

Może od razu nie zaczynaj "zabawy" z E2 o Egami ,chyba że już dostaniesz tuner z wgranym tym image , Raczej zacznij od Hyperiona ,prostsze image i dość stabilne ,Egami ma za dużo wodotrysków ,które lubią się posypać i zwiecha tunera lub GS ,pewnie zaraz odezwią się ludzie ,że u nich Egami działa bez problemu ,ale oni mają tunery z E2 od kilku lat .Na tunerach z procesorami 2 x 750 nie będzie działał PIP ,co do dysków  to są dyski SSD ,drogie ale wydajne i ciche ,w wersji dla uboższych ,to karta pamięci SD 64Gb i adapter podpięte pod USB . Do tego Miraclebox nie jest obecnie jedynym tunerem z procesorem 2 x 750

Dzięki za informację. Posłuchałem rady "kaspian0007" i wczoraj wieczorem zamówiłem dekoder MiracleBox Premium Mini PLUS+ 2xDVB-S2. Zaznaczyłem, aby zainstalowali mi Egami. Wiem, że ten model nie ma PIP, dlatego długo zastanawiałem się nad wersją Ultra, ale szkoda mi było wydać dodatkowe 500zł. Nie sądziłem, że moje pytanie o dysk do tego dekodera, wywoła taką "burzę" na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tyle wyleciało powiem procek dokładnie 1,3 ale ramu bedzie 512 Cena w PL to około 1000PLN nie wiem czy ma sens? skoro Ultra za 1300;)Będzie działać PIP i transkodowanie w Locie.Ale bardziej mułowaty niz Ultra ;)

 

będzie możliwość zamontowania wewnątrz dysku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem kupowanie tunera za 1200 zł bez HEVC H.265 to kompletny bezsens. Przecież już są takie przekazy, a do końca roku podejrzewam, że będzie jeszcze więcej. Z czasem też pewnie coś po polsku. Trzeba kupować przyszłościowy sprzęt. To ja myślę nad DVB-S2X, a Wy kupujecie MPEG-4 H264? Bez przesady. Nie cofajmy się w rozwoju.

 

@asiafan, dlaczego sobie z nimi nie radzi? I czemu nie są objęte w tym wykazie? http://pl.kingofsat.net/ultrahd.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...