Jump to content
dilf

Zagraniczne media o Polsce

Recommended Posts

Co ma współnego Guardian,New York Times ,dziennik wenezuelski czy serbski z naszym forum poświeconym telewizji ?

 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście że zaglądałem jesteśmy w dziale Rozmaitości DVB czyli  dział poswięcony telwizji.Temat prasy zaś dział Off- topic i tam jest jego  odpowiednie miejsce .

Edited by gringo
 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko że to dotyczy ogólnie mediów zagranicznych, nie tylko prasy. Można to ewentualnie przenieść do Hyde Parku, ale widocznie admin uznał że nie ma takiej potrzeby i jest w "Zagranicznych kanałach", gdyż są też podane linki do stron zagranicznych stacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można to przenieść do Hyde Parku, ale teraz jest tak że media przestają sie dzielić tak tradycyjnie, wszystko wchodzi do internetu, prasa zanika, a wlasciwie przechodzi w serwisy internetowe (gdzie też mają treści video). Bedzie coraz trudniej to rozgraniczać

 

News prosto z Jamajki :D
 

http://jamaica-gleaner.com/article/world-news/20151213/thousands-march-anti-government-protest

 

Russia Today
https://www.rt.com/news/325762-poland-protest-government-judicial/

 

Sydney Morning Herald
http://www.smh.com.au/world/thousands-march-against-polish-government-as-constitutional-spat-drags-on-20151212-glm91t.html
.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flagowy program publicystyczny BBC, "Newsnight", wyemitował we wtorek ten materiał o Polsce:

 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry materiał BBC (wiem że daleko od najlepszych standardów TVRepublika/Trwam ale zawsze) , ma ktoś może link do tej parodii o Polsce z SAT1 ? Bo w wiadomościach fragment pokazali a znaleźć nie moge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NDR lokalny nadawca należący do ARD poszczycił się "Piosenką dla Polaków" (Ein Lied fuer Polen), gdzie padają takie frazy jak "PO-PO Polen" - "D.u.p.a Polska" / "Pupa Polska" z wizerunkiem pośladków albo "Polen katolen", gdzie po przeżegnaniu się premier Szydło z Kaczyńskim jadą tandemem i wpadają w gnój. Dobrze, że najpopularniejszym komentarzem pod tym filmikiem jest "Goebbels approved this video" :)


Odpowiedź DW w sprawie "Piosenki dla Polaków":

http://www.dw.com/pl/szef-redakcji-niemieckiej-tv-nasza-satyra-nie-jest-wymierzona-w-polak%C3%B3w/a-19014743http://www.dw.com/pl/szef-redakcji-niemieckiej-tv-nasza-satyra-nie-jest-wymierzona-w-polak%C3%B3w/a-19014743

Moja opinia: ta jasne, a PO-PO Polen to co :) (jakby było PO-PO PiS byłoby wszystko ok)

Edited by kisiel95
 • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Pierwszy raz otrzymaliśmy po satyrze o jakimś kraju tak wiele reakcji z zagranicy. Przeraża nas ten hejt. Nasza satyra nie jest wymierzona w Polaków, tylko wyśmiewa konkretne pomysły polskiego rządu"

 

No właśnie. U nas nie chcą muzułmanów, a zachowanie przypomina oburzenia właśnie muzułmanów na publikacje Cherlie Hebdo. Zero dystansu, wszystko traktowane osobiście. Czyli Polaków i uchodźców łączy dużo więcej niż nam się wydaje. Sądzę że gdyby mogli to by też wyznawcy pewnej partii zaczęli mordować wszystkich, którzy myślą inaczej. Niewiernych. Kolejne podobieństwo. Więc jeśli mają muzułmanie gdzieś iść, to do kraju mentalnie podobnego do ich. A Polska nie religijnie, ale właśnie mentalnie wydaje się najbardziej podobna wśród krajów należących do UE.

 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że był powód, aby to osobiście traktować. Jeżeli w Polsce ktoś zrobiłby skecz p.t. "Pupa to Niemcy" to też Niemiec wg mnie miałby pełne prawo go zhejtować. Nie pisałem nic, że nie mogą puścić "zbira Kaczyńskiego", który wykopuje sędziów trybunału, albo zielonego gnoma. Sam czasem oglądałem kabarety Marka Fisa, który w Niemczech udaje stereotypowego Polaka (n.p. lano mu kufel wódki w jakimś talk-show, albo zrobiono taki kabaret "Pole sucht Frau" - coś ala "Rolnik szuka żony" w zabawnej wersji). Myślę, że Niemcy umieją odróżnić kabaret od rzeczywistości dużo lepiej niż Polacy, ale są granice dobrego smaku i gustu.

A co do twojego gadania o mordowaniu... szkoda słów (ale może to dlatego, że mieszkam w małym miasteczku z trzema religiami i każdy się ze sobą dogaduje). Poza tym używasz synonimu Polacy = wyznawcy pewnej partii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radek Sikorski w BBC Newsnight, btw reszta polityków no może poza Zadbergiem to mu może buty czyscic przy takim angielskim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polacy są zabawne, nazywają współczesnych Niemców i niemieckich polityków hitlerowcami..

A sami już płakają rzeka łez przy słowie pupa w programie satyrycznym...

Po zdjęciach widać, że chodzi o PiS...

 

Czysta hipokryzja!

 

PS. Nie śpiewają Polen Katolen, ale bigotte Katolen. Po reakcjach widać, że słowo bigott jest bardzo trafne.. Szacunek sami dla siebie nie mają.

Edited by Tiwo
 • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

No jak "bigotte" to sprawa jest rzeczywiście inna. Ale "Katolen", a "Katholik" to mają chyba inny podtekst, nie? Mieszkasz w Niemczech to powiesz jak jest. No, ale do Po-Po Polen nie ma usprawiedliwienia. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale "Katolen", a "Katholik" to mają chyba inny podtekst, nie?

W rzeczywistości nie ma takie słowo.. Używają go tylko ludzie które mają problem z gramatyką i nie mają pojęcia o religiach. Ci sami ludzie mowią także Evangelen zamiast Protestanten...

 

No, ale do Po-Po Polen nie ma usprawiedliwienia. :)

Tak samo jak te słowa niemiaszki, szwaby, szkopy i naziści dla Niemców (no prawie dla każdego Niemca) w (poważnych) polskich mediach ;) ... i jakoś nie widzę takie wzburzenie u Niemców. Edited by Tiwo
 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...