Skocz do zawartości

Konwerter Opticum OCTO LNB LOP-07w


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zakupiłem ten konwerter co w temacie, ale wszystko fajnie podłączyłem 6 kabli do 6 dekoderów, w tym 3 z Polsatu i 3 Nc+. Na dekoderze moim sygnał 100 i jakość 96, podobnie i na tych polsatowskich, z wyjątkiem jednego z polsatu, jest to główny dekoder Polsatu i dwa mniejsze, na tych mniejszych sygnał pokazuje, a na tym pomimo że można oglądać obraz ładny jest nie pokazuje siły i jakośći. Po za tym jak wszystkie dekodery chodzą i każdy ktoś coś sobie poprzęłącza kanały, na innych wyskakuje brak obrazu, jakby się gryzły nawzajem, i teraz nie wiem czy to wina konwertera czy dekoderów, czy jest jakaś logika co do podłączania kabli pod konwerter, czy nie ma różnicy w którym miejscu podłączony. Na konwerterze Quad z 4 wyjściami, nie było problemu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tanimi konwerterami dzieją się takie problemy, słaba separacja między wyjściami i kiepski przełącznik. Nie ma żadnej logiki jak to Ty nazywasz co do podłączenia kabli do konwertera. Generalnie łączymy po kolei od 1 do 6 ale jak połączysz jeden dekoder do wyjścia 8 to też musi działać. Reklamuj konwerter bo nie działa jak należy. W twoim przypadku lepiej byłoby zamontować konwerter quattro i jakiegoś multiswitcha 5/8, koszt trochę większy ale spokój na lata.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytałem dzisiaj wszystkich ogólnie wczoraj wieczorem działało tylko z początku były problemy, nie wiem może się jakoś ustawił, ale Dekoder polsatowski Sagemcom działa wszystko fajnie obraz jest nie przycina, ale w informacji o jakości sygnału i siły brak, pisze 0. Ale oglądac mozna. Jeden twierdzi żeby konwerterem przekręcić żeby zobaczyć czy coś w ogóle pokaże na sile w dekoderze, wszędzie mamy pokazuje jak trzeba. Czy to że nie pokazuje dekoder to nie będzie wina dekodera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...