Skocz do zawartości

Filmy świąteczne


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś jest Wigilia, więc wraz z tym postanowiłem założyć wątek poświęcony ''Filmami świątecznymi''. Jakie według was są ulubione filmy o tematyce świątecznej?. Ja akurat mam ''piątkę'' najlepszych filmów świątecznych:

 

1). Kevin sam w domu (1990) - Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej kultowych filmów świątecznych, który oglądam co roku w telewizji na święta. Opowieść o dziesięciolatku, który zostaje sam w domu i wraz z tym pokonuje dwójkę pechowych złodziei kradnących mieszkania, jest do dzisiaj najbardziej oglądaną pozycją filmową w telewizji na święta.

 

2). Gospoda świąteczna (1942) - Jest to musical z 1942 roku ze znakomitą piosenką świąteczną ''White Christmas''. Kiedyś słyszałem, że w latach 60 i 70 był tak jak ''Kevin'' co roku puszczany na święta w telewizji. Obecnie jest to jeden z najbardziej zapomnianych filmów świątecznych w polskiej telewizji.

 

3). Listy do M. (2011) - Jest to polski film świąteczny, opowiadający m.in. o Mikołaju (Maciej Stuhr) - prezenterze radiowym który szuka miłości czy o Melchiorze (Tomasz Karolak), który w przebraniu Świętego Mikołaja uprawia romanse z kobietami. Najlepsza jest także rola Pawła Małaszyńskiego, który wciela się w postać homoseksualisty szukającego... partnerki na Wigilijną kolację.

 

4). To właśnie miłość (2003) - Jest to angielski film świąteczny, który jest łudząco podobny do ''Listów do M.'' ale mimo to świetne są role Hugh Granta i Billa Nighy'ego.

 

5). Żółty szalik (2000) - Jest to polski film świąteczny ze świetną rolą Janusza Gajosa wcielającego się w postać dyrektora-alkoholika, który dostaje od swojej mamy (Danuta Szaflarska) tytułowy szalik mający nadzieję na to, że jej syn przestanie pić. Scenariusz do tego filmu napisał Jerzy Pilch - ten sam, który napisał również ''Pod Mocnym Aniołem''.

Edytowane przez Frontowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla fanów kreskówek. (fakt, spóźnione ale może przyda się za rok, a może ktoś jeszcze czuje świąteczny klimat) Z filmów świątecznych polecam Wigiljną Opowieść Myszki Miki, film jest częścią filmu Zasypani w Cafe Myszka. Sam motyw mocno wyeksploatowany (ile tych adaptacji jest xD) ale tutaj jest to naprawdę ciepła kreskówka. Z Disney'a dobre są też Miki Bajkowe Święta (męczone strasznie w tym roku były w tv). :) I nie mówcie że jestem dziecinny bo to ładne animacje.

Edytowane przez Piotr3110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Frontowiec, jak można napisać, że film To właśnie miłość jest łudząco podobny do Listów? No sorry ale tak nie można bo Love Actually to wg mnie majstersztyk, który jak niemal żaden film potrafi podnieść człowieka na duchu a Listy to polska podróbka nakręcona prawie dekadę później ale jak najbardziej do obejrzenia.

 

Moja lista na szybko:

Kevin sam w domu/ Nowym Jorku

Family Man

To właśnie miłość

Szklana pułapka

Wieczne Święta (niestety nie emitowany od lat)

Święta na Division Street

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...