Skocz do zawartości
  • 0

ustawienia multiswitch pod cyfrowy polsat i nc+


klucznikdj
 Udostępnij

Pytanie

witam, dzis bede mial zamontowany multiswitch.własciciel Kamienicy zakłada, bo mu Anteny satelitarne szpeca, posiadam nc + i Polsat, CZY PO zamontowaniu multiswitch'a zmienia mi sie USTAWIENIA w dekoderach ,? I JAK JE ustawic? korzystam tylko z hotbirda. Dziękuje

Edytowane przez klucznikdj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak naprawdę zależy co dokładnie za multiswitch założy właściciel (czy na jednego satelitę, czy na dwie pozycje) oraz jeśli na dwie satelity, to jak podłączy konwertery.

 

Jeśli to będzie multiswitch tylko na jednego satelitę, to nie zmieniasz kompletnie nic ;)

Jeśli na dwie, to wtedy w dekoderach nc+ i Cyfrowego Polsatu trzeba będzie włączyć DiSEqC w ustawieniach anteny. Zwykle satelita Hot Bird ma przypisany port A, a Astra port B, ale może być inaczej, jeśli właściciel z jakiegoś powodu podłączy to inaczej.

 

Sama idea zamontowania instalacji zbiorczej jest całkiem szczytna, jeśli tylko nie chce jakoś dużo skasować lokatorów, to fajna sprawa przy standardowych instalacjach - nie przejmujesz się swoją anteną, jest zbiorcza, której opieka spada na właściciela ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I jeszcze pytanie ile aktywnych gniazd sat będzie w 1 mieszkaniu. Z tego co piszesz masz 2 dekodery od nc+ i CP, muszą pracować niezależnie, wobec tego potrzebujesz conajmniej 2 gniazda sat. Jeśli masz nagrywarkę to analogicznie więcej o ich ilość.

Jaki masz teraz konwerter przy swojej antenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

antena na dachu ma 2 konwertery na Astre i Hotbirda,ja mam 2 dekodery CP i nC+,,bede miał dwa kable na Hotbirda.Dekoder CP ma dysk,ale z niego nie korzystam,a obecnie mam konwerter Quad Inverto Black Ultra.


Jezeli mam dwa kable na Hotbirda,dekoder CP sagecom z dyskiem i nC+ wifibox+.to porty jak poustawiac?  Dziękuje


Gdzie dekoder Cyfrowego Polsatu to jest głowny dekoder,używany codziennie,a nc+ w weekendy na transmisje sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...