Skocz do zawartości
  • 0

Jakie dekodery również PVR są najlepsze?? Porady,Propozycje


Sajmon
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Zastanawiam się nad kupnem dekodera.

Jakie wg. Was dekodery są najciekawsze, najlepsze?? Nie za bardzo drogie? Jakie polecacie? Chcę na tym dekoderze odbierać Cyfrę+ za pomocą splittera. Jeden dekoder mam już Ferguson, drugi od C+ Mediasat, a trzeci? Interesują mnie również dekodery PVR z twardym dyskiem. Jaki polecacie? Piszcie tutaj modele dekoderów oraz swoje propozycje. Zależało by mi na spisie modelów i krótkim opisie. Wszystkie, które będą współpracować ze Splitterem. Np. dekoder Relook 200s współpracuje ze Splitterem? Jeśli nie co trzeba zrobić? Można wgrać softa? jak tak to za pomocą jakiego kabla - typ? Zapraszam do dyskusji i porad.

Pozdrawiam :wink::wink::D

 

Edycja Burli: Przeniosłem temat we właściwe miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

w moim GI 9000 CI PVR, moduł CP śmiga bez problemu z modulem REALITY CAM dla C+. nie gryzą się kanały kodowane w nagrze i seca :wink: no jeszcze muszę dodać,że GI DSR 7800CI CONAX odbiera C+. trzeba tylko przy kupnie powiedzieć, aby przeprogramowali czytnik na SECA. uprawnienia przechodzą bez problemu :wink:

 

aaaaaa... zapomniałem dodać, że niektórzy posiadacze mają taki problem z GI PVR, że niektóre filmy nagrane na dysku, nie odpalają. koło 10 marca ma być nowy sofcik, który ma usunąć tą niedogodność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

generalnie poczytałem forum GI i nie jestem już taki pewny czy chcę to kupić

Ludzie mają jakieś nototryczne problemy z odtwarzaniem, ciągle czekają na soft który ma coś naprawić.

Generalnie Ferguson 900 pvr zepsuł się 2x to fakt , ale nagrywanie, odtwarzanie, dzielnie, zmiana nazwy, kasowanie, przesuwanie , znajdowanie programów szło mi bardzo dobrze. wszelkie timery, liczniki czasu , przesuwanie, przewijanie szło jak po maśle. Jedyne co to nie można było wykonywać gwałtownych ruchów na pilocie, bo mogło to spowodowac zawieszenie.

 

Jak to naprawdę jest z tym tunerem GI 9000. czy jeśli będę nagrywał z HBO i z CANAL+ i z Cinemaxa to będę miał jakieś problemy z odtwarzaniem tych filmów.

 

Pomijam możliwość odtwarzania jednego programu i nagrywania drugiego. Ważne , żeby zaprogramować nagrywanie, a później mieć gwarancję że się go obejrzy. Czy to jest na 100% możliwe, akie 50% to już mam w domu?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

aaaaaa... zapomniałem dodać, że niektórzy posiadacze mają taki problem z GI PVR, że niektóre filmy nagrane na dysku, nie odpalają. koło 10 marca ma być nowy sofcik, który ma usunąć tą niedogodność

 

Kolego dzimaj, zobacz, zacytowałem fragment odpowiedzi irciosa, który mówi o tej wadzie, którą opisujesz. O to mniej więcej chodzi tym ludziom na forum GI!

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tak sobie myślę , że ludzie z problemami na GI mają nieźle namotane w tych swoich sprzętach. Połowy nie rozumiem o czym oni piszą. Jakieś diabla, trexy i inne cuda. U mnie sprawa będzie prosta Aston , w nim karta C+ i właśnie zakupiłem konwertwer Interstar quad , także będę miał co najmniej 3 sygnały.

 

Ale chyba zaczekam do tego 10 marca z finalizacją zamówienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A więc tuner GI DSR 7800CI przepuszcza aktywację kart C+??

A więc po złożeniu mojej prośby aby w GI przeprogramowali mi port na system dla kart C+ to współpraca ze Splitterem C+ powinna być bezproblemowa prawda.

P.S. a czy macie jakieś foty lub linki do fot, które pokazują jak wygląda menu tunerów GI PVR lub zwykłe, np. ten model, który podałem wyżej??

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ważne , żeby zaprogramować nagrywanie, a później mieć gwarancję że się go obejrzy. Czy to jest na 100% możliwe, akie 50% to już mam w domu?????????

 

Ostatnio mam wrazenie (patrzac na firme ktora ktora dostarcza mi prad do domu) ze i tak nie wazne jaki masz tuner jesli nie masz UPS-a to i tak prawdopobienstwo oscyluje okolo 50% ale to tak w moim regionie wyglada aggrrrr A swoja droga od zawsze mi sie wydawalo ze bawienie sie z nagrywarke na dysku a potem to opragaramowac to ciezkie zadanie i orzech do zgryzenia dla programistow..... W koncu bardzo duzo rzeczy moze w takim przypadku piepsznac po prostu juz nie mowiac wlasnie o pradzie i np. systemie plikow ktory i tak musi byc chyba innaczej pomyslany niz taki komputerowy... No i to wszystko musi sie wyrabiac w czasie rzeczywistym......

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dostałem odp od GI na GG, powiedzieli, że wszystkie Interstary pod karty C+ działają bez problemów ze Splitterami. Ale nie dostałem odp na drugie pytanie. Skoro pisze przy Interstar DSR 7800CI CONAX premium !!! NOWOŚĆ !!! i pisze CONAX to czy będą musieli przeprogramować mi na taki system, którym posługują się karty C+ a mianowicie SECA ?? Czy to nie konieczne? Skoro w opisie tego Interstar DSR 7800CI CONAX premium !!! NOWOŚĆ !!! pisze tak: # wbudowany czytnik kart (system Conax lub UCAS)

# przejście uprawnień na karty Cyfry+ - wersja UCAS - to chyba od razu będzie działać prawda. A co to znaczy Wersja UCAS ?

Pozdrawiam! :D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, powiem im to. Nawet gdyby to i tak bym to powiedział. Dzięki za rady. Kupuję chyba ten tuner, zdecydowałem: Interstar DSR 7800CI CONAX premium !!! NOWOŚĆ !!!. Bym może myślał o PVR ale skoro trzeba kombinacji z jakimiś modułami a to też kasy bierze to po co, a chyba że Fergusona 9000 PVR. Ale podobno jest to sprzęt kiepski. Wolę nie ryzykować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jezeli ktos sie zastanawia jeszcze co kupic z PVR, RADIXA czy GOLDEN INTERSTAR 9000 ,to niestety odradzam miałem oba i z zadnym dłuzej nie wytrzymałem,sprzety moze nie są złe,ale....oprogramowanie jest klapa,powiem wiecej RADIX ,jesli chodzi o dysk chodzi ok,nawet posiada sporo mozliwosci,jesli chodzi o obsługe reszty beznadzieja,zwiechy,gubienie listy,nie trzyma pozycji satelity / przy obrotnicy /,nie wyszukuje wszystkich kanałow przy włozonym module itd,jesli chodzi o G.I 9000,to tu jest na odwrot,nagrywanie i obsługa dysku i nagran tragedia,reszta działanie tunera obrotnicy to działa ok,niestety miałem oba i niemam juz z nich zadnego,nie spełniają moich wymagan,a za te pieniądze to powinno działac bez problemu,jak narazie nic z dyskiem do siebie nie znalazłem,pozdrawiam.

 

sprzety te miałem juz jakis czas temu,wiec moze cos sie zmieniło do tego czasu w oprogramowaniu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich forumowiczów

Chciałbym odświeżyć ten wątek ponieważ stoję przed wyborem dekodera i ciągle nie wiem co wybrać. Nie zamierzam sie specjalnie ograniczać finansowo w zakupie i mój idealny dekoder powinien być: HD, hdd min. 320GB, PVR, twin ( takie skróty wpisuję zwykle w google) Powinien umozliwić mi zrzut nagrań na zewnetrzny twardy dysk i wspólpracować w sieci domowej. Trochę tych wymagań mam i tu zaczynają się schody. Jedyny który spełnia te moje wymagania w mojej ocenie to Humax Icord 320GB. Dekoder widmo, niby jest juz w sprzedaży ale informacji o nim ciągle mało. Są natomiast informacje nie najlepsze. Nie ma polskiego menu, ma kłopoty z epg po polsku, nie ma polskiej instrukcji obsługi. Kiedy zamierza się wydac 2000 pln na dekoder to niby małe braki wydają się olewaniem klienta. Produkt na polski rynek bez polskiej instrukcji? A juz najbardziej bolą to zgłaszane kłopoty z polską czcionką. Ponoć ma byc nowy soft ale ja bym wolał kupić sprzęt od razu przygotowany do pracy w Polsce. Czy cos bliższego mi potraficie na temat tego dekodera powiedzieć? Czy może jest jakiś inny dekoder nie związany z platformami który spełnia wymagania które podałem na początku? I jeszcze jedno małe pytanko - wiecie coś może o tym czy Cyfrowy Polsat wypuści nowy moduł dostępowy który przepuszczałby HD przed euro 2008?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najbezpieczniej wstrzymać się z ostateczną decyzją ok. 6 tygodni - do tego czasu ma pojawić się w pełni spolszczone oprogramowanie. Dodatkowo póki co złącze Ethernet w iCord nie jest wykorzystywane. Jest też AB IPBox 9000 - sprzętowo także spełniałby wymagania, ale póki co pierwsze egzemplarze sprawiają ogrom problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź. Chyba będę sie musiał uzbroić w cierpliwość. Planowałem kupno przed Euro 2008, mam nadzieję, że zdążą. :D

Swoja drogą czy tak trudno zrobić takie urządzenie? Mam czasami wrażenie, że te wszystkie firmy robią nas w jajco. Sprzedają produkty którym zawsze coś brakuje aby nawet bez znaczących przełomów w technice poszczuć nas czymś czego brakuje naszemu urządzeniu za które zapłaciliśmy grubą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam ze sie wtrace: Moze cie zainteresuje Echosmart DSB-791 PVR jest caly opis jego na Laki DVHK w ceniue 325zl Zopisu wychodzi ze jest bardzo ciekawy i nie potrzeba splitera nawet z ciekawosci zajrzyj i przeczytaj jest dokladny opis Ja tez szukam i on mnie zainteresowal ze chyba go kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...