Skocz do zawartości

CYFRA+ w komputerze


Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość odbioru pakietu CYFRY+ np. za pomocą Splittera? Jeśli tak to jak to się podłącza? Na jakiej zasadzie to działa? Korzystam ze splittera CYFRY+ i splitter wysyła mi uprawnienia na karty klienta do dwóch tunerów i załóżmy, że chciałbym teraz odbierać Cyferkę w komputerze również. Jak to zrobić? Porady, Propozycje.

Pozdrawiam :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musiz mieć kartę sat w komputerze, oczywiście podłączoną pod antenę. Widziałem kiedyś na allegro czytniki kart podłączane do komputera poprzez usb, wkładało się karte w tym przypadku C+, konfigurowało oprogramowanie karty sat i to działało(?), nie wiem jednak czy będzie to współpracowało z kartą od splittera, czy nawet z kartą C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było spróbować zrobić coś takiego, ewentualnie poszukać osoby która coś takiego może już ma. Podejrzewam że problem znajdował by się po stronie kart klienckich splittera (jak wiemy prawie każdy dekoder współpracuje z inna kartą - dedykowaną do właśnie tego modelu) jak również w odbiorze uprawnień i przekazywaniu ich na kartę sat do komputera. Może tańszym i pewniejszym rozwiązaniem jest po prostu kupno kolejnego tunera sat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Kupujesz Kartę DVB-s instalujesz program np Prog DVB do tego dołączasz programator Phoenix i wtyczkę POOR MAN'S CAm ialbo jeśli karta ma slot CI to kupujesz moduł Aston. I reszta wygląda jak podłączenie kolejnego tunera do splitera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Lekkie zabezpieczenie na przyszłość :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=49&id=912 cena to prawie 400 zł, ale karta obsługuje DVB-S2 więc nie będziesz musiał zmienić karty jeśli jakieś transpondery zostaną przełączone do tego standardu przekazu.

Następna karta, która starczy na pewno na kilka przyszłych lat (o ile kanały nie będą nadawały na TP w DVB-S2) :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=49&id=496

 

Do tego musisz dokupić moduł. Niestety taka inwestycja jest dość kosztowna, ale i tak często wychodzi taniej niż porządny zestaw pod TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a nie lepiej kupić monitor LCD z wejściami audio/video, component lub DVI z HDCP (w zależności co komu potrzebne)? A do niego podłączyć tuner TV Sat. Można oglądać Cyfrę nie włączając kompa albo też przeglądać internet a w okienku Cyfrę (funkcja PiP) 8) Ale rozumiem że to opcja tylko dla tych co dopiero planują zakup monitora. Sam mam zamiar właśnie taki kupić. Monitor z odpowiednimi wejściami ale bez wbudowanego tunera TV naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już mam drugi dekoder: Pionka po złotówce 8) A telewizor mam tylko jeden i dodatkowo stoję przed perspektywą kupna nowego kompa. Dobrze by było aby nowy monitor robił też za drugi TV . Interesuje mnie w nim wejście composite i s-video, ale ma również component więc z tunerami HD też da sobie jakoś radę może bez dużej utraty jakości. Teraz są już na rynku monitory z DVI z HDCP ale za to nie mają wejść analogowych (przynajmnie te tańsze bo drogie z wbudowanymi tunerami to tak). Jak ktoś chce odbierać tylko z tunera HD to polecam właśnie taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cyferkę postawioną na Linuksie (Ubuntu). Żadne MediaCenter MS czy DVBProg (które się co u niektórych wiesza). Przerabiałem to już i doszedłem do wniosku, że chciałbym mieć wszystko legalnie i co do tego stabilnie działające.

Wcześniej na WinXP niestety wieszał się co pewien czas a przerabiałem wiele programów do DVB. A od ponad roku mam zainstalowane Ubuntu, które aktualizuję do nowszej wersji i działa rewelacyjnie.

Kiedyś wyjeżdżałem na urlop i zostawiłem włączonego kompa aby mi mecze, filmy pozgrywał - kilka dziennie. Wróciłem bez, żadnych zwieszeń po prostu super. Pod Windowsem niestety jest to raczej niemożliwe.

Używałem VDR'a+Xine+Mplayer. Obecnie mam Kaffeine+sc plugin (odpowiednik DVBProg'a) ubuntukaffeine.

 

A ze sprzętu to potrzebowałem phoenix'a (podłączany do portu: serial) + splitter + karty klienckie + kabel (może być UTP) + końcówki telefoniczne + konwerter TWIN.

Wszystko na 2,6GHz (Celeron) + 768MB RAM. Rozważam kupno SkyStar2HD, ale obawiam się, że na obecnym sprzęcie może to nie działać zbyt szybko (pomimo tego, że to Linux).

 

cardsplitter_phoenix

Oto: cardsplitter i phoenix (trochę zakurzone - dawno dotykane -> i dobrze)

 

Długo szukałem odpowiedniej karty, która działała by z moją kartą (SkyStar2) oraz tunerem Ferguson 7318 UCI.

Sprzęt działa sprawnie - czasem ferguson się zwiesza - ale to taki niuans, za który nie jest odpowiedzialny splitter a soft w tunerku.

 

Wadami kompa+karta DVB są: większy pobór prądu (można pobawić się z ustawieniami w BIOS - odnośnie włączenia o odpowiedniej porze), no i najważniejsza wg mnie to, że nie można skorzystać z bibliotek filmowych (np: HBO Digital :( ).

 

Zalety. Jest mnóstwo: materiał zgrany można bez problemu skonwertować i nagrać na DVD. Ja osobiście mam podłączonego kompa do telewizora przez złącze VGA więc jakość jest zadawalająca. Możesz przeglądać strony internetowe, korzystać z komunikatora (korzystając np z przeźroczystości jaką daje Compiz - pulpit 3D), mam zainstalowanego MAME więc można sobie w wolnych chwilach pograć w automatowe gierki (oczywiście te darmowe). Ogółem, zalet jest tyle ile można robić rzeczy na komputerze.

 

Sorrki za promowanie Linuksa - ale wierzcie mi zniknęło mi wiele problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem tu nowy :)

 

Podpinam sie pod temat poniewaz dyskusja dotyczy problemu ktory mnie nurtuje. Otóż posiadam monitor samsung 2032BW z wejsciem DVI i obsługą HDCP. Czy pod ten monitor da rade podpiąc tuner Cyfry+ i ogladac Tv??

 

tutaj jest specyfikacja tego monitora.

 

Z góry dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok..dzieki

 

Jeszcze tylko pytanie dotyczące odswiezania, bo tego sie troche obawiam. Na innych forach sie dowiedzialem ze cyfra+ i N nadają sygnał 50Hz i jesli monitor do ktorego podlaczymy dekoder działa na czestotliwosci od 56Hz to moze byc problem z wyswietlaniem obrazu. Nie wiem czy to prawda czy ktos sobie to wyssał z palca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej częstotliwości jak 56Hz, poza tym częstotliwość sieci w (prawie) każdym miejscu na świecie to 50Hz i odświeżanie obrazu jest od tego uzależnione. U nas można stosować częstotliwości: 25fps/Hz, 50Hz, 75Hz, 100Hz, natomiast w krajach w których jest 30Hz to: 29.97fps/Hz, 30fps/Hz, 59.94Hz, 60Hz, 75Hz (uniwersalna), 120Hz, ale my nie mieszkamy za oceanem dlatego mamy 25fps i pochodne. Są też 24fps/Hz, 48Hz, pasują do 50Hz i są używane u nas przy podłączeniu komputera do telewizora z HDTV oraz przy niektórych stacjach HD.

 

Najlepiej jest wybrać 75 lub 100Hz. 50 też powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok..wszystko pieknie ale nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie :)

 

Jesli cyfra+ nadaje sygnał 50Hz a w specyfikacji mojego monitora jest napisane "Częstotliwość pionowa (Hz) 56-75" to bede mogl odbierac obraz ?

 

Przepraszam ze tak dopytuje ale jestem laikiem w kwestii telewizji cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.. Nie podłącze

Do karty 8600GT TUnera cyfry ? Mam tam gniazdo S VHS

Mam kabel SVHS - 4 RCA..

Ewentualnie moge zakupić jakiś inny ale czy jest taka możliwość.

Czy tylko Przez to wyjście w karcie graficznej jest opcja wyjścia a nie wejścia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...