Skocz do zawartości

Tani konwerter quad jest ok ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od zawsze nie miałem kanałów TVP1HD, Discovery HD i paru innych -myślałem ze to wina starego dekodera CP i nie zawracałem sobie głowy.

Dzis dostałem nowy dekoder od polsatu (pvr hd 7000) i okazało się ze tez ich nie ma.

Po telefonie do CP wychodzi na to ze są one na "jednej częstotliwości" i stary konwerter chyba ich nie obsługuje i chciałem w końcu rozwiązać ta kwestie.

 

Mam dobry zasięg (prawie full) i zastanawiam się czy kupienie najtańszego konwertera z allegro z dobrymi parametrami (na nalepce) jest dobrym posunięciem ?

Największą role i tak odgrywa talerz a nie chce wydawać więcej kasy bo nieprzewidziane wydatki świąteczne zrobiły swoje.

Na allegro znalazłem takie modele jak "MCTV-671" i "Megasat". Oba z pięknym wzmocnieniem 70dB i szumem 0,1dB w cenie 44-49zl. Wiem ze parametry są "pudełkowe" ale chyba realnie i tak jeśli będą gorsze to jakoś w odbiorze tego nie odczuje, prawda ?

Jeśli to rzeczywiście nierozsądny zakup to co brać ??

Słyszałem ze np "inverto black" za ok 75zl są dobre

Wiem ze różnica cenowa nie jest duża ale proszę żeby skupić się na jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po internecie to

-Televis jest droższy bo za ok 80zl.

-Red jest za ok 65zl, czyli ~8zl tańszy (bo znalazłem black za 73zl z wysyłką) od black (3lata vs 5lat gwarancji).

Pytanie o te tańsze konwertery <50zl. Chyba jakieś problematyczne nie będą i tez wszystko będzie działać ??

Ten mój aktualny to jakaś stara (chyba grubo ponad 10lat), biedna wersja, bo nie obsługuje "czegośtam" (nie znam się to się nie będę ośmieszał) a dalej działa i nie stwarza problemów...

Edytowane przez Gregrin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie, Televes kupi się od 75zł, podobnie Triax, Inverto Red od 59zł, Opticum, Sharp poniżej 50zł, z tańszymi różnie bywa, zdarzały się przypadki na forum, że odpadały zaraz na starcie, zależy jak się trafi. Inverto Black Premium w tej cenie opłaca się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj najtańszego badziewia. Nie dalej jak tydzień temu pisał tu pewien gość, który miał taniego quada i na swoim dekoderze miał problemy z odbiorem jeśli ktoś z domowników włączył swój dekoder. Jeśli chcesz uniknąć takich problemów i 2x płacić kup Inverto black lub Televesa i będzie spokój.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednej z anten na moim domu też jest konwerter Quad marki Optimum i jak dotąd, wszystko jest z nim OK. :) "Zasila" on w sygnał dekoder Sagemcom ESI-88 Cyfrowego Polsatu (dwie głowice) oraz dwa dekodery HD3000 Cyfrowego Polsatu, po jednym u mojego brata w pokoju i w sypialni rodziców. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak żeby was na święta pocieszyć kupiłem ostatnio na giełdzie we Wrocławiu konwenter Inverto Monoblock Twin Pro w oryginalnym pudełku za 10 zł. Pudełko było oryginalnie zamknięte. Konwenter przywieziony z wystawki w Niemczech. Hotbird na diseqc 1 a Astra na diseqc 2 czyli tak jak być powinno w Polsce.

Założony na antenie sat od poniedziałku działa bez problemowo :)

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten konwerter Opticum Quad jest na antenie, z której korzysta salon na parterze, mój brat oraz sypialnia na piętrze.

Ja mam osobną antenę. Od samego początku mam na niej też "zeza" HB + Astra. Przy tej antenie miałem też właśnie obrotnicę do czasu, aż się zrypała. :? Obrotnicę mam już dawno z powrotem, jednak do tej pory jej nie zamontowałem. Z tym jednak mi się nie spieszy. Planuję ją ponownie zamontować gdzieś na wiosnę w przyszłym już roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...