Skocz do zawartości

Opticum Sloth Combo


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem - skokowe przesuwanie obrazu. Zmiana rozdzielczości nie ma znaczenia. Sytuacja występuje jedynie na kanałach kodowanych (u mnie była karta Cyfry), a więc przyczyną jest czytnik kart, a tak naprawdę soft. Przetestowałem już chyba wszystkie możliwe i dostępne i najbardziej stabilne pod tym względem (obraz przycina się sporadycznie) są wcześniejsze - 2.0.88 oraz 2.0.91. Problemu tego nie ma jedynie na 2.1.28, ale ten mam tylko dla modelu Sloth Classic. Być może będzie to rozwiązane w kolejnych wersjach dla Combo, ale na razie spróbuję jeszcze wgrać soft od U2C i sprawdzę jak wygląda sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz link do SW, który wgrasz po USB niezależnie od tego jaki aktualnie masz zainstalowany (nie testowałem na softach od U2C). Następnie z poziomu tego softu również po USB możesz wrócić do wcześniejszych wersji.

Niestety nie wiem kiedy pojawią się kolejne.

 

http://engelaxil.hr/upload/downloads/sloth_combo_ax_temp_2101_5710d0ef07174.rar

 

 

Powrót do poprzednich wersji SW przez RS232 dokładnie opisany poniżej.

 

http://satedu.2ap.pl/viewtopic.php?t=14837

Edytowane przez adrianet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

 

właśnie zakupiłem ten dekoder.

 

Plan jest taki, aby używać go na działce biorąc z domu tylko kartę nc+ z multiroom. Wiem, że nie wszystkie programy będę dekodowane, ale te które są potrzebne działają. 

 

Czy istnieje możliwość zakodowania na tym dekoderze wyłącznie programów nc+, najlepiej w tej samej kolejności jak na dekoderach nc+?

 

Jest może jakieś inne rozwiązanie, aby mieć te same programy na działce nie nosząc dekodera w tą i  z powrotem i nie wykupując kolejnej umowy?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz link do SW, który wgrasz po USB niezależnie od tego jaki aktualnie masz zainstalowany (nie testowałem na softach od U2C). Następnie z poziomu tego softu również po USB możesz wrócić do wcześniejszych wersji.

Niestety nie wiem kiedy pojawią się kolejne.

 

http://engelaxil.hr/upload/downloads/sloth_combo_ax_temp_2101_5710d0ef07174.rar

 

 

Powrót do poprzednich wersji SW przez RS232 dokładnie opisany poniżej.

 

http://satedu.2ap.pl/viewtopic.php?t=14837

 

Miałem dokładnie ten sam problem co kolega adrianet - klatkowanie obrazu. Sprawdziłem wszystkie dostępne softy i nic nie pomagało. Dopiero wgranie softu ploeconego przez adrianet w cytowanym poście a następnie wgranie softu 2.0.91 rozwiązało problem.

Nie ma żadnego klatkowania obrazu. Tuner pracuje bez zarzutu. Żadnych ścinek. Ustawiania video 1080i 25.

 

Jedyny problem to EPG - opis filmu zwykle kończy się na pierwszym zdaniu....

Edytowane przez wovi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A mógłby ktoś wytłumaczyć co robi się i wgrywa poprzez backup? Jak się zgrywa listę kanałów na pendrive (ogólnie czy jest możliwość przenieść listę kanałów z aktualnego softu do nowego)? I czy jest możliwość powrotu do poprzedniego softu po wgraniu tego 2.1.38?

 

Widziałem że ktoś zrobił backup softu z listą. Czyli to oznacza że przez backup też można wgrywać soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dla wszystkich, którzy mają problemy z firmwarem do tego tunera:
Jedyny sensowny soft bez klatkowania i w miare działającym epg to 2.0.88 (conax) i 2.0.91 (uni)
Jak ktoś chce wrócić do jednej z tych wersji to procedura wygląda tak:
1. Pobieramy soft SUN1512_S2T2__AX_Temp_2.1.01_11122015.rar - rozpakowujemy i wrzucamy na nośnik - powinien wejść na każdą wersję softu,
2. Pobieramy jeden z powyższych softów, rozpakowujemy i wgrywamy.
3. Jeśli komuś padnie tuner i zawiesi się przy uruchamianiu (napis ON na wyświetlaczu), to naciskamy na ok. 4 sekundy POWER na urządzeniu i wywoła to opcje ratunkowego wgrania firmware'u - musi on mieć nazwę zmienioną na "force_upgrade_rom.bin" i być umieszczony w głównym katalogu pamięci USB, tuner sam się zrestartuje.
Softy 2.0.88, 2.0.91 i 2.1.01 są oficjalne z AX (mają loga startowe), ten ostatni nie ma PVR i jest softem serwisowym.
Przetestowałem tę procedurę włącznie z przywracaniem serwisowym - działa.
Przetestowałem też "nowsze" softy - wszystkie z błędami, nieakceptowanym trybem odtwarzania (błędna analiza klatek i przeplotu stąd brak "płynności"), wygląda, że są to klony firmware'u z U2C i nie pasują do procesora w Sloth (1506 vs 1512).
Dodatkowe usługi: pin 6579
Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Witam. Z którą z tych karta WiFi:

1. Karta USB WiFi Opticum W7 150Mbps
2. Karta USB WiFi Opticum W6 150Mbps
3. Karta USB WiFi Opticum W5 (W5+) 150Mbps

współpracuje ten tuner (OPTICUM RED SLOTH Combo), jeżeli z każdą to, z którą najlepiej?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...