Skocz do zawartości

CYFRA+ w komputerze


Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym link do taniej karty w której będe mogł to zrobić..

Bo głównie na czym mi zależy.. ? Na zgrywaniu obrazu na dysk

Oczywiście z dźwiękiem.

Mój dekoder to Philips 3010.. a on żadnych wyjść S Video nie posiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Można. Kupujesz Kartę DVB-s instalujesz program np Prog DVB do tego dołączasz programator Phoenix i wtyczkę POOR MAN'S CAm ialbo jeśli karta ma slot CI to kupujesz moduł Aston. I reszta wygląda jak podłączenie kolejnego tunera do splitera.

 

pytanie: ściągnięty PMCam jest w formacie jakiego mój komp nie czyta; jak można to odpalić i zainstalować, żeby spróbować skonfigurować powyższe ? z góry dzieki za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę prosić o trochę więcej szczegółów ? mam ściągnięty plik z PMCam, mam zainstalowany odtwarzacz [sky star 2], mam phoenixa na usb z kartą c+ i co dalej ? nie bardzo widzę w odtwarzaczu możliwość otwierania jakiegokolwolwiek pliku poza nagraniem video; instrukcja zrozumiała dla 5-letniego dziecka :D mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMCam to tzw. plugin albo po polsku wtyczka do aplikacji np. ProgDVB albo DVBDream.

Zamiast PMCam-a proponuję użycie wtyczki ACamd. Jest prostsza w konfiguracji.

 

A to krótki opis jak co zrobić.

Oczywiście, karta satelitarna jest zainstalowana i np. kanały niekodowane działają, masz phoenixa i aktywną kartę CYFRY+

 

Instalujesz właściwy program (przykładowo DVBDream), plugin ACamd kopiujesz do katalogu gdzie się program zainstalował ...../dvbdream/plugins/pip00

Jak wszystko jest gotowe uruchamiasz program DVBDream i w zakładce na pasku menu o nazwie WTYCZKI powinna pojawić się opcja ACamd.

Klikasz i pojawia się Monitor... W Monitorze są opcje konfiguracyjne całej wtyczki. Ustawienia portu COM na którym jest podłączony phoenix itd.

Konfiguracja ogranicza się w zasadzie tylko do jednego... do wyboru portu COM na którym jest czytnik Phoenix i przełączenia na ENABLE.

 

W ProgDVB wtyczkę należy skopiować do katalogu .../progdvb/plugins

 

Myślę że ten opis Ci pomoże a w razie jakiś wątpliwości wystarczy zapytać.

 

Wtyczkę Acamd pobierzesz stąd

 

acamd2.jpg

 

acamd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam . Mam problem. Posiadam cyfre + , dwa dekodery ( jeden przy TV i jeden ma być podłączony do komputer ) , splitter. Jak podłączyć dekoder STRONG 6860 do komputera aby móc oglądać i nagrywać programy na komputerze ?? Posiadam kartę tel. WIN Fast 2000 XP EXPERT oraz karte graficzną zATI Radeon 9700 ( chyba z wyjsciem S-Video ) . Proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta grafiki nie ma tu znaczenia. Tuner podłączasz do karty telewizyjnej - video-cinch, natomiast sygnał audio podłącz do wejścia liniowego karty dźwiękowej (miniJack). Pamiętaj o ustawieniach audio na karcie. Jak będziesz niezadowolony z programu PVR, to wykorzystaj alternatywny program DScaler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner ma wyjścia AV cinch lub euro, karta ma wejścia : antenowe, FM, i S-Video. W pudełku z kartą powinna być przejściówka, przynajmniej kiedyś była. Jak nie ma, musisz kupić kabel z konwerterem kolorów czyli z jednej strony cinchx3 z drugiej S-video i miniJack, albo Euro - S-video, miniJack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam w planie zakupić Multipakiet c+ i oglądać go dzięki karcie DVB PCI Skystar HD2. U dystrybutora, podpisuje unowę, dostaje kartę abonencka multipakietu i co dalej? Trzeba ja jakoś aktywować. Jak to zrobić posiadając kartę skystar + czytnik phoenix USB?

Aktualnie powyższy zestaw obsługuje mi kartę TNK (dvbdream i wtyczka Acamd v0.6.0.3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja aktualnie mam multipakiet C+ i TNK. Śmiga wszystko bezproblemowo pod MyTheatre. Tuner Twinhan, czyli tańsza wersja Skystara. Wtyczka Acamd pod C+ na COM1, wtyczka CnxCAM pod TNK na COM2, no i dwa Phoenixy, żeby nie wachlować kartami.

Problem był tylko na początku, bo karta była nieaktywna. Musiałem zadzwonić na infolinię. Pan powiedział, że w sklepie karta została uaktywniona "połowicznie" (cokolwiek to znaczy?). Aktywował ją w pełni i po paru minutach zaświeciło C+ :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam!

 

Chciałbym móc oglądać kanały cyfry+ w komputerze. Prosiłbym o pomoc w wyborze odpowiedniej karty satelitarnej i tego co jest do tego potrzebne. Oraz bardzo bym prosił o wytłumaczenie co i jak podłączyć i skonfigurować żeby mógł oglądać te kanały.

 

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...