Skocz do zawartości
  • 0

Jakie dekodery również PVR są najlepsze?? Porady,Propozycje


Sajmon
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Zastanawiam się nad kupnem dekodera.

Jakie wg. Was dekodery są najciekawsze, najlepsze?? Nie za bardzo drogie? Jakie polecacie? Chcę na tym dekoderze odbierać Cyfrę+ za pomocą splittera. Jeden dekoder mam już Ferguson, drugi od C+ Mediasat, a trzeci? Interesują mnie również dekodery PVR z twardym dyskiem. Jaki polecacie? Piszcie tutaj modele dekoderów oraz swoje propozycje. Zależało by mi na spisie modelów i krótkim opisie. Wszystkie, które będą współpracować ze Splitterem. Np. dekoder Relook 200s współpracuje ze Splitterem? Jeśli nie co trzeba zrobić? Można wgrać softa? jak tak to za pomocą jakiego kabla - typ? Zapraszam do dyskusji i porad.

Pozdrawiam :wink::wink::D

 

Edycja Burli: Przeniosłem temat we właściwe miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

pogadaj z fachowcami z GI, bo my ci tu piszemy, a ty swoje. sorki ale przynudzasz.masz tu nr. na GG do GI 9008323 .a swoją drogą Krzychu tuner DVB-T MPG 2 odbierze sygnał DVB-T MPEG 4 po włożeniu odpowiedniego modułu do kieszeni tunka.poprostu przerobi sygnał z dwójki na czwórkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Pytałem sprzedawcy mojego Splittera C+ o te Interstary i zaoferował mi tunery, które testował czy współpracują ze Splitterem C+ i zaoferował więc mi takie tunery:

GLOBO OPTICUM 7100CR + CD +Kabel NullModem CYFRA +

oraz Fergusony:

7318 UCI

AF 6318 CR

 

A Fergusonów ja mam dość. Posiadam osobiście Fergusona. Globo jest robiony na ich wzór natomiast nie chcę Globo Opticum. Ale przy Globo Optisum, którego dokładny symbol podałem wyżej, na 100% współpracuje Splitter C+. A więc przy tym opisie tego tunera zauważyłem takie info:

Możliwa jest jednak wymiana oprogramowania na takie, które zmienia właściwości wbudowanego dekodera z systemu Conax na inne systemy, w tym dla kart C+ (prawa przechodzą!) i erotyki (VIA).

A więc tak jak mi proponowaliście (również kolega ircios) przed zakupem tunera warto się zapytać i ewentualnie wspomnieć aby mi przeprogramowali mi właściwości wbudowanego dekodera z danego systemu na taki system, który przeznaczony jest dla kart C+. A więc jak?? Po prostu sprzedawca od którego zakupiłem Splitter C+ oferuje mi te tunery, które testował czy współpracują ze Splitterem C+ oraz oferuje, ponieważ sam je sprzedaje. A opis tego Globo co podałem symbol zgadza się na tyle, że jeśli bym poprosił o przystosowanie GI, który zamierzam kupić to by wszystko grało. Na to samo wychodzi.

Co radzicie??

Dzięki za wszystko.

Pozdrawiam!

:wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wie ktoś czy Opticum 2003 CI powinien przepuszczać uprawnienia karty C+ ?

Bo kumpel mi jęczy ( mnie też juz to wkurza :D ) że mu nie przepuszcza tych uprawnień i musi mnie odwiedzać co miesiąc z tą kartą swoją aby przy pomocy mojego tunera i strony cyfry+ reaktywować karte.

 

Moze wystarczy mu soft na jakiś inny zmienić ?

Czy to wina modułu ?

Orientuje sie ktoś w tych sprzętach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czy ten model ma czytnik kart? bo mi sie wydaje, że nie ma. wiem tylko, że Opticum 7100CR posiada czytnik i on przepuszcza uprawnienia. jeśli koleś korzysta z modułu warunkowego dostępu, to może ten moduł nie puszcza mu uprawnień. dowiedz się więcej i daj znać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odradzam zakup Fergusona 9000PVR, męczę się z tym wieszającym się szajsem już 3-i miesiąc. Jutro poraz drugi wysyłam GLS do serwisu, sporo nagrywałem po ostatniej naprawie po 3- 4 filmy na dobę (miałem wczoraj ok 40 filmów nagranych), dzisiaj wstałem chcę włączyc fredka i kicha , wyświetla boot później kanał 11 i ciemny obraz, pilot nie działa , przyciski na urządzeniu nie działają , pozostaje reset z tylu obudowy i dalej jest to samo.

To już drugi raz, znowu 1,5 tygodnia w plecy z oglądniem filmów, pewnie napiszą że wada dysku i szlak wezmą wszystkie filmy

 

Zastanawiam się na kupnem Humax 9100 PVR , znalazłem najtaniej za 1299 zł, ale na razie muszę tu poszukać jakiś opini.

 

Co do spliterów, to ja zakupiłem na epsilon.com.pl i z Philipsem DSR320 chodził bez zarzutu z Fergusonem 900PVR, ale teraz już nie chodzi.:cry:

 

Interstarów trochę się obawiam, mają tak samo wyglądające piloty co już mnie zniechęca, serwis jest w tym samym miejscu i w ten sam sposób, tak jakby to ten sam producent (ale pewnie się mylę)

 

dzimaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a jak to jest czy ferguson i interstar maja cos wspolnego ze soba w sensie producenta?

 

czy na tym interstarze można przez USB przesłać nagrane pliki do PC i w jakim formacie je się wtedy uzyskuje. (AVI???)

 

Mam moduł Astona do Cyfry + czy będzie on potrzebny do Interstara

 

PODSTAWOWE PYTANIE - Czy ten Interstar Ci się nie wiesza???

czy po zaprogramowaniu zadania do nagrywania urządzenie na chwilę zastyga???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

oprogramowanie tak jak w ferdku. ten sam kabel. do GI musisz pościągać sobie programy do wgrywania softów i zrzucania listy kanałów. wszystko jest na stronce GI. możesz skonsultować się przez GG z fachowcem z firmy GI. nr GG znajdziesz u nich na stronce w kontaktach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

właśnie dlatego zastanawiam się na Humaxem, można wyciągnąć szufladę dysk szybko podpiąć do PC-ta i jest szybko. Usb nawet jeśli 2.0 to i tak długo to trwa, poza tym mogę wyjąć z Fredka ten dysk 200 Gb i włożyć do Humaxa bez utraty gwarancji, z drugiej strony na Humaxa narzekają bo nie ma upgradów , a gdzieś znalazłem informację że nagrania na Humaxie pierwsze 5 min są zrypane a później jest dobrze , ale to była wypowiedź sprzed 2 lat chyba.

 

Chyba sie skłonię też do tego Interstara.

 

A jak z głośnością i grzaniem się urządzenia?[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybór należy do ciebie. Miałem dokładnie taki sam problem. ale stwierdziłem, że nie potrzebny mi jest tunek z szyflada na dysk i w/ogóle zgrywanie na kompa. Mam stacjonarną wypalarke DVD i to załatwia mi sprawę. Dysk w tunku jest mi potrzebny tylko do nagrywania i oglądania. bo np. czesto jest tak, że na TVP leci dobry film i w tym czasie na HBO i CANAL+ też jest fajny film. W ten sposób niczego nie tracę i nie muszę czekać na powtorki. Mogę obejrzeć film w dogodnym dla mnie czasie. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w sumie mi dysk też jest potrzebny tylko do nagrania obejrzenia i skasowania, problem w tym ze już drugi raz przez tego [beep]onego fergusona trace po 40 filmów, za które jakby nie było zapłaciłem w pakiecie prestiżowym C+.

Jeśli mówisz że dysk Ci nigdy nie padł i szlag Ci nie wzięło nagrań to rzeczywiście taki interstar jest ciekawą propozycją, W sumie 80 gb starczyło mi na ok 40 filmów a to i tak więcej niż można normalnie obejrzeć przez miesiąc

 

Jeszcze pytanko , w jakiej postaci są pliki filmowe zgrane do kompa???, czy można je odrazu wyspawać na DVD i odtworzyć później w odtwarzaczu DVD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
ja ci polecam GOLDENINTERSTAR 9000 CI PVR premium. za HUMAXA zapłaciż za samą nazwę. na GI 2 filmy nagrywasz w tym samym czasie z różnych transponderów, a 3 inny oglądasz.kosztuje 950 zł. :wink:

 

Również tak uważam. Ale jest minus przy GI PVR w tym, że muszę przez Moduł CI odbierać Cyfrę+ w dodatku przez Splitter chciałbym odbierać. A nie ma slotu na karty?? Tylko na moduły CI prawda?? A ja nie chcę tak :cry:

A więc jak?? A Ty co masz? Cyfrę+?? I odbierasz ją na tym GI PVR tak? A przez moduł CI odbierasz???

P.S. czy ten GI DSR 7800CI CONAX premium !!! NOWOŚĆ !!! przepuszcza uprawnienia na karty Cyfry+?? Chyba tak, prawda? Bo piszą, że tak. A czy EPG działa na tych tunerach GI dobrze, porządnie???

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak już wcześniej pisałem też mam splitery. kartę od splitera włożę w moduł Astona, Astona włożę w GI, a drugą kartę włożę w Philipsa. Z Fergusonem 9000PVR to mi działało bez problemu (jeśli chodzi o uprawnienia), myślę że tu też nie będzie problemu.

Dodam jeszcze że ferguson z Astonem chodził o wiele szybciej niż na czytniku SECA standardowym (sory jeśli mylę nazewnictwo, jeszcze 4 miesięce temu nie wiedziałem co to tuner) :D

 

Teraz tylko widzę że konwerter będę musiał z Twina zmienić chyba na jakiś "trio" czy jakiś "quatro"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Ok, dzięki.

A mam pytanie. Do tego tunera GI DSR 7800CI CONAX premium !!! NOWOŚĆ !!! - tutaj link: http://www.goldeninterstar.pl/index.php?edycja=459&body=oferta

Czyli w tym tunerze jest slot na karty i na moduły CI tak??

A czy przepuszcza ten tuner faktycznie uprawnienia na karty Cyfry+?

A co do modułów CI - czy na tym tunerze będzie również działać moduł CI Cyfry+ czy tylko CP?? Tak się z ciekawości pytam.

??

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

do tego tunera musisz mieć moduł do odczytu karty Cyfry (czy też klienta splitera), w opisie jest "wbudowane 2 gniazda CI" , a nie widać nic o czytniku SECA, to w jedno z tych gniazd wkładasz moduł razem kartą cyfry (lub klientem splitera).

Generalnie zapytaj tego co Ci sprzedał spliter czy Twoje dwa tunery będą działały z tym spliterem.

 

Jeśli się nie mylę oczywiście...

 

Na marginesie dodam że Ferguson 9000 ma czytnik kart SECA (czyli Cyfry+) i mój spliter działał też bez modułu Aston. Ale to chyba nie każdy spliter potrafi, bo jak się rozeznawałem w spliterach do mojego zestawu to niektórzy sprzedawcy na Allegro mówili, że to w ogóle nie będzie działać , inni mówili że tylko z modułem Aston , a jeden się trafił (epsilon.com.pl) i powiedział że pójdzie bez dodatków i poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...