Skocz do zawartości

Opticum HD X310


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, czy ktoś mnie poratuje i napisze czy w ogole mozna odtworzyc nagrania pvr z tego tunera na pc?

Próbowałem wielu programów i bez efektu. Przypuszczam ze tuner koduje nagrania i w tym jest problem.

 

Drugi problem jest taki, ze nagranie z usb na tunerze przycina, nie wiem czy to wina procesora a moze jakaś słaba pamięć usb?

Jakies sugestie, ktoś pomoże?

 Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X310 nagrania z kanałów szyfrowanych dekodowanych przez czytnik kart zabezpiecza - jak każdy tuner na aktualnie oferowanych procesorach ALi (czyli w ogóle spora część tańszych odbiorników). Nagrań nie zabezpiecza nowy Opticum SLOTH (inny procesor). Tych z 310 odczytać się poza odbiornikiem póki co nie da, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo...

 

Co do cięcia: jeśli tnie się to, co nagrałeś sam - nośnik na którym nagrywasz jest zbyt wolny albo ma sporo plików i ma dużą ich fragmentację przez co spadła jego ogólna wydajność. Generalnie nie polecam w ogóle korzystania z pendrive, wielu producentów przed tym przestrzega - tanie pamięci mogą zwalniać przy stopniowym zapełnianiu, z czasem generując problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Wymieniłem 2 stare pace sd na opticumy x310 HD. Sprzedawca zapewniał, że działają ze spliterem leśny dziad.

 

Okazało się jednak ze nie działają. Widnieje napis brak incjalizacji karty.

Czy ktos ma pomysl? Czy definitywnie de dekodery nie działają z tym spliterem. 

 

300 zł Zapłaciłem za 2 sztuki :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x310 działa ze spliterem medium IV(leśny dziad)bo posiadam akurat ten tuner i spliter. Tylko na początek zapytam, czy karta cameleon włożona bezpośrednio do czytnika tunera działa prawidłowo? Jeśli tak tzn. że problem leży po stronie kart klienckich. Dekodery sd które miałeś wcześniej działały na standardowej karcie natomiast do tego tunera musisz mieć karty specjalne z wsadem do arivy(bardziej wymagający tuner)tzw. FX lub TURBO nazwa w zależności od sprzedawcy splitera. Więc masz dwie opcje, zakupić takie karty lub zwrócić tunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja mam spliter divISO i dziala mi dekoder bez zarzutu.

 

nowy soft tutaj 

http://www.dmtrade.pl/p6148,opticum-hd-x310.html

 

dysk musi byc sformatowany na fat32 przynajmniej u mnie na tym zadzialaalo a na ntfs niue chcialo .

po rozpakowaniu wystarczy wlozyc usb do dekodera i zaaktualizowac .

 opcja fast scan jest w 

 

instalacja 

szybkie skanowanie

Edytowane przez davidov26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Ja także skusiłem się na ten dekoder, niestety padłem ofiarą słynnego "licznika" :(

 

Wgrywałem już wszystkie dostępne softy i nadal widnieje komunikat kanał zakodowany :(

 

Mam kartę Cameleon pod spliterem DivisoAir.

 

Choć wiem, że to mało realne i temat wałkowany wielokrotnie ale może istnieje jakiś sposób by uzyskać dostęp do kanałów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.Jakiś miesiąc temu zmigrowałem do Smart HD.Kupiłem tuner Opticum hd x310 ,jakiś czas temu zauważyłem zwolnienia obrazu na kanałach z tp 11508 V zwłaszcza Tvn Turbo.Co może być przyczyną? Siła tp 80% jakość 65%

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie dotyczy bezpośrednio Smart HD+, a samego odbiornika, przenoszę do wątku odbiornika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko u mnie, czy może wszystkie tunery tak mają, że epg pokazuje obecny program i następny. Jeśli tylko u mnie to jak zrobić aby epg było dostępne chociaż na 1 dzień.

Mam ten sam problem.Poprzedni tuner Technisat s2-cd miał epg na parę dni.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam,

Kupiłem kilka dni temu ten tuner używam go w ofercie TNK smart HD, lecz na kazdym kanale który nadawany jest w HD co jakiś czas obraz szatkuje/pikselozuje wyskakują kwadraty i zdarza się że zacina sie wtedy dźwięk. Antena ustawiona jest na siła 71% jakość 75% nic lepiej nie jestem w stanie osiągnąć, sprawdzałem na antenie u wujka  (ma nc+ full pakiet wszystko działa prawidłowo, jeśli to ma jakieś znaczenie S:90% J:68% według jego dekodera) u niego też się tak dzieje kwadryaty/zacinki. Parametry z opticum z jego anteną S:71 J:74% widać różnice miedzy tunerami. Zmieniałem również kabel HDMI, rozdzielczości, przywracałem do ustawień fabrycznych i na nowo wyszukiwałem kanały, niestety bez zmian.

Wychodzi ze ewidentnie tuner? no chyba ze ktoś miał taki przypadek i da się jakoś rozwiązać.

Soft wychodzi ze z października.

Edytowane przez emlus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicami we wskazaniach sygnału się nie sugeruj, każdy model tunera pokazuje to inaczej. Tunery mają też różne głowice - jeden model odbierze słabszy sygnał, drugi potrzebuje nieco mocniejszego do prawidłowego odbioru. Te 68% jakości u wujka to też szału nie ma... Sprawdź tuner u kogoś, kto ma lepsze wskazania sygnału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​Niestety, ale nie mam u kogo. Mówisz, że słaba jakość, ale u niego wszystkie kanały HD działają prawidłowo, a ma ich więcej, niż ja. Sprawdzałem nawet na trzeciej antenie 90cm, parametry trochę lepsze, ale dalej pojawiają się te kwadraty.

Szukam, ale nie znalazłem softu. Ma ktoś jakiś link, skąd pobrać?

Mam zamiar go zwrócić i kupić Opticum Sloth Classic. Co o tym myślicie?

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...