Skocz do zawartości

UEFA Euro 2016 we Francji


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle że Jackson obok świetnej obrony miał fantastycznych w ataku Jordana, Pippena czy Kerra obecnego trenera Warriors. Nikogo takiego nie widzę w kadrze Włoch, chyba że nagle gole zacznie strzelać Veratti :).

Każda reprezentacja ma jakieś braki. Włosi mają problem z napastnikami, ale w innych formacjach wyglądają bardzo fajnie. 

 

Bramkarze: Gianluigi BUFFON, Mattia PERIN, Salvatore SIRIGU, Gianluigi DONNARUMMA, Federico MARCHETTI.

Obrońcy: Giorgio CHIELLINI, Leonardo BONUCCI, Andera BARZAGLI, Alessio ROMAGNOLI, Matteo DARMIAN, Mattia DE SCIGLIO, Domenico CRISCITO, Davide ASTORI, Luca ANTONELLI, Davide SANTON, Manuel PASQUAL, Ignazio ABATE, Andrea RANOCCHIA. 

Pomocnicy: Marco VERRATTI, Claudio MARCHISIO, Thiago MOTTA, Daniele DE ROSSI, Antonio CANDREVA, Alessandro FLORENZI, JORGINHO, Daniel CALIGIURI, Andrea PIRLO, Marco PAROLO, Andrea BERTOLACCI, Roberto SORIANO, Giacomo BONAVENTURA, Mirko VALDIFIORI, Stefano STURARO.

Napastnicy: EDER, Graziano PELLE, Lorenzo INSIGNE, Sebastian GIOVINCO, Stephan EL SHAARAWY, Franco VAZQUEZ, Domenico BERARDI, Manolo GABBIADINI, Simone ZAZA, Federico BERNARDESCHI, Nicola SANSONE, Stefano OKAKA, Fabio QUAGLIARELLA.

 

 

Reasumując Conte mimo wszystko ma z czego wybierać.

 

Bramkarza Włosi mają jednego z najlepszych na świecie.

 

Środkowi obrońcy: Barzagli - Bonucci - Chiellini jeśli są na boisku stanowią jeden z najlepszych bloków defensywnych w Europie.

 

Boczni obrońcy? Z prawej strony może grać Darmian - wybrany przez UEFA do jedenastki najlepszych piłkarzy eliminacji. Sytuacja na lewej stronie defensywy jest już nieco bardziej pogmatwana. Conte dysponuje podstawowym lewym obrońcą Zenitu Sankt Petersburg, a jednak przeważnie stawia na innych.

 

Środek pomocy? Verratti, Marchisio, Motta, De Rossi itp. ... tutaj można konfigurować do woli. 

 

Regista? Verratti, Pirlo, Jorginho, Marchisio, Valdifiori.

Trequartista? Vazquez. 

 

Skrzydłowi? Nieobliczalni. 

 

Napastnicy/Napastnik. Jeśli będzie ich dwóch to przewiduję parę Eder (10 bramek/2 asysty w Serie A) - Pelle (6 bramek/2 asysty w Premier League). Jeśli wyjdzie jeden środkowy to pewnie Pelle. 

 

Piłkarze mogący pełnić różne role w ataku tj. grać z powodzeniem w ataku i na skrzydłach: Eder, Berardi, Giovinco, Gabbiadini, Vazquez, El Shaarawy. 

 

 

 

Na razie są daleko w tyle za czołówką, na co wskazuje choćby fakt, że są losowani z drugiego koszyka. 

Są losowani z drugiego koszyka mimo, że nie przegrali ostatnich 50 meczów w eliminacjach, a na EURO 2016 będą bronić srebrnego medalu. 

 

Co do czołówki. To niby kto ją tworzy? Hiszpania, która nie wyszła z grupy Mistrzostw Świata, a w eliminacjach przegrała ze Słowacją? Portugalia, która od czasów Figo i Rui Costy nie liczy się już w walce o medale na każdej większej imprezie? Belgia, która nigdy nie wygrała wielkiego turnieju, a może wiecznie kompromitująca się Anglia? 

 

Ja poza Niemcami  (którzy notabene od wygranego mundialu przegrali chyba z 2 mecze o punkty + kilka towarzyskich) nie widzę nikogo z Europy kto tworzyłby czołówkę, a przed którymi Włosi mieliby lub czuliby jakiś większy kompleks czy strach.

 

Wyników meczów towarzyskich tradycyjnie już nie biorę pod uwagę. Kłopot w tym, że bierze je pod uwagę FIFA tworząc ten swój pseudo ranking. 

 

PS. Ranking FIFA nic nie wskazuje. 

 

W rankingu FIFA na pierwszym miejscu jest Belgia, która jak już pisałem z nikim poważnym w meczach o punkty jeszcze nie wygrała. Według rankingu FIFA Węgry są lepsze od Francji czy Meksyku. Już nawet nie wspominam o anomaliach takich jak Walia czy Rumunia, które były losowane z pierwszego koszyka. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza Tobą, pasjonatem Serie A, nazwiska ofensywnych piłkarzy reprezentacji Włoch nic nie mówią. Eder, Pelle co oni osiągnęli w międzynarodowej piłce? Tak jak pisałem wcześniej Włosi nie są groźni w przednich formacjach, w odróżnieniu od wszystkich zespołów z pierwszego koszyka, a nawet Polski. Nikt obecnie się ich nie obawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza Tobą, pasjonatem Serie A, nazwiska ofensywnych piłkarzy reprezentacji Włoch nic nie mówią. Eder, Pelle co oni osiągnęli w międzynarodowej piłce? 

A co osiągnął Paco Alcacer? 

A ile bramek dla reprezentacji Hiszpanii strzelili dotąd Morata i Diego Costa? Podpowiadam razem wzięci strzelili dla reprezentacji Hiszpanii tyle goli co Eder dla reprezentacji Włoch. 

 

Chcesz się dalej licytować? 

 

Jak wyszydzałeś Mandzukicia to jego osiągnięcia Cię wtedy nie interesowały. To jeśli nie interesują Cię osiągnięcia tylko obecna forma piłkarzy to Cię informuję:

- Paco Alcacer w obecnej edycji Ligi Mistrzów = 0 bramek

- Alvaro Morata? W obecnym sezonie przegrywa rywalizację z Mandzukiciem, a wczoraj zmarnował dwie setki

- Diego Costa ma dwa razy mniej bramek niż Pelle w obecnym sezonie Premier League

- Mata jest w tym momencie pośmiewiskiem dla kibiców Manchesteru United

- Cazorla, Silva = wszyscy kontuzjowani 

 

PS. Hiszpania na dzień dzisiejszy nie ma kim straszyć w przednich formacjach co dobitnie pokazuje przykład Realu, Barcelony i Atletico, które wolą zagranicznych piłkarzy z przodu.  

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moratę czy Diego Costę kojarzy większość kibiców, czego nie można powiedzieć o Ederze. Troszkę masz nieaktualne dane- Silva grał we wczorajszym meczu MC, a Mata popisał się fantastyczną asystą do Martiala i był chyba najlepszym piłkarzem MU. Ale zostawmy już Włochów, ich grę będziemy analizować w przypadku znalezienia się w grupie z Polakami. Przyznaj jednak, że obecne pokolenie zawodników Italii jest dużo słabsze od poprzedników, coś chyba nie tak jest ze szkoleniem we Włoszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy większość kibiców? A co to konkurs popularności? Conte powinien postawić na Balotelliego? xD

 

Mata od miesięcy należy do najsłabszych i najbardziej irytujących piłkarzy MU, a pisząc o Silvie myślałem o Alcantarze. 

 

 

Przyznaj jednak, że obecne pokolenie zawodników Italii jest dużo słabsze od poprzedników, coś chyba nie tak jest ze szkoleniem we Włoszech.

Po czym wnioskujesz, że słabsze? Eliminacje wygrali z palcem w... 

 

...a mogli je przejść jeszcze szybciej gdyby nie podwójny przekręt sędziowski w meczu z Chorwacją na wyjeździe:

 

http://www.dailymotion.com/video/x2tq56f

 

 

Gdzie kolejność i sekwencja zdarzeń w jednej akcji była następująca:

1 - nieuznana prawidłowo zdobyta bramka Italii

 

 

[Oglądaj od 0:42]

 

2 - szybkie wznowienie i kontratak Chorwatów gdy Włosi w tym czasie wyjaśniali z arbitrami ich złą decyzję

3 - nieprawidłowo zdobyty gol Chorwatów UZNANY 

 

 

 

Co się zaś tyczy szkolenia młodzieży:

 

NextGen Series:

2012 - triumf Interu 

 
Mistrzostwa Europy U-17
2013 - wicemistrzostwo Europy

 

Mistrzostwa Europy U-21 

2013 - wicemistrzostwo Europy

 

Liga Młodzieżowa UEFA

2015 - półfinał Romy

 

 

+ awans Włochów na ostatnie Mistrzostwa Europy U-21 do Czech na które nie zakwalifikowały się reprezentacje: Hiszpanii, Francji, Holandii czy Belgii. 

 

A najzdolniejsi piłkarze włoscy wg mnie od rocznika 92' w górę to na ten moment:

 

Verratti - 1992

Berardi - 1994

Perin - 1992

Sturaro - 1993

Romagnoli - 1995

Rugani - 1994

Bernardeschi - 1994

El Shaarawy - 1992

Belotti - 1993

De Sciglio - 1992

Donnarumma - 1999

Benassi - 1994

Baselli - 1992

Cataldi - 1994

Zappacosta - 1992

 

 

Przynajmniej dwunastu z nich odgrywa ważną rolę w swoich drużynach, a generalnie w każdym klubie Serie A jest po kilku piłkarzy z lat 1993-1994-1995-???? w składzie. Sporo z nich gra w porównaniu do lat wcześniejszych.

 

Także nie wiem co miałoby być nie tak ze szkoleniem.

 

 

Szkolenie młodzieży we Włoszech stoi na najwyższym światowym poziomie. Dzieci i nastolatkowie z topowych włoskich klubów (i nie tylko) regularnie odnoszą dobre wyniki lub sukcesy na rozmaitych turniejach międzynarodowych (ot choćby ostatnio drugie miejsce Juve na turnieju Legia Cup 2015: http://legia.com/aktualnosci/onico-legia-cup-2015-dla-manchesteru-hd-48990). Szkolenie we Włoszech nie jest i nigdy nie było problemem tylko przejście z juniora do seniora. We Włoszech nie funkcjonują tzw. drużyny rezerw dlatego jest to tak bardzo utrudnione. Przeskok z Primavery do Serie A jest po prostu zbyt duży. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed jutrzejszym losowaniem najbardziej obawiam się, że trafimy na Turków i Włochów - tych drużyn lepiej uniknąć w grupie. 
Z pierwszego koszyka marzy mi się Portugalia, ewentualnie Anglia. 

Wiadomo co planuje Polsat z finałami? Będą wszystkie mecze na otwartym kanale? Po nabyciu praw zapowiadano, że decyzja będzie podjęta w późniejszym czasie.

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="ezequiel93" post="1073719" timestamp="144982

Wiadomo co planuje Polsat z finałami? Będą wszystkie mecze na otwartym kanale? Po nabyciu praw zapowiadano, że decyzja będzie podjęta w późniejszym czasie.

 

Może w studiu losowania się czegoś dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj naprawdę przesadnie obawiamy się Włochów, to wcale nie byłoby najgorsze losowanie. Felieton Pola i zdanie Zbigniewa Bońka o słabej reprezentacji Italii- http://www.przegladsportowy.pl/felietony,felieton-michala-pola-moja-wymarzona-grupa-na-euro-2016,artykul,629007,1,920.html

Mimo wszystko uważam Włochów za najsolidniejszy zespół z drugiego koszyka. Może trochę ze względu na historię - ostatnie EURO. Większe szanse widziałbym w starciu z Rosją - trochę wymęczyli awans, a ostatni mundial w ich wykonaniu bardzo słaby. Czy nawet Austrią - kapitalne eliminacje w ich wykonaniu, ale wielkie turnieje ostatnio najczęściej oglądali w telewizji. Ze Szwajcarią i Ukrainą możemy spokojnie wygrać. Chorwacja natomiast ma duży potencjał, ale gra bardzo nierówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taktycznymi Włochami będzie nam trudno. Uważam, że bardziej prawdopodobne, że wbiją nam gola po jakimś błędzie naszego drugiego stopera (Pazdan/Szukała) niż dadzą pograć Lewandowskiemu. Chociaż dawno z nimi nie graliśmy, więc byłoby ciekawie.

Naprawdę fajny artykuł o reprezentacji Polski: http://www.meczyki.pl/newsy/kto-nie-znudzi-na-euro-polandowski-machine/15103-n

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z historycznego punktu widzenia Włosi są super, ale obecnie!? Jeśli z pierwszego koszyka udałoby się wylosować Portugalię, to z drugiego właśnie Włochów. Jak już napisałem wcześniej remis 0-0 bardzo prawdopodobny, a może Lewy coś strzeli :).

Buffon > bramkarze reprezentacji Polski

Obrońcy reprezentacji Włoch > Obrońcy reprezentacji Polski

Pomocnicy reprezentacji Włoch > Pomocnicy reprezentacji Polski

Napastnicy reprezentacji Włoch < Lewandowski...

 

...ale znając taktyczną kreatywność "Azzurrich" na Polaków Włosi wyszliby trzema środkowymi obrońcami z czego dwóch zaopiekowałoby się Lewym. 

 

 

Personalnie ja tu widzę co najmniej różnicę klasy na korzyść Italii. 

 

 

 

Project_ALF

Wygrać i tak samo przegrać można z każdym ,nie ma słabych drużyn , osobiście mam dość meczy z wyspiarzami i drużynami z którymi graliśmy na ostatnich turniejach i właśnie dlatego liczę na grę np z Włochami.

 

Ja bardziej patrzę pod kątem tego, które drużyny by nam leżały i z którymi mielibyśmy największe szanse ugrać dobry wynik. 

 

I na przykład o ile Tobie znudziły się już mecze z wyspiarzami i ekipami z którymi graliśmy na ostatnich turniejach to mi się znudziły ciągłe niespełnione marzenia reprezentacji Polski o wyjściu z grupy. 

 

Dlatego wyspiarskie drużyny jak najbardziej bym sobie życzył. Choć może niekoniecznie Irlandię z którą graliśmy w eliminacjach.

 

Wyspiarskie reprezentacje mają to do siebie, że są bardzo mocne na swoim terenie, ale przecież we Francji nie będą grać u siebie. Wielu tych chłopaków grających na co dzień w Premier League i Championship przyjedzie na turniej mocno wypompowanych po tradycyjnie ciężkim sezonie. Bo gdzie jak gdzie, ale poziom intensywności w żadnej innej lidze nie stoi na tak wysokim poziomie co w Anglii. Klimat prawdopodobnie też nie będzie sprzyjać anglosasom. W czerwcu i lipcu w wielu regionach Francji będzie bardzo ładna pogoda, a wyspiarze nie są przyzwyczajeni do zbyt dużego słoneczka i raczej nie lubią grać w takich warunkach.

 

Co innego południowcy do których nawiązałem. Jak popatrzymy na wielkie turnieje piłkarskie to poza Niemcami i Holendrami dominują w nich przede wszystkim południowcy z Europy i Latynosi z Ameryki Łacińskiej:

 

2014

Niemcy - Argentyna - Holandia - Brazylia

 

2012

Hiszpania - Włochy - Niemcy/Portugalia

 

2010

Hiszpania - Holandia - Niemcy - Urugwaj

 

2008

Hiszpania - Niemcy - Turcja/Rosja

 

2006

Włochy - Francja - Niemcy - Portugalia

 

2004

Grecja - Portugalia - Czechy/Holandia

 

2002

Brazylia - Niemcy - Turcja/Korea Płd.

 

2000 

Francja - Włochy - Portugalia/Holandia

 

1998

Francja - Brazylia - Chorwacja - Holandia

 

 

Dlatego ja nie chciałbym trafić na Francuzów, Hiszpanów, Włochów, Portugalczyków, Turków czy Chorwatów, bo to są drużyny, które lubią i potrafią grać w takich turniejach. Jedne to drużyny turniejowe, drugie to drużyny nieobliczalne. Każda z nich zdobyła w ostatnich 20 latach jakiś medal lub kilka medali. 

 

Weźmy taką Turcję, która ma zawsze kłopoty w eliminacjach, ale na turniejach mistrzowskich od 15 lat zawsze wychodzi z grupy i prawie zawsze jest w strefie medalowej. 

 

Chorwacja? Jeśli te wszystkie Rakiticie, Mandzukicie i Modricie trafią na swój dzień to są w stanie pokonać dosłownie każdego i niekoniecznie w taki sposób w jaki my pokonaliśmy Niemców w Warszawie. Oni mają ludzi, którzy mogą narzucić każdej drużynie na tej planecie swój styl gry. Kwestia trafienia z formą i trenerem, który do nich dotrze. 

 

Reszcie nawet nie trzeba robić laurek. 

 

 

Chcemy Francję, chcemy Włochy... widzę, że Korea/Japonia 2002, Niemcy 2006, Austria/Szwajcaria 2008 i Polska/Ukraina 2012 niczego nas nie nauczyły. Ja rozumiem, że po wyprzedzeniu takich tuzów jak Irlandia, Szkocja, Gruzja i Gibraltar obrośliśmy w piórka, że urządziliśmy sobie fetę na Narodowym jakbyśmy co najmniej medal przywieźli, ale radzę jednak stąpać twardo po ziemi. Na tle Irlandczyków, Szkotów, Gruzinów i Gibraltaru mogliśmy sprawiać wrażenie piłkarsko lepszych. 

 

Z Niemcami wygraliśmy, ale powiedzmy sobie szczerze ile meczów można wygrać w taki sposób? 

 

Ja osobiście najbardziej jestem ciekawy czy nasi podołają kondycyjnie, bo na czterech ostatnich turniejach z naszym udziałem pod tym względem wyglądaliśmy chyba najgorzej w całej stawce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za założenie tematu na czasie, ale do rzeczy:

 

po pierwsze - niech wylosują najtrudniejszych potencjalnie rywali

po drugie - chcę oglądać Naszych w grze z poważnymi zespołami i pogodzę się z porażką a nie drżeć o wynik z Albańczykami

po trzecie - w czasie Euro 2012 zazdrościłem Ukraińcom, że mają w grupie Anglików, Francuzów i Szwedów - tacy przeciwnicy to są emocje

po czwarte - wierzę, że stać Naszych na bardzo dużo i tylko silni rywale mogą ich jeszcze dodatkowo "podgrzać"

po piąte - w turniejach XXI wieku losowaliśmy zawsze gospodarzy - Korea 2002, Niemcy 2006, Austria 2008; z racji tzw. ścian nie życzę Naszym Francji

 

 Moja grupa marzeń:

 

Anglia

Włochy

Polska

Walia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po trzecie - w czasie Euro 2012 zazdrościłem Ukraińcom, że mają w grupie Anglików, Francuzów i Szwedów - tacy przeciwnicy to są emocje

 

No właśnie do tego też zmierzam. Ukraina miała drużynę, którą stać było na wyjście z grupy, ale jej się to nie udało, bo miała:

1) zbyt mocnych rywali;

2) rywali na tyle silnych medialnie, że pomagały im ściany (tutaj zawsze w uprzywilejowanej pozycji będą te nacje, które mają duże wpływy i ludzi w UEFA, czyli: Francuzi, Anglicy, Włosi, Hiszpanie i Niemcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja i Austria byłyby spoko. 

 

Najbardziej chciałbym te drużyny najmniej doświadczone/obyte na tego typu imprezach (jak choćby Austria) + reprezentacje, które stylem gry nam pasują, a Rosja jak najbardziej byłaby okey. Wolałbym nawet bardziej Rosję niż Ukrainę. 

 

W koszyku czwartym możemy ograć każdego. Turcję też, ale lepiej jednak trafić na kogoś mniej nieobliczalnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Polska trafi na Niemców lub Anglików na 1000%.

Zawsze było tak, że albo e[beep]acje albo jakiś turniej i na nim w naszej grupie byli albo Anglicy albo Niemcy.

To marketingowo wspaniale się by zapowiadało, Anglia vs Polska, powrót na Wembley, lub odwieczna walka Polska vs Niemcy.

 

Tak więc w pierwszym koszyku powinna być Anglia lub Niemcy. Wolałbym Anglię bo są do ogrania, są słabi w turniejach. Niemcy też mogą być, to że przegramy to nic nie znaczy. Niemcy rozjechaliby inne drużyny, więc nie byliby "dostarczycielami" punktów, a Polska mogłaby się skupić na 2 miejscu. Ponad to Niemców mamy rozpracowanych, w Polsat Sport każdy jest ekspertem ligi Niemieckiej, pamiętam jak robili mecz z Niemcami to Niemców tak prześwietlili, że było wszystko jasne. Wszystkie detale znaliśmy niemieckie.

 

Drugi koszyk to Rosja. Polska vs Rosja to znowu elektryzujące starcie. Taka wisienka na torcie. Mecze z Ruskimi wyglądają marketingowo również wspaniale i napalanie się na ten mecz jest niemiłosierny :)

 

Trzeci koszyk my, Polska,

 

W czwartym koszyku chciałbym Irlandię taki mecz "przyjażni", lub Turcję "Muslimi".
Moja grupa marzeń:
Anglia lub Niemcy
Rosja
Polska
Irlandia lub Turcja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że już na starcie zespoły, które trafią do gr. E będą miały średnio o niemal 1/3 trudniejsza drogę do finału niż z gr. A! Najgorzej będzie miał ten, kto zajmie tam 2.miejsce

http://pl.scribd.com/doc/290626039/EURO-2016-The-Group-E-effect

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...